Tekil Mesaj gösterimi
  #90 (permalink)  
Alt 11.05.10, 16:36
Karakutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Karakutu
Ergen Baykuş

Kaydolma: 11.05.10
Erkek - 33
Teşekkürler: 101
Üyeye 133 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Supernatural Gerçeklik?

dizi herhangi bi din taraftarı olmadan geçmişten günümüze kadar olan dini inanışların çoğunu içeriyor ve gördüğüm kadarıyla herhangi bir çarpıtma izlenimine yer vermemek için inanışlarda bulunan gerçek ögeleri almaya özen gösteriyorlar. gerçek ögelerden kastım pagan tanrıları var falan demek değil, insanların gerçekten inandığı öğeleri alıyorlar. türk oldukları konusunda hemen hemen şüphemizin kalmadığı sümerlerin de inandığı pagan tanrılarıyla ilişkili pentagram, heptagram gibi öğeleri ve yine bunlarla ilişkili latince yani orijinal dilinde geçen şeytan çıkarma-çağırma ayinleri dizinin hemen hemen her bölümünde yer alıyor. hıristiyanlıkta cinlere inanılmamasına rağmen dizide bu yaratıklara yer verilmiş. tabiki bunların yanında müslümanlıkta olmayan öğelere de yer verilmiş oluyor. böylelikle insanlar inanmadığı karşı dinin mensuplarıyla dalga geçebilmekte. tüm bunların yanında tanrının varlığının kesin olarak belirtilmemesi ateizme de kapı aralıyor

dinlerin bloody mary gibi çocuk oyunlarıyla bir tutulduğu diziyi izleyenlerden kaçı "yahu ben buna mı inanıyorum harbiden?" diye kendine sormuştur??????

Bu mesaj; Karakutu tarafından '11.05.10 - 16:39' tarihinde değiştirildi.