Tekil Mesaj gösterimi
  #20 (permalink)  
Alt 30.01.09, 06:55
uhdade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uhdade
Yavru Baykuş

Kaydolma: 20.01.09
Kadın
Teşekkürler: 16
Üyeye 23 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: İbn i mübarek e sordular

şuan iskenederunda kardeşimin yanındayım ve şimdiye kadar kısa olarak kesmeye çalışıyorum madem soruyorsunuz paylaşmak istiyorsunuz gecenin üçünde bana şu satırları yazmamı sağlıyorsunuz ya inşallah buna değer
dinde zorlama yoktur din yalnız allahın oluncaya kadar onlarla savaşın burayımı anlayamadınız
evet dinde zorlama yoktur bu zorlamadan kasıt küfürdeki ve şirkteki insanlar illada müslüman olacaksın ilahi hükümlere teslim olacaksın hakkı kabul edeceksin diye zorlanamaz hükmündedir
yoksa müslüman dinini uygulamaya zorlanamaz anlamında değildir
hakikat açıklanır anlatılır gösterilir fakat islama girişe şahıs zorlanamaz demektir bu genelde bilinen bir hakikattır
asırlarca islam tarihinde fetihler sebebiyle tekrar tekrar yaşanan bir hakikattır
hatta tarihe gitmeye lüzum yok kalıntıları bile gerçeği görmek için yeterli işte en gözde sahil yalıları en seçkin semtlerin en seçkin sakinleri gözlerimizin önünde gayri müslümlere her yerde rastlamak mümkün kiliseler her an hizmetlerinde çok sık imar edilir ve titizlikle korunur islamın adaletinde rahatça yaşamış atarlıların torunları bunlar bugün müslüman olmayanlar müslümanlara göre daha çok imtiyazlı konumdadırlar dün kılıklarından ve davranışlarından utanan gayri müslimler bugün başları dik ve mağrur memleketin ideal vatandaşları görünümündedirler ha bu arada belirtmek isterim bugün kardeşimin hıristiyan bir komşusu var o hanım geldi öyle rahat öyle içten ki benim hoşuma gitmedi değil bizim topraklarımızda böyle insanların huzur içinde yaşamaları güzel bir şey hele hele rabbimin adını ağzından hiç düşürmemesi daha da güzel ben buradan dönmeden müslüman olursa hiç şaşırmam
evet islama girmeyen kimse zorlanamaz hak ve batıl gösterildikten sonra o kişinin iradesi elinden alınmaz fakat şahıs müslüman adını aldıktan ilahi hükümlere teslim olduğunu açıkladıktan sonra zorlama başlar
önce nefsi ile müdahale etmek nefsini iyiye zorlamak mecburiyetindedir
sonra batıl çevresi ile mücadele etmek zorundadır iradesini iyiye kullanmaya ve şahsına zarar verecek yasaklardan kendini sakındırmaya çalışmak zorundadır
müslüman kendini zorlayarak düzeltmezse islam şahsı düzeltmek için cezalandırır tebiye eder yani iyiye zorlar
zira müslüman olmayan kişi zaten peşinen ahiretini kaybetmiş hesabı mizanı inkar ederek
ebedi azabı hak etmiştir
fakat müslüman öyle değil o ahirette işlediği günahlar kadar ceza görüp mutlaka feraha kavuşacaktır işte islamın gayesi şahıs ve toplumu hem ahiret cezasından kurtarmak hem de dünya huzursuzluğundan kurtarıp ebedi sukute ve mutluluğa kavuşmaktır
islam dini mensuplarını iyiye zorladığı içindir ki halife hz ebubekir r.a zekat vermekten kaçınan topluluğa savaş açmıştır
islamda müslüman kadınlar açık saçık dolaşamaz
ramazan orucu açıkça yenmez
namaz kılmayanlar açıkça bilinmez
sarhoş edici içkiler içilemez satılamaz
şimdi islama giriş için zorlama olmadığı apaçık kimsenin müslüman olacaksın diye bir baskı gördüğü vaki midir?