Tekil Mesaj gösterimi
  #18 (permalink)  
Alt 17.12.09, 02:35
Ekber_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ekber_79
Yavru Baykuş

Kaydolma: 06.10.09
Erkek
Teşekkürler: 29
Üyeye 9 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Felsefe okurken sıkılıyoırum diyen varsa bu kitap tavsiyemdir:Sofienin Dünyası

Şöyle diyeyim arkadaş, gerginliği azaltmak açısından... nietzsche kalıplaşmış olan herşeyin yozlaştığını ve çürüdüğünü düşünen ve buna tepki gösteren bir insan. (üstinsan görüş burada devreye giriyor) Bu konuda kendisine katılıyorum...Ancak, benim katılmadığım ve sert tepki gösterdiğim yer ise, bunu pratiğe dökme biçimi. Anlatışında, yorumlayışında, kullandığı hemen her kelime de, savunduğu olayları kişiselleştirmesi ve kendi mantığıyla herkesin mantığının üzerinde sandığı fikirlerini insanlara bu doğrudur diyerek anlatması. Bu nasıl olabilir, herşeyi, herkesin gözünden ve yüreğinden, beyninden göremezsin, yorumlayamazsın ki. Ki adam, doğru bir şeyi savunurken, o doğruluğu da bünyesi kabul edemediğinden dolayı olayları karıştıran biri. Doğruyu nasılsa öyle bir şekilde anlatıyor ki, bir daha doğrudan nefret edesi geliyor insanın. Kendisi de şaşırıyor yolunu zaten...Aynen dediğin gibi, ben inanç sahibi biriyim. Yani arkadaş, ikimizde başka beyinlerden ve bakış açısından bakıyoruz olaya...ne sen benim bu yazarı okuduğumda ne anladığımı benim gözümden görebilir ve yüreğimdekileri hissedebilirsin, ne de ben senin. Ama, konuya bakışımızla iki taraftan da haklıyız çünkü kendi doğrularımızı konuşuyoruz ... iyigünler size de....

Bu mesaj; Ekber_79 tarafından '17.12.09 - 13:14' tarihinde değiştirildi.