Konu: Domuz Gribi
Tekil Mesaj gösterimi
  #13 (permalink)  
Alt 19.12.09, 01:34
HarektOrdusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
HarektOrdusu
Profesör Baykuş

Kaydolma: 14.11.09
Erkek - 14
Teşekkürler: 376
Üyeye 306 kez teşekkür edildi
Ünlem Cevap: Domuz Gribi

Bir gece Alem FM'de Matrax'ı dinliyordum. Zeki Kayahan COŞKUN orada bazı bilgilendirmelerde bulundu.
Örn.: Domuz gribi virüsü -nasıl bir virüsse- ağız veya burun yoluyla vücuda girdikten sonra yoluna devam edemeden yemek borusuna yapışıp kalabiliyormuş - bi ihtimal-. Böyle birşey olunca da virüsten kurtulmak için sıcak içecekler almamız gerekiyormuş vücudumuza. Yani sıcak içecek virüsü bulunduğu yerden alıp etkisini göstermesine fırsat kalmadan, mideye yolluyormuş. Tabi o kadar asidik ortamda da virüsün birşey yapma şansı kalmıyormuş. Ayrıca sadece sıcak içecekle değil ağız sağlımıza da dikkat etmemiz gerekiyor; özellikle şu zamanlarda dişlerimizi sıkça fırçalayıp, ellerimizi de sabunla yıkmalıymışız.
Ayrıca internet araştırması yapmadım. Zeki söylüyorsa yalan olmasına da pek ihtimal vermem açıkçası. Sizinle paylaşmak istedim.Özellikle benim gibi günün 6-7 saatini okulda, dersane de geçiren arkadaşlarımız ayrıca dikkat etsinler..

Bu mesaj; HarektOrdusu tarafından '19.12.09 - 01:36' tarihinde değiştirildi. Sebep: Özne-yüklem uyumsuzluğu xD