Tekil Mesaj gösterimi
  #1 (permalink)  
Alt 20.09.09, 23:35
angelcastiel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
angelcastiel
Uzman Baykuş

Kaydolma: 29.08.09
Kadın
Teşekkürler: 39
Üyeye 115 kez teşekkür edildi
Yeni karışık durum yorumsuz (no comment)

facia'ya 5 kala yaşanan ironi....

PİLOT: 10 Dakika içinde inmemiz gerekiyor. Yakıtımız yok, O zaman Sabiha Gökçen'e
divert ediyorum.
ATC:Türker 1444 anlaşılmadı efendim
PİLOT: Benim en geç 10 dakika içerisinde inmem lazım. Sabiha Gökçen'e divert ediyorum eğer vermeyecekseniz
ATC: Anlaşıldı efendim inişte üç numarasınız. Emergency deklare ediyor musunuz?
PİLOT: Yakıtım bu en fazla dokuz dakika bekleyebilirim. İnmem gerekiyor. Fazla yakıt almıyoruz biliyorsunuz.
ATC: Emergency deklare etmiyorsanız sizi gökçene yönlendireyim.
PİLOT: Yakıttan düşerseniz Emergency deklare ediyorum 9 dakikalık bekleme yakıtım var Müsait değilseniz Sabiha Gökçen'e divert ediyorum.
ATC: Anladım rapor edin müsait değil. Sağdan uçuş başı 0-9-0
PİLOT : Sağdan 0-9-0 efendim Emergency kabul etmiyorsunuz tamam.
ATC: Emergency deklare ediyorsanız sizi 06 için ( Atatürk Havalimanı'nın kısa pisti) için vektörleyeceğim.
PİLOT: Güzel kardeşim daha ne söyleyelim yakıtım bu diyorum. O saat geldiğinde Emergency yakıtım zaten. Anlamıyor musunuz her halde 9 dakika içinde emergency yakıta düşüyorum söylemek istediğim bu.
ATC. Efendim bana Emergency deklare ettiğiniz belirtirseniz diyorum sizi alacağım diyorum bende.
PİLOT: Sevgili kardeşim bir daha söylüyorum Şu anda 8 dakika içinde beş geçe emergency yakıt ilan etmiş olacağım
ATC: Efendim ben Emergency deklare ediyorum cümlesini bekliyorum sizden Emergency yakıt ayrı bir şey efendim bende sizin güzel kardeşiniz değilim bu arada.
PİLOT: Lütfen rapor edersiniz beş gece Emergency yakıta düşüyorum şu anda beklemedeyim
Sponsor