Tekil Mesaj gösterimi
  #2 (permalink)  
Alt 29.04.10, 00:12
Sonduraq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sonduraq
Efendi Baykuş

Kaydolma: 06.10.09
Erkek - 32
Teşekkürler: 157
Üyeye 238 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Türban Tartışması (Atilla Yayla)

Şu devirde turban takmak niye? Benim bildigim kadarıyla kutsal kitabta böyle birşey yazmıyor ki yazsada her yazılanı yapıyormuyuz? Ama günümüzde turban din kutsal inançlarımızı öne katarak başa gelen partiler var bunları öne sürerek biz dinliyiz biz dinciyiz onlar dinsiz biz laik değiliz onlar laik laiklik haramdır biz haram yemeyiz diyen birileri var.Ben görüyorum 12 13 yaşında ilkokuldaki kızlar turban takıyor okul dışında.Bu çok yanlıştır ergenlik çağına gelmeden birşeye karar veremezsiniz zaten yane kötülleriniz yoktur.Allah hepimize akıl fikir vermiş ve kullan demiş siz akıllarınızı örterseniz en büyük kötülüğü siz yapmış olursunuz ve üniversitelere zorla girmeye çalişiyorlar turbanlılar sana diyolar üniversite sınavlarına girerken turbanlı öğrenci alınmıcaktır ama siz gene gidiyorsunuz turbanla eyer çok takmak istiyorsanız gelirsiniz çıkarırsınız olaysız gidersiniz Biz çağdaşlaşma diyoruz siz türban taktıgınız için çağdaşlaşmamış olmuyorsunuz bazi adamlara inanıp yanlış bilgiler sonucunda bu ülkeyi geriye götürüyorsunuz.Açıkçası biz arap değiliz arkadaşlar ama müslümanız ve bence müslüman ülkeler arasında en modern en çağdaş ta biziz çünkü hem Allahın emirlerine uyuyoruz hem insanlıgı geliştiriyoruz.Ama bazi insanlar gelirki gün gelir devran döner türban takmadı diye camiye gitmedi diye adam öldürülür .Bunların gelmemesi için savunuyorum özgürlük diyorum insan bağımsız olmalıdır ama hür olmamalıdır her istedigini yapmamalıdır.
Teşekkür Edenler: