Tekil Mesaj gösterimi
  #4 (permalink)  
Alt 15.09.10, 21:52
izmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
izmyr
Yavru Baykuş

Kaydolma: 14.09.10
Erkek
Teşekkürler: 12
Üyeye 2 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Bu Hadise Dikkat...

Bu tür GAYBi bilgi veren hadisler uydurmadır arkadaşlar. Zira gaybi(bilinmeyeni) peygamberimiz de bilemez. O da mübarek bir insan olması dışında bizim gibi bir insandı yani insanlara empoze edilmeye çalışıldığı üzere Süpermen gibi değildi.

En’âm; 50: De ki: “Ben size Allah’ın hazineleri yanımdadır demiyorum. GAYBİ DE BİLMEM BEN. Size ben bir meleğim de demiyorum. Ben yalnızca bana vahyedilene(Kuran) uyuyorum.”

A’râf; 188: De ki: “Ben kendi nefsime, Allah’ın dilediğinden başka bir yarara güç yetiremem. Zarara da. Ve EĞER BEN GAYBİ BİLSEYDİM ELBETTE DAHA ÇOK HAYIR YAPARDIM. Ve bana bir kötülük dokunmazdı. Ben, inanan bir toplum için bir uyarıcı ve müjdeciden başka bir şey değilim.

Tövbe; 101: Ve çevrenizdeki bedevilerden/ bilgiçlik taslayanlardan münafıklar var. Medine halkından da münafıklığa iyice alışmış olanlar var. SEN BİLMEZSİN ONLARI. BİZ BİLİRİZ ONLARI. İki kez azap edeceğiz onlara, sonra da çok büyük bir azaba itilecekler.

Hud; 31: Ben size “Allah’ın hazineleri benim yanımdadır” demiyorum ki. BEN GAYBİ BİLMEM. Ben bir meleğim de demiyorum. Ama gözlerinizin horlayarak baktığı kişiler için ‘Allah bunlara hiçbir hayır vermeyecek’ diyemem. Onların nefislerinde neyin saklı olduğunu Allah daha iyi bilir. Başka türlü davranırsam kesinlikle zalimlerden olurum.