KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Genel Başlıklar > Tartışma

Tartışma - Bir çok konu hakkında burada tartışabilirsiniz

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 16.02.08, 21:34
Mantequilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genç Baykuş

Kaydolma: 26.12.07
Teşekkürler: 0
Üyeye 37 kez teşekkür edildi
Standart Bir Tayyip zihniyeti

***"Kadinin seçme hakkı olabilir, ama seçilme hakkı asla!"-- RTE
*** Yeni yil kutlamalarina karsiyim.-- Recep Tayyip Erdogan 19.12.1994 Sabah
*** Tekke ziyaret etmedim, ama dergahi ziyaret ettim.-- Recep Tayyip Erdogan 22.1.1997 Gozcu
***"İmamlar da nikah kıysın"-- 1995 RTE
***Ataturke saygi gostermek icin heykel gibi hareketsiz durmanin anlami yok--. Recep Tayyip Erdogan (12.5.1994 Hurriyet)
***Alkol yasaklanmali--. Recep Tayyip Erdogan 1.5.1996 Hurriyet
*** Tum okullar imam hatiplere donusturulecek.-- Recep Tayyip Erdogan 17.9.1994 Cumhuriyet
***"10 Kasım'da yaygara kopartıldı." --RTE (14.11.1994 - Hürriyet)
*** “sarık operasyonu çok komik.”-- RTE , 15.05.1995 sabah
*** “mayo reklamı şehvet sömürüsüdür.” --RTE (06.03.1996 hürriyet)
*** “milli piyango zulümdür.-- RTE (29.09.1994 hürriyet)
***Ataturk’un sapik prensipleri tabular olmustur.-- AKP parlemanto grup baskan vekili Bulent Arinc
***Anitkabiri aglama duvarina cevirmislerdir. Acaba Ataturk ne yapiyor, kime karsi sorumlu?-- AKP kurucusu Halil urun
*** LAIKLIGIN SONA ERMESI ICIN SUREKLI INANARAK DUA EDIYORUZ .SARHOS MUSTAFA BEKRI CE YONETILIYORUZ.(Ataturk’u kastediyor) COCUKLARIMIZ PKK ILE SAVASARAK VEYA TRAFIK KAZALARINDA OLMEK YERINE, SERIAT ICIN OLMELIDIRLER.-- AKP Bitlis milletvekili ZEKI ERGEZEN-KUZEY Irak’da magaralarda PKK ile fotograflari ele gecti
***Türkiye'de yaşayanların yüzde 99'u Elhamdülillah Müslüman olduğunu söylüyor. O zaman yüzde 99'un "Elhamdülillah Şeriatçıyım" demesi de lazım. Ben elhamdülillah şeriatçıyım. Şeriat İslam, Allah'ın kuralları demektir."-- TAYYIP ERDOGAN (21 Kasım 1994, Milliyet)
***"Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslam’ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir. Ben İslam’ın devlet planı içinde düşünüyorum." --TAYYIP ERDOGAN
*** “IKTIDARA GELMEK AMACIMA ULASMAK ICIN PAPAZ ELBISESI BILE GIYERIM”. TAYYIP ERDOGAN
***"Turkiye'de din cimentodur." Basbakan Recep Tayyip Erdogan
***"Din devletine karşıyım, dinsel milliyetçiliğe hayır!" RTE

***Istanbul’u Medine yapacagiz. Recep Tayyip Erdogan
***Tum okullar imam hatiplere donusturulecek. Recep Tayyip Erdogan
***Ben Istanbul’un imamiyim. Recep Tayyip Erdogan
***Mayo reklamlari sehveti tahrik eden seylerdir. Recep Tayyip Erdogan
***Turkiyenin Cumhurbaskaninin Imam hatip mezunu olacagi gunler yakindir. Recep Tayyip Erdogan
***Yesil medeniyetin rengidir.( kaldirimlarin bazilarinin yesile boyanmalarini istediginde soylemistir) Recep Tayyip Erdogan
***Turk Parlemantosunu dua ile acmak isterim. Recep Tayyip Erdogan
*** * Şimdi siz imam denilince camide namaz kıldıran insan zannediyorsunuz. İslami terminolojide imam idari yetkinin elinde olduğu insandır. Çünkü imam, önderdir, rehberdir. Şimdi burada biz bir önderiz, idareciyiz. (8 Ocak 1995, Hürriyet, Neşe Düzel röportajı)
*** Her şeyden önce RP bir din, RP eşittir İslam demek değildir. Türkiye'de RP'nin yöneticileri olarak biz İslam öncelikli bir yaşam tarzını benimsemiş insanlarız. Türkiye'nin yüzde 99'u "İslam yaşama biçimimdir" diyor. (13 Şubat 1994, Cumhuriyet)
*** * Ben diyorum ki insanlar laik olmaz. Nitekim Anayasamız da "TC vatandaşları laiktir" demiyor, "TC Devleti laiktir" diyor. Müslümanlığın karşısına laikliği oturtamazsınız. (10 Temmuz 1998, Hürriyet)
*** Türkiye'de yaşayanların yüzde 99'u Elhamdülillah Müslüman olduğunu söylüyor. O zaman yüzde 99'un "Elhamdülillah Şeriatçıyım" demesi de lazım. Ben elhamdülillah şeriatçıyım. Şeriat İslam, Allah'ın kuralları demektir. (21 Kasım 1994, Milliyet)
***Bu can bu tende kaldıkça bu beş yıllık dönem içinde Allah'ın izniyle aşındırmadık kapı bırakmayacak ve Taksim Camii'ni Bismillah yaptıracağım. Taksim Meydanı bir semboldür. Ama bizim kimliğimiz yok. (21 Kasım 1994, Milliyet)
*** Atatürkçü olmadığımızı her zaman söylüyoruz, ama Atatürk'ün ilkelerini benimsiyoruz. Bizde kişiye tabi olma söz konusu değildir. Biz peygamberimizin de, Atatürk'ün de ilkelerini şeklen değil esasen benimsiyoruz. RTE(17 Ekim 1996, Sabah)
*** Ben Türkiyeli bir Müslümanım. Müslümanlar şu anda önemli bir karar aşamasında bulunmaktadırlar. İslam havzası, bu kararın arifesindedir. Dünyada gerçek barış, ancak İslam havzasının bu karın verişiyle gerçekleşecektir.(9 Ocak 1995, Tercüman, Hollanda İslam Federasyonu konuşması)
***Ben diyorum ki insanlar laik olmaz. Nitekim Anayasamız da "TC vatandaşları laiktir" demiyor, "TC Devleti laiktir" diyor. Müslümanlığın karşısına laikliği oturtamazsınız. TAYYIP ERDOGAN (10 Temmuz 1998, Hürriyet)
***"Su ana kadar demokrasiyi bizim gibi anlayan, bizim gibi yasayan ve yasatmaya gayret eden bir parti gelmedi. Ama demokrasi amac mi arac mi? Ha burada bizim bir ayriligimiz var. Biz diyoruz ki, demokrasi bir aractir. Demokrasi bir amac degildir." TC BASBAKANI TAYYIP ERDOGAN
***“Minareler süngü, kubbeler miğfer, Camiler kışlamız, mü'minler asker, Bu ilahi ordu dinimi bekler, Dillerde tevhid Allahu Ekber. Mü'minler ordusu Hakk'ın kolunda, Batılla savaşır dini uğrunda, Ezelden Ebede Kur'an yolunda, Allahu Ekber, Allahu Ekber. Hak dinin rehberi Resul-i Ekrem İman telkin eder hadisi her dem Dinimizde yoktur gizli ve mahrem Doğrudan doğruya Allahu Ekber." TAYYIP ERDOGAN
***...Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik. TAYYIP ERDOGAN
***...İslâm alemi Müslüman Türk milletinin ayağa kalkmasını bekliyor. Kalkacağız. Bu kıyam başlayacak. TAYYIP ERDOGAN
***....Sandığa giderken egemenlik milletindir. Ama maddede ve manâda egemenlik Allah'ındır. Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye. Bu millet istedikten sonra tabiî elden gidecek. BASBAKAN TAYYIP ERDOGAN
***''Hem laik, hem Müslüman olunamaz. İkisi bir arada ters mıknatıslama yapar'', ''1.5 milyar İslam alemi Müslüman Türk milletinin ayağa kalkmasını bekliyor, kalkacağız, ışıkları göründü. Allah'ın izniyle bu kıyam başlayacak'', ''Türkiye Cezayir olur mu diye soruyorlar. Biz hazmettire hazmettire geliyoruz'' TAYYIP ERDOGAN 1994
***"Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslam’ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir. Ben İslam’ın devlet planı içinde düşünüyorum." TAYYIP ERDOGAN
***“Kuran kursunun kaçağı, kanunsuzu mu olurmuş canım? Bu millet çocuğuna dinini öğretemeyecek mi?" Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN
***Her şeyden önce RP bir din, RP eşittir İslam demek değildir. Türkiye'de RP'nin yöneticileri olarak biz İslam öncelikli bir yaşam tarzını benimsemiş insanlarız. Türkiye'nin yüzde 99'u "İslam yaşama biçimimdir" diyor. TAYYIP ERDOGAN (13 Şubat 1994, Cumhuriyet)

****BU MILLETE COGALMAYIN TAVSIYESI ADETA IHANETI VATANIYE, ADETA BU MILLETI AZALTARAK TARIHTEN, DUNYADAN SILME PROJESIDIR. NUFUS OLMAZSA EKONOMIK SORUN OLMAZ DIYORLAR. BU MILLETIN COGALMASI LAZIM. BIZ BOYLE DUSUNUYORUZ. SAKIN HA, ALLAH NE VERDIYSE!.TAYYIP ERDOGAN
***’Biz din istismarı yaptık, din istismarı hataydı. Din adına parti kurmak dine kötülük yapmaktır’ Recep Tayyip Erdoğan 3 Mart 2004
*** 'Ben tüccar siyasetçiyim' RTE
*** 'Çocuklarımı yurtdışında okutuyorum, yakınım okutuyor' RTE
*** "Maaşımla geçinemiyoruz" BASBAKAN RTE
*** "Ben belediye başkanlığım döneminde haksız mal ve servet edindiğim iddiasıyla Ankara 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandım ve beraat ettim." BASBAKAN RTE
*** “Malvarlığında gizlilik esası vardır" BASBAKAN RTe

***"Mahkemenin türbanla ilgili söz söyleme hakkı yoktur. Söz söyleme hakkı din ulemasınındır" BASBAKAN RECEP TAYYIP ERDOGAN, AVRUPA IH MAHKEMESI KARARLARINA ULUSLARARASI CEVABI
***"Böyle demokrasi olmaz." BASBAKAN RTE, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi türban aleyhine karar verince Batı demokrasilerine tepki
*** Eğer, bu fotokopileri ben çıkarmaya başlarsam, cemaziyülevveliniz çok kötü, çok kötü!..BASBAKAN RTE
Sponsor
  #2 (permalink)  
Alt 13.04.08, 19:33
CorLeone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
GodfatheR

Kaydolma: 29.11.07
Erkek
Teşekkürler: 23
Üyeye 154 kez teşekkür edildi

Dini kullanarak siyaset yapanların sonu iyi olmaz!Bu şerefli,çilekeş halkın hakkını yiyip,günahını alanın omuzları bu günahı kaldıramaz,günün birinde altında ezilir!Ne diyelim yiyin anasını satayım,bir tanede siz vurun din tüccarları bir tane de siz vurun AMA UNUTMAYIN Kİ BU ŞEREFLİ HALKIN YUMRUĞU BİRGÜN BALYOZ GİBİ PATLAYACAKTIR BAŞINIZDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teşekkür Edenler:
  #3 (permalink)  
Alt 25.04.09, 23:35
McGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 27.03.09
Erkek
Üyeye 0 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Bir Tayyip zihniyeti

*** "Maaşımla geçinemiyoruz"
Gemicikler ne peki ?
*** “IKTIDARA GELMEK AMACIMA ULASMAK ICIN PAPAZ ELBISESI BILE GIYERIM”.
Hani dindardınız ?

***"Din devletine karşıyım, dinsel milliyetçiliğe hayır!"
***’Biz din istismarı yaptık, din istismarı hataydı. Din adına parti kurmak dine kötülük yapmaktır’
Buradan sonra yazdıklarımı dikkatle okuyun.Bu 2 söze göre...

***Istanbul’u Medine yapacagiz.
***Tum okullar imam hatiplere donusturulecek.
***Ben Istanbul’un imamiyim.

Söyledikleriniz tutuyormu ?

***Mayo reklamlari sehveti tahrik eden seylerdir.

Sizin imamınızı jetski'de denizde bütün imanıyla surf yaparken görmemişmiydik?

***Ataturk’un sapik prensipleri tabular olmustur.--

Sayın x,bu milleti kurtaran Atatürk'ün "sapık prensipleri" değilmiydi ?

Bu mesaj; McGhost tarafından '25.04.09 - 23:40' tarihinde değiştirildi.
  #4 (permalink)  
Alt 21.08.09, 21:18
Joannie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lonely...

Kaydolma: 15.07.09
Kadın
Teşekkürler: 1.351
Üyeye 613 kez teşekkür edildi

Konu kitlense daha bi'iyi olcek sankii...
  #5 (permalink)  
Alt 23.08.09, 13:52
HeReTiC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 19.08.09
Erkek
Üyeye 3 kez teşekkür edildi

bu yazıları birde oy kullananlar görse keşke.
  #6 (permalink)  
Alt 31.08.09, 13:17
gonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genç Baykuş

Kaydolma: 28.08.09
Kadın
Üyeye 11 kez teşekkür edildi

hepsi yalan hiç kimse ama hiçç kimse bu sözleri söylemez.. düşmanım bile söylemez..yalan şeyler yazarak ne buluyorsun?? sadece insanları aldatmak o kadar.... hangi slak bunlara inanır???
  #7 (permalink)  
Alt 01.09.09, 00:35
ZipMaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İlk KeLBaYKuŞ!

Kaydolma: 28.08.06
Erkek
Teşekkürler: 516
Üyeye 12.628 kez teşekkür edildi

gonzales demiş ki:
- hepsi yalan hiç kimse ama hiçç kimse bu sözleri söylemez.. düşmanım bile söylemez..yalan şeyler yazarak ne buluyorsun?? sadece insanları aldatmak o kadar.... hangi slak bunlara inanır???
Cahil bir insansınız, araştırma yapmanızı tavsiye ederim...
  #8 (permalink)  
Alt 01.09.09, 03:39
vecihii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 08.07.09
Erkek
Üyeye 8 kez teşekkür edildi

yahu tayyip tayyip nereye kadar... 10 oyum olsa 1ini vermem o ayrı ama, partiler üstü siyaset yapın diye mücadele ederken, artık kişiler üstü siyaset yapmanıza razıyız be...
  #9 (permalink)  
Alt 01.09.09, 03:52
Joannie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lonely...

Kaydolma: 15.07.09
Kadın
Teşekkürler: 1.351
Üyeye 613 kez teşekkür edildi

ZipMaker demiş ki:
- Cahil bir insansınız, araştırma yapmanızı tavsiye ederim...
Hımm...
Bu pek yerinde olmayan bir itham.
Yani ben bu durumda bunu bana diyen ZipMaker bile olsa:
"Cahil sensin, araştırmada sana girsin"!
Derdim. tabii ki demiyorum ben sadece fikir belirtiyorum.
Tabii ki yapılmasın pek de iyi birşey değil.
  #10 (permalink)  
Alt 01.09.09, 03:52
ragazzo.17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genç Baykuş

Kaydolma: 24.08.09
Erkek - 34
Teşekkürler: 10
Üyeye 20 kez teşekkür edildi

gonzales yahu senin düşüncelerini anlayamıyorum abicim.işte araştırmışlar var kaynaklarıda var üstelik asıl sen körü körüne bi b*ku blmeden affedersin nasıl bi tayyip i destekliyorsun.sen hc haber izlemiyor musn yksa hc gundem takip etmiyor musun kardeşim ya ..
o kafanızda ki ampüller öyle çizgi filmlerideki gibi iyiye haberci değil bu dönemde dikkat et

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006