Tekil Mesaj gösterimi
  #81 (permalink)  
Alt 18.01.10, 17:08
jjjensen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
jjjensen
bi rain

Kaydolma: 28.10.09
Kadın
Teşekkürler: 549
Üyeye 526 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: İngiliz Komutan Haklıydı

nomad a cevap
sen bilgisizlik ediyorsun. harf devrimi bir gecede olmuş olabilir. ama bir süreçtir. o süreçte başarısız olunsaydı harf devrimi de olmazdı diğer devrimler gibi.aynı çocuklar gibi. bir gece yapıyosun ama 9 ay sonra doğuyor. anlatabildim değilmi.tarikatler hakkında konuşmuşsunuz da ben onlara genel bir yorum olarak yazdım onları.bağışlarınızı tarikatler aracılığıyla yapmayını onun için dedim. herkes neler yaşandığını biliyor çünkü.seni neden harf inkilabı bu kadar bozdu ki. bu devrimler olmasıydı şuan ne senin anan bacın ne de benim anam bacım çok şükür bugünleri de gördük diyebilirdik. avrupayı küçümseme. onun ilmini bilmini öğren ama. siyasetini örnek almahayret doğrusu. arapça benim dilim değil ki.arapça beni ve seni ve diğerlerini ne kadar ileri götürürdü. şuankinin yanına değil 1000 km yakına bile varamazdın.ben osmanlı biliyorum ben osmanlının başkentinde yaşıyorum. onun öz tarihinde yaşıyorum.nasıl onu yok sayarım. osman beyi orhan beyi atatürk ü attığım her adımda bana hatırlatan anıtlar yapılar türbeler camiler varken. ben sana koşmak uçmak gibi kelimeler kullanmadım camilerde öğreneceğini git kitaplardan öğren dedim. genelleme yaptım.
Sponsor