Konu: Resim: Kimi Analar vardır...
Tekil Mesaj gösterimi
  #55 (permalink)  
Alt 10.03.10, 23:51
charlotte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
charlotte
Black.Cat

Kaydolma: 11.09.09
Kadın
Teşekkürler: 1.312
Üyeye 445 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Kimi Analar vardır...

Tartismayi uzatmak istemiyorum , yanliz , kaba kuvvet kullanan erkekler karsisinda nasil cesaret gosterilir bilmiyorum..Kaldi ki cesaret gostermesini beklediginiz kisiler de cahil..Cehalet derken burda sunun altini cizmek istiyorum , cehaletten kastim sadece okumamis olmak degil , universitede de cahiller var , universiteli de cahiller var...Ayrica oyle bir kisi gelir ki , daha ilkokulu bile bitirememis olup senin butun tezlerini curutebilir , alt ust edebilir...Ben feminist de degilim , erkekleri de kotulemiyorum .. Sunu da soyleyeyim , ben yeri geldiginde , [ki genelde boyle] , kiz arkadaslarima erkek arkadaslarini , sevgililerini koruyan , onlara ya soyle olmustur , boyle olmustur diye bahane bulan kisiyim ... Suna inaniyorum ; onyargili olmak , koru korune baglanmak ya da sabit fikirli olmak yanlis bence... Ve genelleme yapmak da ayni sekilde..Butun kotu evlatlarin sorumlusu analar midir ? Tartisilir ve tartisma surer gider , cozumlenemez de bunu da soyliyeyim ama bana gore bu konuda da genelleme yapmak yanlis...Ben burda analarin HEPSININ iyi oldugu ya da dogruyu yaptigi konusunda da genelleme yapamam ; bile bile yanlis yapanlar ya da yaptigi yanlisin farkinda olmayanlar da vardir ...Neler goruyoruz , dogurdugu cocugu cope atanlar var ya da cocuklarina neler yapanlar var...

Bu arada Ekin'e de tesekkur etmek istiyorum , demek istediklerimin de bir kismini o soyledi , cahil bir anne nasil yetistirebilir ki cocugunu ? Peki , burada sunu sormak istiyorum , dogu - bati diye ayirmak istemiyorum ama buyuk cogunlugu orada olustugu icin dogu diyorum , affiniza siginarak ; doguda , kizlarini hala okula gondermeyenler kimdir?Okuyamayan da kiz ? Ve jjjensen , git oglum kiz kardesine yemek isit denmiyor diyorsun ama iste ona sence baba izin verir mi ? Ezdirir mi oglunu ?Dedirir mi ? Allah'a cok sukur ki cok cok iyi bir babam var ve cok cok iyi bir annem..Beni de cok guzel yetistirdiler..Ama dedigim gibi , sorun genel..Cehalet ...

Sonuc olarak TURK muyuz , TURKUZ ! Vatanimizi , milletimizi , devletimizi seviyor muyuz ? Seviyoruz .. Oyleyse , ayni gorusteyiz...Ortak bir amacimiz var...
[Devletimizi dedim bu arada , basindakileri karistirmayin ]
Ben de noktami ayni sekilde koymak istiyorum ; NE MUTLU TURKUM DIYENE !!!
Teşekkür Edenler: