Tekil Mesaj gösterimi
  #20 (permalink)  
Alt 04.06.10, 23:10
Shinigami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Shinigami
Ergen Baykuş

Kaydolma: 25.01.10
Erkek - 28
Teşekkürler: 74
Üyeye 45 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: İsrail'in Bu Vahşetine Karşılık Türkiye'nin Yapması Gerekenler?

Türkiyenin israile hadi savaş açalım diyerek tek başına savaş açma gibi bi olanagının oldugunu ben pek düşünmüyorum.Gerçekci olmak gerekirse çogu yerde Türkler ırkcılıkla tek bırakılıyo.İsrail e savaş açsak israilin teknolojisi bizi geçer.Sıcak savaşta Türk lerin üstünlügü var fakat günümüzde sıcak savaş yok dencek kadar az.Bu yüzden Türkiye saglam bir dost bulup savaşa girmeli yoksa büyük kayıplara ugrar her 2 tarafta amerika veya rusyanın yada avrupa birliginin arkamızda olup bizle birlikte savaş açacagına dair kesin bir günevce olursa Türkiye kolay bi şekilde savaşı alır.Şu anda tepki göstermek iyi bi strateji gibi fakat tepki israilin bi hüzün veya pişmanlık duycanı sanmam.Yıllardır suikast lara imza atmış bir devlet oldugu bilinmekte israilin.İsrail herzamanki bir şeyi tekrar yaptıgından hiç bir kaygısı yok bence.Çünkü yıllardır böle şeyler yapıyo tarihini araştırırsanız.Yani güçlü bir ordu kurup israilin bu zorbalıgı kesmesini saglamak lazım yoksa daha çok böle haberler duyacagımıza inanıyorum....