Tekil Mesaj gösterimi
  #14 (permalink)  
Alt 10.01.10, 01:47
fugue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
fugue
Yavru Baykuş

Kaydolma: 10.01.10
Erkek
Teşekkürler: 0
Üyeye 0 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Olmassa Olmaz olan TEK DİL "İNGİLİZCE"

sevgili arkadaşlarım ingilizce öğrenimi ile ilgili kendi bir iki tespitimden bahsetmek istiyorum ...

Öncelikle dikkatinizi çekti mi bilmiyorum lakin sözde bizden çok daha geri ülkelerdeki (örnek afrika ülkelerinin bir çoğu, hatta arap ülkeleri gibi ... ) insanların bir çoğu, izleyin cnn'i, her ne kadar konuşması düzgün olmasa da çıkıp tvye şakır şakır derdini anlatıyor ... biz o kadar hazırlık okuduk, şudur budur ... bize bi ingilizce sunu yap deseler ... oturur kara kara düşünürüz ... ben şu kanıya vardım ... ingilizce öğrenimi çok büyük bir pazar ve bu pazarın aslan payıda ingilterenin elinde ... bence bu reklamı yapılan, bize ingilizce öğretmeyi vaad eden kitapların bir çoğu bize ingilizce öğretmiyor ... bizleri ingilizce terminolojisi ve gramerinde boğuyor ... geriye bakıyorsunuz hiçbirşey kalmamış aklınızda ... hemencicik uçup gitmiş ... 1 sene derse girersin aklında sadece 30-40 kelime kalır geriye ...

sevgili kardeşlerim ingilizce öğrenmek veya ingilizce sınavlarında başarılı olmak istiyor iseniz yapacağınız tek bir şey var ... ingilizce yayınları takip etmek veya kitap okumak ... bence ingilizceden ingilizceye sözlük kullanmakta çok büyük bir yalan ... türkçe tam karşılığını bilmediğim bir kelimeyi nasıl aklımda tutabilirim ki ... emin olun çok çok az kelime hariç bütün kelimelerin karşılığı var türkçe de ...

sadece kitap okuyorum ... kelimelerin anlamını kitabın üzerine türkçe olarak yazıyorum ... kaldığım yerden devam etmeden önce geriye dönüp kelimelere hızlıcana bi göz gezdiriyorum ... yalnız haftada en az 3-4 gün, haftada en az 30-40 sayfa ... kpds'den 70 üstüne çıktım ... eminim bir çoğunuz benden çok daha fazla alır ...

sevgiler, saygılar ...