Tekil Mesaj gösterimi
  #45 (permalink)  
Alt 26.08.10, 01:17
006Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
006Z
Yavru Baykuş

Kaydolma: 26.08.10
Kadın
Teşekkürler: 0
Üyeye 0 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: 12 Eylül Referandumu ...

kasvet demiş ki:
- Evet arkadaşlar 12 Eylül'de bana göre ülkenin kader meselesi olan bir kamuoyu kararı var, peki sizler bu önemli konuyu ne kadar araştırdınız, yeni maddeler ve eskileri hakkında neler biliyorsunuz, ailenizden çevrenizden neler öğrendiniz veya onlara neler söylediniz ?

Askeri yapılandırmaya, Anayasa Mahkesine yapılan bu köklü değişikliklere sizin cevabınız nedir ?
eger yenilikden ozgurlukten insan haklarından demokrasiden bahsediyorsan tabiki evet olmalı fakat ozgurlukten anladıgın bencillik statiko ufuk darlıgıysa tabiki hayır demek lazım adı ustunde referandum faşist bir yapıyla devammı yoksa demokratik bir sistemmi isteniyor once buna karar vermek lazım biryerlere taraftar olamak gözlerimizi kör etmesin

HarektOrdusu demiş ki:
- Özellikle askere sivil yargı yolunu açması ve yargı bağımsızlığına tecavüz etmesi yönünden çok sakıncalı buluyorum...
neden ordan atılan insanların niye atıldıgı karşı tarfınmı kendininmi haklı oldugunu tarafsız bir gözle inceletme hakkı olmasınmı sonuçta o insan o iş için emek vermiş umut baglamış bir çırpıda sen atıldın demegi kim hazmeder ayrıca sivil yargıda turkiye cumhuriyetinin yargısı gözden kacırmayalım sivil asker aynı haklara sahip olmalı kimse imtiyaz içine haktada cezadada...

Bu mesaj; 006Z tarafından '26.08.10 - 01:28' tarihinde değiştirildi. Sebep: Üst üste birden fazla mesaj yazamazsınız.