Tekil Mesaj gösterimi
  #10 (permalink)  
Alt 27.06.10, 11:16
Estergon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Estergon
KeLBaYKuŞ

Kaydolma: 07.09.09
Erkek
Teşekkürler: 315
Üyeye 796 kez teşekkür edildi
Arrow Cevap: Fettullah Gülen hacı değildir???

Sonduraq demiş ki:
- Şunlarıda çok görürsünüz
Hayatında Din konusu çok açan zamanında çok yanlışlar yapmış demektir.Ben kendi yaşantımdan biliyorum.Benim lafım evde namaz kılana değildir yanlış anlaşılmasın benim cemiyetten bildiğim Camilerdeki cemiyettir evde cemiyet toplanamaz cemiyetin toplanacağı yer varsa camidir kutsal yerlerdir.Buralarda dua okunur buralarda Allah'a yalvarır insan ortada bir adam size kafanızı sağa sola yatırın allah alah diye inleyin kendinize şiş batırın benim elimi öpün falan bunlar soytarılardır diğer cemiyetlerde şuan bunlar olmayabilir ama her böyle tarikatların sonu budur bilginize Ayrıca ben başka birilerinin olduğu yerde Allah'a yalvarmaya ondan birşey istemeye Şükretmeye utanırım bu kalpten gelen birşey olduğu için yanlız kendi vicdanımdan yapılcak birşeydir.
Dediğiniz gibi din konusunda sıkı olup, taviz vermeyen insanların bir kısmı -hepsi değil- geçmişlerinde büyük yanlışlar yapmış ve sonra da dinine sarılmıştır.Bu bir gerçektir.Bune diyeceğimiz birşey yok.
Ama siz diyorsunuz ki:
"İşte kafa sallıyorlar, elini öpüyorlar falandı filandı, birşeyler birşeyler."
Kusura bakmayın ama hepsi alakasız
Kafa sallamakmış Ben daha hiç böyle birşey görmedim, duymadım.Tabi bazı tarikatlarda olabilir onlara sözüm yok ancak siz işin kötü taraflarına bakıyorsunuz.Ehl-i Beyt tarikatlar, mezhepler bulunduğu gibi; Ehl-i Bid'at tarikat ve mezheplerde bulunmakta.Sizin gördüğünüz kafa sallayan insanların Ehl-i Bid'at tarikatlardan olmadığı ne malum ?
Zaten Allah'tan istediğiniz şeyi içinizden istiyorsunuz.Niye utanacaksınız ki ?
Elini öpmekten bahsediyorsunuz.İnsan bir büyüğünün elini öpmez mi zaten ?
Gerek devlet makamlarında olsun, gerek yaşça büyük olsun.Aynı misal.