Tekil Mesaj gösterimi
  #37 (permalink)  
Alt 04.12.09, 20:57
HarektOrdusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
HarektOrdusu
Profesör Baykuş

Kaydolma: 14.11.09
Erkek - 14
Teşekkürler: 376
Üyeye 306 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Peygamber Efendimizin Mezarını Yıkılmaktan Atatürk Kurtardı!!!

ya yemin ederim cevap vermekten yoruldum. Kısaca söyleyeceğim, bi kere Allah ile elçisi böyle bi konuda -ben ne kadar saygı duysam bile kendisine- Atatürk ile kyaslanmaz. Çünkü adı üstünde bi tarafta Allah ile onun elçisi, bir tarafta Allah'ın yarattığı ve onun verdiği cüzi irade ile alt tarafı 7 tanecik süper güce karşı geri kalmış yobaz, silahsız cephanesiz, bir toplumla şahlanıp dünyadaki bütün geri kalmış ülkelere örnek olacak bir zafer kazandırarak Dünya'daki güç dengesini yeniden iyiler tarafına kaydırabilimiş basit bir kul. Sen şimdi gelip bu adamcağıza niye hakaret edeceksin. Veya hakaret etmeyeceksinde niye o kanundan şikayet ediyorsun. Bırak da Türk demokrasisini babasını ufak bi kanunla savunabilsin seni diye dürttü ki şu kadarcık küçük birşey. Düşüğnce özgürlüğü diyorsun, bugün "terör iyi birşeydir" demek de suç değil bu bir saçmalık ama öyle birşey şuç olmaktan çıktı ama bugün terör bu ülkede egemen olsa düşünce öazgürlüğü, demokrasi kalmaz. Demek ki düşünce özgürlüğü kendisini koruyabilmek için bazı özgürlükleri kısıtlamak zorunda. Yoksa kendisi yok olacak! Nitekim Türkiye hariç birçok ülkede terör örgütlerine "terörist" demediği için kapatılan birçok parti var ki buda bnm dediğim şeyi kanıtlar. (Araştırabilirsiniz hatırladığım kadarıyla Portekiz'den başlayın başlyın araştırmaya) Bir diğer şey Allah ile Peygamber diyorsun. 1. si önce bi Laikliğin önce bi anlamını araştırmanı tavsiye ederim. Laiklik te devlet dinsel kavramları kabul etmez, tanımaz. Allah, ile Peygamber de siyasi bir terim değil. 2.si birisi gelipte Allah'a ve Peygamber e niye küfür etsin ? O adam manyak mı ? Benim arkadaşımın inanmayan(ateist) bir tanıdığı var o bile sizin düşüncelerinizi saçma buluyorum fakat saygı duyuyorum diyor. (TIPKI BENİM SİZE OLDUĞU GİBİ) Diğer insanların da bundan bir farkı yok. Ayrıca haber izliyorsanız şu İsviçre olyaınıda bilirsiniz (...)'ları cami minaresini , nükleer başlıklı füzelere benzeterek cami imarlarından çıkardılar Birçok ülkenin tepkisi gibi Türkiye'de bu olaya olan tepkisini dile getirmiştir. Fakat dini bir kavaram olduğu için değil, özgürlük kısıtlandığı için, nitekim aynı şekilde Frasa. İspanya gibi halkının çoğunluğunu hristiyanların oluşturduğu ülkeler de İsviçre'ye karşı tepki göstermişlerdir..