Tekil Mesaj gösterimi
  #10 (permalink)  
Alt 21.03.10, 21:09
zgrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
zgrock
Yerine Sevemem

Kaydolma: 25.02.10
Erkek - 36
Teşekkürler: 560
Üyeye 796 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Supernatural Gerçeklik?

Estergon demiş ki:
- Ben Dabbetü-l Arz'a hikaye demiyorum.Cinlere de inanmıyorum demiyorum.
Kur'an da yazmakta :

Ve mâ halaktul cinne vel inse illâ li ya'budûn(ya'budûni).

Diyanet İşleri (Tefsiri) : Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

Bir hadis ve açıklaması da :

"Onun alametlerinden biri, güneşin battığı yerden doğması ve kuşluk vakti insanların üzerine "dâbbe''nin çıkmasıdır. Bu alametlerden hangisi önce belirirse, ötekisi onu kısa zamanda takip edecektir." (Müslim, Fiten, 118; İbn Hanbel, "Müsned", II, 201)

"Dâbbe, yanında Hz. Musa'nın asâsı ve Hz. Süleyman'ın mührü olduğu halde çıkar. Mü'minin yüzünü asa ile parlatacak, kâfirin burnunu da mühürle damgalayacak. O zamanda yaşayan insanlar bir araya geldiklerinde mü'min- kâfir belli olacaktır." (Ahmed b. Hanbel, "Müsned", II, 491)

Onun çıkacağı gerçek.Ancak o da müminlere değil kafirlere karşı gelecek.
Ancak Darbetü-l Arz ile diğer iblisler arasında bir bağ kuramadım.
Yani benim anlatmak istediğim dizideki gibi bir iblisin durup dururken bir insanın vücudunu ele geçirip, o beden ile kötülük işlemesi.
Yanlış anlaşıldım galiba.

Daha kapsamlı bilgi arayanlar için de :
UyarıGörmek için lütfen buradan üye olunuz.

Şimdi anladım kardeşim ben bir an bu tarz şeylere inanmadığını söylediğini sandım ufak bi anlaşılamama durumu yaşamışım heralde
O konuda sadece tasvir zaten kardeşim... Yani iblislerin insan vücudunu ele geçirmesi aslında Şeytan Çıkarma Ayinlerinde kanıtlanmış gözüksede senin inanmadığın kısmı Supernatural'daki gibi olaylar ise evet o biraz inanmak ile inanmamak arasında tereddüt yaşatabiliyor yani... Sende haklısın bu arada verdiğin bilgi içinde teşekkür ederim... Forumda çok az kişi böyle verilerle konuşuyor sağolasın...