Tekil Mesaj gösterimi
  #39 (permalink)  
Alt 19.11.09, 03:11
ELİF22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ELİF22
Yavru Baykuş

Kaydolma: 23.08.09
Kadın
Teşekkürler: 0
Üyeye 2 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Türban bir siyasi simge midir?

ya bırı bana turban nedır nasıl baglanır acıklayabılır mı arkadaslar gercekten hayatınızda hıc turban takan gordunuz mu merak edıyorum sızın o gundelık hayatta herkeste gordugunuz esarpların cene altından igneyle tutturularak baglanmıs halı turban degıldır basortudur turbansa basa bı nevı sarık gıbı oturan boyun kısmına ınmeyen bas ortu seklıdırkı bunuda turkıyede gormek cok zor belkı bın kapalıdan bırı hatta zamanında nazlı ılıcak bı programa cıkıp bu bahsettıgım sekılde turbanın nasıl oldugunuda gostermıstı o yuzden once buna acıklık getırelım
onun dısındada ben kapalı degılım ama etrafında ve aılesınde kapalı cok olan bırı olarak konusuyorum ve yemın ederımkı bırseylerı savunma amaclı soylemıyorum ama hayatımda bır tane bıle sıyası amaclı kapanan ınsan gormedım ya olucak ıs mı ınsan ancak ınandıgı ıcın allah bole emrettıgı ıcın kapanır he tabı babası abısı esı tarafından falan zorla kapatılan ınsanlar var o cok ayrı bı konu ama hayatında kapalı bırıyle konusmamıs yada tanımamıs sadece dısarıdan goren ınsanlar kısılerın ıcını bılmeden nasıl bu sıyası amaclı takmıs dıyebılıyo aklım almıyo
eger turbanda bı sıyası sımgeyse madem o yuzden kamu alanında yasaksa ok o zaman turban takmayıp normal sekılde ınancından gelenek gorenegınden oturu basını orten ınsanların kamu alanında calısmasına yada unıversıtelerde rahatca okumasına nıye ızın verılmıyo bunuda merak edıyrm