Tekil Mesaj gösterimi
  #34 (permalink)  
Alt 08.02.11, 20:15
patara67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
patara67
Yavru Baykuş

Kaydolma: 07.02.11
Erkek
Teşekkürler: 0
Üyeye 0 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Atatürkün İslamiyet Hakkındaki Görüşleri

Arkadaşlar Atatürk'ün hilafetin kaldırılmasından önce mecliste yaptığı konuşmayı buraya koyabilirmisiniz. Çünkü bu konuşmanın Atatürk'ün dine bakışını özetlediğini tahmin ediyorum ancak internette bulamadım. şimdiden teşekkürler.
bende Atatürk ile ilgili bir hatırayı paylaşmak istiyorum.
ATATÜRK'ÜN SON SÖZLERİ
Her insanın karşılaşacağı ölüm gerçeğinin son saniyeleri geldiğinde, o sırada yanında bulunanlardan Dr. Reşet Ömer Bey ''Dilinizi göreyim efendim. Lütfen dilinizi dışarıya doğru çıkarın'' diye telaşlanırken Atatürk, Dr Reşet Beye bakarak ''Ve Aleykümüsselam'' diyerek gözlerini kapatmıştır. (Kılıç Ali'nin Anıları Sh.59 Hulusü Turgut)
İşte Kuranın söyledikleri;
''Rabbimiz Allahtır, '' dedikten sonra, dosdoğru yolu izleyenlerin ölümleri anında melekler yanlarına gelirler; '' Korkmayın üzülmeyin, size söz verilen cennetle sevinin. Dünya yaşamında da Ahret yaşamında da biz sizin dostunuzuz. Cennette canınızın çektiği ve istediğiniz her şey, Esirgeyen ve Bağışlayan Allah'ın bir ikramı olarak size sunulur'' diye kulaklarına fısıldarlar'' (Fussiler suresi 30,31,32)
''İyiliklerini içeren kitabı sağ tarafından verileceklere, melekler; '' Selamün Aleyke'' derler''
(Vakıa suresi, 90, 91)