Tekil Mesaj gösterimi
  #12 (permalink)  
Alt 08.02.10, 21:40
sdigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sdigger
Yavru Baykuş

Kaydolma: 23.08.09
Erkek
Teşekkürler: 22
Üyeye 3 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Laiklik haram mı ?

Aslında okumaya niyetli değildim.Ama bir şeyler söylemek istedim.
Tabi konuştuğunuz kişiyi şahsen tanımıyorum.Sadece bu okuduğumdan ben yanlış söylediğini düşünüyorum.
Kardeşim,ben annemden babamdan dinde zorlama yoktur diye öğrendim.
Bize "allah bilir" diye öğretildi.Biz tabi dünyada öğrendiklerimizle,okuduklarımızla vs. ile tahlil yapıp sonuca varıyoruz.
Ama ben din işlerinde çok cüretkar olmamayı düşünüyorum.
Öyle bir insanı aforoz etmek kolay değildir.İnsanın dinden çıktığı günahları iyi bilmek gerekir,eğer bilmiyorsak çok cüretkar olmamalıyız.
Herkes bilir fahişe kadının hikayesini (anlatmaya gerek yok)bu kadın bir amelinden beğeniliyor ve cennete gidiyor,şimdi bu arkadaş hangi meziyetle ve hangi kaynağa güvenerek bu kadar kesin bir yargıya varıyor ve sana müslüman olamazsın diyor.(Yanlış anlaşılmasın,sadece kaynak gösterilmediği için soruyorum.)
Kanıtlarını vs'lerini koy ortaya tartışalım da,senin söylediğin şöyle bir şey;biz aramızda konuşuyorduk da birisi "...." söyledi,hadi tartışalım.
Araştırdım diyorsunuz ama ne bilgi veriyorsunuz ne de bir şey.
Ben öğrendiğim kadarıyla insanların dini konusunda yargılama yapmamalıyız.
Allah'ın takdiridir diyelim,tartışmaya gerek kalmaz.
Ayrıca din işleriyle uğraşan çoğu kişi şeriat istiyor sözü de kesinlikle verilere dayanmayan bir sözdür.
Hani araştırma yap,istatistiki bilgi ver,inanalım.Eğer istatistiki bilgi veremiyorsanız,bu iddaa'yı hiç ortaya atmamalısınız.

Bu mesaj; sdigger tarafından '08.02.10 - 21:43' tarihinde değiştirildi.