KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Genel Başlıklar > Tartışma

Tartışma - Bir çok konu hakkında burada tartışabilirsiniz

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 30.01.08, 11:08
karabey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kovuldu!

Kaydolma: 28.08.07
- 34
Teşekkürler: 0
Üyeye 82 kez teşekkür edildi
Yeni MHP adını İHP olarak değiştirmeli

MHP adını İHP olarak değiştirmeli - Savaş Süzal
Ocak 28, 2008 - SAVAŞ SÜZAL

Türkiye’de tartışılan konular ve yaşanan olayları, içeride yaşamadan, camdan seyreder gibi dışardan seyretmek, inanın sizlere öneremeyeceğim kadar acı ve ızdırap veren bir şey.

Belki sizler, yaşadıkça, yahu bunu nasıl kabulleniyorlar diye benim tüylerimi diken diken eden olayların topluma ne kadar kolay enjekte edildiğini görmek inanın insanın yüreğini sokulan bir bıçak gibi dağlıyor. Başbakan çıkıyor siyasi simge olsa ne olur diyor Türban için. Şu olur sayı Erdoğan, o zaman teröristlerin bayrakları ve liderleri olan bebek katili Öcalan’da siyasi simgedir ve yarın birisi çıkıp sizin sözlerinizi temel göstererek, PKK bayrakları ve APO resimleri yüzünden yargılanırken, Başbakan böyle dedi derse ne yapacaksınız. Peki ya Almanya’dan Yeşil Bayrak açan Cemalettin Kaplan’ın hilafet bayrağı bir siyasi simge değimlidir? Geçen yıl seçimlerden önce Türkiye’ye gelip, en azından elimden bir şeyler gelir mi diye kapı kapı dolaşıp nabız yokladım ve karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalıştım. Ancak seçim gecesi gerçekten de şok oldum. Birincisi TRT deneyimlerine dayanarak, sandıklar açıldıktan 3 saat sonra gibi hızlı bir sayımla sonuçların alınması, ikincisi de kimsenin oy verdiğini açıkça söyleyemediği bir partinin yüzde 47 oyla seçimi kazanması olmuştu. Bu seçim dönemi içinde CHP’ye küskünlerin ve çok sayıda bu parti yandaşlarının sırf MHP barajı geçsin diye oy verdiğini gördüm. Yani gerçeği söylemek gerekirse MHP bazı ödünç oylarla bugünkü durumuna gelmişti. Ama eminim ki o gün MHP’ye ödünç oy verenler bugün MHP’nin izlediği politikalardan dolayı ellerim kırılsaydı demekteler. Geçen gün Bekir Coşkun’u okuyordum. Yazısında yerden göğe kadar haklıydı, “MHP milliyetçi bir partidir, İslamcı bir parti değildir” diyordu. Aynı görüşteyim. Bu gidişle Abdullah Gül’ü oylarıyla köşke çıkaran, Öcalan’ın idam ettiremeyen ve PKK’ya siyasi çözüm sözünü türban ile birlikte öneren bir hükümete destek vereceği anlaşılan ve son olarak ta laiklik karşıtı türban olayındaki tutumuyla bu sözleri hak etmedi mi?

12 Eylül 1980 darbesi sırasında çok sayıda Milliyetçi genç cezaevlerine alındığı gibi kanlarını akıtan o günün milliyetçi gençleri bugün küstürülmüş değil mi? Ülkücü gençlik içinde parti genel merkezine saygınlık yok. Ben gazeteciyim tüm bu kişilerle fırsat buldukça geçen yaz konuştum. Gördüğüm kadarıyla, Milliyetçi gençlik, partisine darılmış durumda. Parti içinde bir etnik gurubun etkinliğinden söz ediliyor. Milletvekili adaylıkları bile bu gurubun onayı ile saptandığı ileri sürülüyordu.

Bunun ne kadar doğru olduğunu bilemem. Ancak bildiğim, adaylık için o günlerde başvuran çok sayıda sapına kadar sağlam kişi aday listelerinde yoktu. Peki, o zaman bir yerde bir yanlış yok mu? Tabii ki var. Partinin adının başına milliyetçi demekle milliyetçi olunmuyor ne yazık ki. Özellikle İslamcı bir hareketin figüranı olduğunuz sürece. Hepimiz Elhamdülillah Müslümansız. Ama her şeyin başında da bizler Türk milliyetçisiyiz ve bununla da gurur duyuyoruz. Unutmamak lazım, aynı zamanda en büyük Türk milliyetçisi olan Atatürkçüyüz de.

İşte bu nedenle MHP’nin oturup yeniden kendisine yeni kurallarını ve şablonlarını çizmesi gerek. Özellikle Türkiye üzerinde Sevr oyunlarının oynandığı, Atatürk’ün kurduğu kurum ve kuruluşlarla devrimlerinin üzerinden silindir gibi geçildiği bir dönemde bunu yapmak zorundalar. Bu arada hazır elleri de değmişken partinin Milliyetçi denilen isminin başındaki kelimeyi de İslamcı diye değiştirmelerinde yarar var. İslami Hareket partisi diye. Erdoğan sizlerle gurur duyuyor.
Sponsor
  #2 (permalink)  
Alt 30.01.08, 13:25
CorLeone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
GodfatheR

Kaydolma: 29.11.07
Erkek
Teşekkürler: 23
Üyeye 154 kez teşekkür edildi

Birader koyduğun yazılara dikkat et.MİLLİYETÇİ HAREKETİN adı asla değiştirilemez.Her zaman böle salak salak bişeyleri eleştirmek için yazılar koyma.Biraz çözüm öner çözüm her zaman eleştirmekle olmuo bunlar.İşiniz gücünüz eleştirmek biraz yapıcı olun.Madem beğenmiyorsun yapılanları çözüm öner.Madem MHPnin adını değiştiriyorsun Chpyede DBP dielim bundan sonra.Deniz Baykal Partisi gerizekalı herif koltuğa yapıştı kalkmak bilmio siz önce MHPyi eleştircenize Chpye kulp takın.Önce Baykalı gönderin de Akpye rakip çıksın.Yoksa sittin sene Chp muhalefette kalır.Böyle giderse barajıda aşamıceniz gelecek seçimde...
  #3 (permalink)  
Alt 30.01.08, 15:30
Kovuldu!

- 34

onu ben yazmadım bir yerden buldum bilmediğin şeyler için eleştiri yapma beyinli bundan sonra yazanın adını da yazarım yeterki bilip bilmeden eleştiri yapma tamam mı bir kere ben senden daha milliyetçiyim
  #4 (permalink)  
Alt 30.01.08, 16:58
GodfatheR

Erkek

Ulan ben o yazıyı sen mi yazdın dedim sen de bunları yazabilecek beyin nerde. ossuruktan teyyare konuşturtma beni bak sana gösteririm beyinliyide beyinsizide koyduğun yazılara dikkat et bu konularda bir bo. bildiğin yok başkalarının yazılarını buraya koyuyon akıllı ol yapıcı bir vukuatın yok durmadan birilerini eleştirion.Eleştirmekle olmuo o işler ÇÖZÜM koy ortaya çözüm.MİLLİYETÇİ HAREKETE laf edemezsin tamam mı sen git AKPyle uğraş.Adamı dinden imandan çıkarma...

Bu mesaj; CorLeone tarafından '30.01.08 - 17:36' tarihinde değiştirildi.
  #5 (permalink)  
Alt 06.02.08, 21:38
Kovuldu!

- 34

ateş nerdesin adam bana laf söylüyo şimdi ben ne yapayım
  #6 (permalink)  
Alt 06.02.08, 21:39
Kovuldu!

- 34

benim mi suyum kaynadı
  #7 (permalink)  
Alt 06.02.08, 21:40
Kovuldu!

- 34

oğlum vitomusun nesin gözüme gözükme sakın
  #8 (permalink)  
Alt 06.02.08, 21:41
Kovuldu!

- 34

yoksa çok kötü şeyler olur şuan forumdayız onun için küfür yazmıyom
  #9 (permalink)  
Alt 06.02.08, 22:02
GodfatheR

Erkek

Sadık kardeş bak güzel kardeşim akıllı ol canım kardeşim ben bu yazıyı 1 hafta önce yazdım şimdi mi gelio aklına olum sen ne mal bi adamsın yaaaa hadi konuşmuyem diom zorla konuşturcen şimdi istersen bi küfür etmeyi dene bi dene istersen bak ondan sonra noluo ossuruktan teyyare istersen gözükürüz gözüne merak etme kardeşim bak şurda güzel güzel geçinelim iyi vakit geçirelim nerde mallık var orda sen bak sen klavye ağasına çok kötü şeyler olurmuş göstersene bana o kötü şeyleri haa küfüre gerek yok okulda konuşalım
  #10 (permalink)  
Alt 06.02.08, 22:24
Kovuldu!

- 34

tamam sende doğru düzgün konuş benim senle zaten senle sorunum yok yanlış anlamışım herhalde kusura bakma bundan sonra iyi davranalım

Seçenekler

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006