Tekil Mesaj gösterimi
  #74 (permalink)  
Alt 17.01.10, 23:32
NoMaD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
NoMaD
Uzman Baykuş

Kaydolma: 25.07.09
Erkek
Teşekkürler: 283
Üyeye 162 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: İngiliz Komutan Haklıydı

Sonduraq demiş ki:
- Türkiyedeki tarikatlar halkı çürütüyor bence.İnsan ordaki insanlarla din'i öğrenmemeli çünkü tamamen yanlış bilgiler var.İnsan içindeki din'i gizli ve gösterişsiz olmalı.Bir kaç yeri araştırmıştım takva filminde mesela izlerseniz görecekseniz , Cami çıkışlarında insanları kendi yerine katmaya falan bunlar tamamen başkabirşeydir zikir mesela zikir nedir?kendinden geçme değilmidir
tarikatlarda yanlış bilgiler öğretilmiyor ya. asıl dini öğretenler onlar. kuran kurslarında adam sana incil mi okutuyor? Türkiye'yi yok etme planları mı açıklıyor? Atatürk'e küfür mü et diyor? Takva filmini ben de izledim. Sadece din adamlarını küçümsemek için yapılmış bir film. eğer zaten böyle filmlere bakıp sonra evet bunlar böyleler diyorsan zaten yaptığın daha aslını bilmediğin bir şeyi savunmak değil midir? zikir hakkında ne biliyorsun Allah aşkına? zikiri sen televizyonda gördüğün gibi kafa sallamak mı sanıyorsun? millet kafası uçuyor, kendinden geçiyor, ağzı salyası dört bir yana mı akıyor sanıyorsun? biraz dini araştır. çünkü eğer araştırmazsan ben burada ne kadar sana cevap versem bile senin sorun bitmez. ha ben cevap vermekten sıkılmam ama burası da din dersi verilecek bir yer değil eğer sorun çok önemliyse ben özelden tüm açıklamayı yaparım ister zikir hakkında isterse herhangi bir din konusu hakkında.