Tekil Mesaj gösterimi
  #25 (permalink)  
Alt 15.11.09, 20:06
Estergon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Estergon
KeLBaYKuŞ

Kaydolma: 07.09.09
Erkek
Teşekkürler: 315
Üyeye 796 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Islamiyetin Kadina Bakişi

mep's v2 demiş ki:
- Arkadaş yukarıda " eski" Ülkelerin kadına bakışını bir güzel yazmış..
Eskiyi bırakıp yeniye bakmak lazım..
Günümüz müslüman ülkelerindeki kadınlarla..
o "eski" ülkelerin "şimdiki kadınlarını" bi kıyaslasak nasıl bi sonuç çıkar acaba..?
İslamiyetin kadına her hangi bir hak getirdiğine inanmıyorum.
aksine İslamiyetin ortaya çıktığı coğrafyada kadın bir güç ken
islamiyet kadının elinden bu gücü alıp kadını eve hapsetmiştir.
islam öncesi kız çocukları diridiri gömülüyordu,Miras hakkı yoktu gibi
gerçek dışı bilgilerlede,sanki islam öncesi kadını çok kötü şartlardaymışta
islam bu şartları düzeltmiş gibi bir takım söylemlerde bulunuyorlar..
köleliği kaldırmak için bile en küçük bir çabası olmayan islamiyetin
kadın hakları konusunda duyarlı olduğunu düşünmek komik bence..
Kadın o dönemde güç değildi.
O zaman aile reisleri toplum içinde rezil olmamak için kız çocuklarını diri diri toprağa gömüyorlardı..Lütfen..Birbirimizi kandırmayalım..

mep's v2 demiş ki:
-
"Türk milleti birçok asırlar, (..) bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kur'an'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndü. (..)

"Türk milletini Allah için, Peygamber için topraklarını, menfaatlerini, benliğini unutturacak, Allah'la mütevekkil kılacak derin bir gaflet ve yorgunluk beşiğinde uyuttular.
M.K.ATATÜRK

Sn.Vito corleone
Yazdığımız yazıları saldırgan bir üslup olarak değerlendirmenize üzüldüm..

"Türk milleti birçok asırlar, (..) bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kur'an'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndü.M.K ATATÜRK

Atatürk'ünde dediği gibi bir kelimesine bile anlam veremedikleri bir inanç için asırlardır
Türk insanın araplaştırılması çabasına hizmet edilmesi oldukça sıkıntı verici bir durumdur..
Ayetleri bu şekilde ortaya koymamız bile gördüğünüz gibi saldırganlık gibi algılanabiliyor.
oysa istediğimiz sadece kabul ettiğiniz bu dinin bu söylemlerinede katılıyormusunuz diye sormak o konuda insanları düşünmeye itmek..Kurandan ayetleri ortaya koyup bunları düşünün demek nasıl bir üslupsuzluktur onu anlıyamadım..

buyrun..

Ahzâb(*) Sûresi

50 - Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helal kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Şimdi bu ayetteki bu ifadeler yanlış çeviri filan değildir..
Nasıl olurda bir yaratıcı bunları söyliyebilir diye düşünür ve bunu dile getiririz amacımız saldırmak değil,bir açıklama yapılmasını sağlamaktır.
ama siz bunu üslupsuz olarak değerlendiriyorsanız..
Atatürkçü ve aydın yanınız nerede kalır bilemiyorum..Saygılarımla
Bir ikincisi efendim siz insanların nasıl ürediğini sanıyorsunuz...Büyük ihtimal siz Evrim teorisine inanıyorsunuzdur da benim dinime göre Rabb imin katında Hz. Adem a.s. yaratıldı...Ve Rabb im tüm meleklerin ona secde etmesini emretti..Ancak İblis ona secde etmeyerek Rabb imin katından atıldı...Daha sonra Hz. Adem a.s. yeryüzüne indirildi..Sonra iğe kemiğinden Havva anamız yaratıldı..Daha sonra çocukları olmaya başladı..Ancak doğan çocuklar bir kız bir erkek olmak üzere ikişer doğuyordu...Bu durumda ilk doğan 2iz lerin kız olanı 2. doğan 2iz lerin erkek olanı ile ilk ikizlerin kızı da 2. 2izlerin erkeği ile evlendirildi..Yabi bu açıdan akraba evliliklerinde bir sorun yok dinimizce..Bir de sen Kuran ı , Peygamberi sorguluyorsan ben düşünürüm ki senin kalbinde imanın tam değil...
Teşekkürler..

Bu mesaj; Estergon tarafından '15.11.09 - 20:18' tarihinde değiştirildi.