Tekil Mesaj gösterimi
  #48 (permalink)  
Alt 06.06.10, 11:33
Estergon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Estergon
KeLBaYKuŞ

Kaydolma: 07.09.09
Erkek
Teşekkürler: 315
Üyeye 796 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Hitler'le ilgili müthiş iddia

Kim İslâm’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.
(Al-i İmran 85)
Arkadaşlar bazı şeyleri biliyor musunuz bilmiyor musunuz onda emin değilim.
Ancak herşeye yorum olsun diye yorum yapmak doğru değil.
Öncelikle jjjensen'in dediği gibi amel defteri sol elinden verilen müslümanlar cehenneme giderler.İşledikleri kötü amellerin karşılığını cehennemde ödeyerek cennete girerler Allah'ın izniyle.
Daha önce de dediğim gibi Yahudilik, Hristiyanlık ilk indiği zamanlarda, peygamberi bulunduğu zamanlarda Hak din hükmünde idi.
O zamanlarda Allah'ın indirdiği gibi, değiştirilmemiş dine göre hareket edip, amel işleyenler de Allah'ın izni ile cennete gideceklerdir.
Ancak Hz. Muhammed (SAV) ile gelen İslam artık en son gelen Hak dindir.

Bugün sizin dîninizi kemâle erdirdim. Ve üzerinizdeki ni'metimi tamamladım. Sizin için dîn olarak İslâm'dan razı oldum.
(Maide - 3 Ayeti kerimesinin bir kısmı.Edit : Tamamı için
UyarıGörmek için lütfen buradan üye olunuz.
)
Ayrıca Sonduraq verdiğiniz hikayeciklerin birçok değişik şekilleri var ve karşımıza çıkmakta.Biz bunu farklı düşünüyoruz.
Bu tür hikayeciklerde Allah'ın ne kadar merhametli olduğunu gösterir.Ancak şu durumu da gözler önüne serer.Hangi sebepten cennete yahut cehenneme gideceğimiz hiçbir şekilde kesin olmaması durumudur bu.
Ben namaz kıldım, oruç tuttum cennete gidicem diyemezsiniz.vs örnekler çoğaltılabilir.
Ayrıca Ayet ve Hadislerde açık olan birşeyi ben saymıyorum diyemezsiniz.
Allah muhafaza bu insanı dinden çıkartır.Çünkü Allah-u Teala'dan ve Peygamberinden gelen şeyleri inkar etmiş oluyorsunuz.Bu da mazallah insanı dinden çıkartabilir.
Sırf sizin yorumunuz üzerinden gidiyorum ama af buyurun.Düşünceleriniz yanlış.
“Her doğan, İslâm fıtratı üzerine doğar. Sonra, anne-babası onu Hristiyan, Yahudi veya Mecusi yapar.”
Burada ki hadisi anlamakta güçlük çekmezsiniz.Ancak din seçimi ergenliğe ulaştıktan sonra kendi seçimindedir.Allah bize akıl, fikir , irade vermiş.
Biz bir dini kendimiz seçemeyeceksek bunları hiç kullanmayalım daha iyi

Şüphesiz o Zikr’i (Kur’an’ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.(Hicr - 9)
Bu da Kur-an'ı Kerim'in Allah-ü Teala tarafından korunacağının garantisi.
Arkadaşlar lütfen biraz araştırma yapın, öyle yorumlar yapın.Benim fikrim senin fikrin dinde yoktur.Araştırma vardır.Ayet ve hadisler varsa bir konu hakkında zaten o konuda artık tartışmaya hacet yoktur.Ancak o konu hakkında bir ayet yahut garantili bir hadis yoksa o konu hakkında elbetteki fikir ayrılıkları olabilir.İşte burada akıl ve irade devreye girer.Neyse fazla uzattım.
Saygılarımla...
Teşekkür Edenler: