Tekil Mesaj gösterimi
  #22 (permalink)  
Alt 02.05.10, 12:04
sdigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sdigger
Yavru Baykuş

Kaydolma: 23.08.09
Erkek
Teşekkürler: 22
Üyeye 3 kez teşekkür edildi
Cool Cevap: Türban Tartışması (Atilla Yayla)

Nomad bir okulda fransızca ders verilmesiyle ayrımcılığın alakası olabilir mi?
Öyle bir seçim yapılmıştır.Buna uyulur.
Sen nasıl kabul edersin ki üniversiteye girişte yasak olan bir şeyi lise'de özel okul tarafından serbest bırakılabilsin.
Devlet bu konuya el atabilir,yani özel okul diye dokunulmazlığı yok.(Rusya'da Fethullah Gülen okullarının kapatılması gibi.)
Tabi ben hükümetten bu şekilde bir adım beklemiyorum ama ileride olabilir.
Peki şu soru akla geliyor,bu muhterem zat(!) ayrımcılık yapmayın deyip ayrımcılık yapmış olmuyor mu?

Betsy Türkiye'nin %99'u müslüman,amerikada merak uyandırması normal olabilir ama Türkiye'de yıllardır olan bir şey,ayrımcılık yok denmesi için türbanlılara ilgi mi gösterilmesi gerekiyor?
Bu konuda söylediklerini yetersiz buluyorum,sokakta türbanlıyla başörtülü bayanları birlikte yürürken görüyorum.
Aynı şekilde başı açık bir bayanla türbanlıyı'da.Burada ayrımcılık olmadığı açık.

Türkiye'de ayrımcılık nerede başlıyor?Türbanlılara ayrımcılık var diyenlerin esas amacı türbanı üniversiteye,kamu kurum ve kuruluşlarına sokmak değil mi?
Evet...O zaman işin bu tarafına bakmak gerek.(Nomad'a katılıyorum bu konuda.)Halk bütün partiler tarafından sadece seçim zamanı hatırlanıyor.
Halkın egemenliğiyse referanduma götürülsün,ne isteniyor görülsün.

Nomad şimdi göremedim ama başlığa takılmayın demişsin.
Bir de eklemişsin başörtüsü işte diye.
Neden o zaman farklı şekilde örtülüyor?Örtülsün bildiğimiz gibi.
İkiside üniversiteye giremiyorsa başlığın ismi türban sorunu olmamalıdır,sanki sadece türbanlılar üniversiteye giremiyor gibi.