Tekil Mesaj gösterimi
  #25 (permalink)  
Alt 30.01.09, 23:18
FREDDY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
FREDDY
Genç Baykuş

Kaydolma: 19.12.08
Erkek
Teşekkürler: 138
Üyeye 17 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: İbn i mübarek e sordular

mep's v2 demiş ki:
- Bunları tarih kaynaklarından okuyabilirsiniz..

700 Sene barış ve hoşgörü içinde yaşayan bir imparatorluk,Nasıl bu kadar büyüdü acaba..?

Viyana kapılarına barış ve hoş görü götürmek içinmi dayanmıştık..?
Bak abd'de Irak' a barış getirdi..
Ama ıraklıların istemedikleri,Amerikalıların istediği barışı..
Bak senin Barış ve hoşgörü götürdüğünü söylediğin topraklarda bu gün bile yaşayanlar nefret ediyor senden..Barış götürdüğün içinmi..?
Resmi tarih safsatalarını bir kenara bırakıp biraz dünya tarihini okuyun..
Osmanlı hakimiyetinde kalmış topraklardaki hristiyanlardan söz ediyorsun..
Bana Annesi hristiyan olmayan kaç osmanlı padişahı sayabilirsin..?
Yada "İmkanı olduğu halde gitmeyenin cenaze namazı kılınmaz" bile denilen
hac'ca,Osmanlının padişahları niye gitmemişki acaba..?
Herşeyi boşver..
Sahiplendiğin o Osmanlı'nın Türklere bakışı nasılmış bi onu araştır..
Hâfız Hamdi Çelebi 'nin Kanuni sultan süleymana yazdığı ve ondan
övgüler aldığı şiirlerini bir oku..
Sonra Osmanlıyı konuşalım..
Osmanlı dewletının 700 sene dunyaya hukum surdugu gercegı ınkar edılemez bugun abd dunyayı yonetıyorsa bundan oncede osmanlı ımparatorlugu yonetıyordu ...
osmnlıyı arastır baklım sen once bı resmı tarh safsatalrı fln okumadım bu dewletın ne dakr dıne ve ınsanlıga saygılı odugunu ben degıl bu dewlet ıcınde yasamıs olan ınsalr soyledıler 3-5 sıyası cıakrcının oyunu ıle soylenen seylere karnımız tok sen olaylara gormek ıstedıgın acıdan bakıyosun ben sana sordugum sorunun cwp ını alamdım konuyu dagıtmayalım

ıslam dınının ve osmanlı dewletının ınsanı zorlayarak ıslam gecmıelrını sagladıgını ıdda ıdıyodun bende san soruyorumkı madem oyle 3 kıtaya hukum etmıs dunyayı yonetmıs olan musluman turk dewletının neden herekzı muslumn yapmadıgını soruyorum dunyayı yonetırken neden muslanlastırmadılar paraysa para gucse guc kudretse kudret orduysa ordu neden 3 kıtada muslumanlık dını en yaygın dın degıl ?
Teşekkür Edenler: