Tekil Mesaj gösterimi
  #28 (permalink)  
Alt 03.02.10, 21:09
Shinigami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Shinigami
Ergen Baykuş

Kaydolma: 25.01.10
Erkek - 28
Teşekkürler: 74
Üyeye 45 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Emolar hakkında düşünceleriniz xD

Estergon demiş ki:
- Dilimizi katlediyorlar bundan daha büyük zarar ne olabilir ki ?
Ona kalırsa dilimizi ilk katleden interneti....Bence emo lar dilimizi kat letmiyo aksan gibi bişe çıkarıyo.Kız yerine qız falan diyolar sanırım.Aksan gibi bir şey bence bu.Dili katletme kelimelerin bazılarını yanlış kulanmaktır bunlar bilerek ve istiyerek hepsini böle kullanıyolar.Her dil zaten internet sayesinde bozuldu.İger biri böle aksanlı yazıyo diye dışlıycaksanız ege lilerde aksanlı konuşuyo iç anadolulularda kars lılarda her yer kendince bir aksana sahip.Mesela bizim burda r hiç kullanılmaz yapıyo,ediyo gibi şey ler kullanılıyo şu an.Eskidende din din demedim din ( den den demedim den ) diye kullanılıyomuş kayseride.Aksan die birilerini suçluyamazsınız.Yeni bir aksanın gelmesi Türkçenin zenginliginimi gösterir.Nasıl dinimizde meseplerin dinimizin zenginligini gösterdiği gibi.

Ne alaka diycekseniz biraz benziyor 2 side.Yaşam şeklini etkiliyo 2 side.Türkiyede zaten bir sürü aksan var yani bu da yeni bi aksan benim gözümde.Çünkü emo ca diye emo olmuyanlar bile kullanıyo hoş diye cidden online sohbet yerlerinde buna raslaya bilirsiniz....