Tekil Mesaj gösterimi
  #9 (permalink)  
Alt 27.12.09, 04:09
ZipMaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ZipMaker
İlk KeLBaYKuŞ!

Kaydolma: 28.08.06
Erkek
Teşekkürler: 516
Üyeye 12.628 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Ay'daki ezan sesi..

Böyle bi şeyin olabileceğine inanmak bence sadece saçmalık olur. Ay'a ilk ayak basan kişinin Armstrong olmadığı da çok sefer dile getirildi. Ayrıca uzayda hava olmadığı halde ABD bayrağının dalgalanmasıyla ilgili çok defa Neil'in bir stüdyoda olduğu iddia edildi. Açıkçası ben de bu iddialara katılıyorum. ABD'nin tek yaptığı göz boyamak. En eğitimsiz insanlar ABD'de yaşarken herkes ABD'yi büyük güç olarak görüyor. Açıkçası böyle gözükmeyi de iyi başarıyorlar. Filmlerde, dizilerde dünyayı hep ABD kurtarıyor, çocuklarımız küçük yaşlarında başlıyor bu yalana inanmaya. Kendi kasırgalarında bile halkına yardım edemeyen bu aciz ülkenin Ay'a inen ilk ülke olduğuna inanmak da bence komik olur.

Ay'da yaşandığı iddia edilen bu konuya dönersek de bence bu dinimizi yüceltmeye çalışan bazı dindar kesimin uydurması. Ancak farkında değiller ki bizim dinimiz en yüce dindir. Bu tür reklamlara ihtiyacı yoktur. Son kitap ve son peygamber bizim dinimizdedir. Değiştirilmeyen tek kitap olan Kur'an-ı Kerim herkese rehber olabilecek bir kitaptır. Bence kimsenin mucizelere ihtiyacı yok. Ayda böyle bir şey olacak, Neil bundan etkilenecek ve müslüman olacak. İlla ki bu tip olaylar mı olması lazım herkesin müslüman olması için? Kitap ortada, peygamber ortada. Sonuçta Allah insanlara bir irade vermiş, yaptığımız yanlışların hesabını Allah'a vereceğiz, seçimlerimizden sorumlu olduğumuz da bu kitapta yazılı. 1960'lı yıllarda astronatların müslüman olması için Allah'ın bir mucize yaşatması gerektiğine inanmıyorum.

Farklı yorumları olan arkadaşlar konuya yazarsa sevinirim.
Teşekkür Edenler: