KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Oyun > Online Oyunlar > SilkRoad Online

SilkRoad Online - SRO ile bilgiler, yararlı paylaşımlar burada

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 20.04.07, 23:53
ZipMaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İlk KeLBaYKuŞ!

Kaydolma: 28.08.06
Erkek
Teşekkürler: 516
Üyeye 12.628 kez teşekkür edildi
Tamam Sp Hesaplama, Sp Farm ve Skill Resetleme (Resimli Anlatım)

Sp Farm

Öncelikle şunu söylemek gerekir oyunda Sp (Skill point) silah skillerini ya da force skillerini açmak için kullanılır.
Sp Farming genelde fulll int charların tercih ettiği bir yöntemdir. full str veya hybird bir char oyun içerisinde mastery lvl ile kendi lvl farkını 2 ya da 3 tutarsa yeterli sp yi toplayacaktır.

Şayet ben kasarım bir çok özelliği açarım diyorsanız. Sağlam bir char yaparım diyorsanız. Benim gibi sp farming yapın derim.

Sp farm Kısaca kendi leveliniz ile Mastery leveliniz (silah ya da force levelinizden biri olabilir) arasındaki fark maximum 9 a çıkartılarak fazladan skill point toplamak demektir.

Sp farm yapacaksınız ve sp farkını nasıl öğreneceksiniz. İlk önce Charımızın LVL vakıyoruz benim charım 36 LVL

UyarıGörmek için lütfen buradan üye olunuz.

ardından S harfine basıp Skill penceresini açıyoruz.

ben blade kullandığım için Weapon bölümünde bicheona bakıyorum. lvl 29 ardından Force bölümünde bundan daha yüksek lvl açıp açmadığıma bakıyorum.

Cold 21 LVL ama weapondaki blade skillim 29 olduğu için dikkate almıyoruz. Daha yüksek LVL var mı diye aramaya başlıyoruz.

Lighthing 29 LVL weapon la aynı seviyede daha hala 29 LVL daha yükseğini bulamadık.

Fire da 29 LVL amma sp kasmısım

Force de 29 LVL daha yükseği çıkmadı.

Char LVL 36 dı en yüksek 29 ve 36-29=7 o zaman aradaki fark 7 eğer bir tanesi 29 LVL dan daha yüksek olsaydı onu baz alcaktık.

Topladığımız skillleri sol alt köşeden takip edebiliriz.

benim şu anda 1215 skill ponitim var sabırla kasacam charım 2 LVL daha atladıktan sonra aradaki fark 9 za çıkacak (38-29=9) ve en yüksek bırakma saviyesinde olacak. 42-43 lvl kadar 9 farkla gitmeyi düşünüyorum. Ondan sonrada ne kadar fark bırakacağım. belli olacak. 41-45 LVL arasında görev yok
Sp farm bittiğinde iyi bir silahlar ve kalkanla çok can yakacak.
Tabii elbiseler de ayrı bir olay

aradaki farkı azalttığınız zaman daha fazla experiance point (ex) kazanırsınız ama daha az Skill point (sp) kazanırsınız
unutmayın ki aradaki fark ne kadar açık olursa lvl atlamanız o kadar yavaş olacaktır

Yani ATIYORUM bi yaratıktan normalde 100 exp ve 30 sp exp alıyorsanız sp farm da şöyle olur..

İKİ level farkda(bu fark dediğim gibi mastery level le kendi level iniz arasındaki fark):Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 90 exp ve 40 sp exp alıyorsunuz
ÜÇ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 80 exp ve 50 sp exp alıyorsunuz
DÖRT level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 70 exp ve 60 sp exp alıyorsunuz
BEŞ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 60 exp ve 70 sp exp alıyorsunuz
ALTI level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 50 exp ve 80 sp exp alıyorsunuz
YEDİ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 40 exp ve 90 sp exp alıyorsunuz
SEKİZ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 30 exp ve 100 sp exp alıyorsunuz
DOKUZ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 20 exp ve 110 sp exp alıyorsunuz
Maximum dokuz level fark bırakabiliyorsunuz mastery level ile normal level iniz arasında..

Sp Farming İçin Öneriler

Eger SP yetmedi eyvah ne yapacagim diyorsaniz ve LvL'iniz de cok

degilse size bastan bir "SP robotu" yapin derim.Hangi Karakter ile

oynamak istediginiz önemli degil.Yay kullanan bir Karakter aciyoruz ki SP

Farming cabuk ve effektiv olarak kullanalim.Sonra LvL 20 görevinde

bildiginiz gibi Skill reset olanagi var oradan resetleyebilirsiniz skilleri.

1. Yeni bir Karakter acin, ne giydigi önemli degil, ama silah olarak yay

secin.LvL atladiginizda istediginiz Statlara verebilirsiniz.Bu size kalmis.

2.LvL 5 oldugunuzda Pacheon'u ve Ice Mastery'yi 5 yapin ve Anti Devil

Bow'a ve Ice River Force'a 1 verin.Baska hic birseye vermeyin.

3.LvL 14 oldugunuzda Gap 9 oldugu icin en cok SP yi burada

kazanacaksiniz.

4.LvL 15 oldugunuzda Masteryleri 6' ya cikarabilirsiniz.LvL 16'da da ayni

sekilde aradaki farki 9 tutmalisiniz;Mastery LvL 7'ye cikarilmalidir.

5.Yaniniza bol bol OK,MP herb,HP herb ve yedek YAY alin.Her

zaman Kasaba'ya geri dönmemek icin.

6.Bandit Stronghold'a gidin.Orada Bandit Archerlarin bir spotu var hic

bitmek,tükenmek bilmiyorlar.Kendinizi oraya hapsedin ve yeteri kadar

SP topladiginizda kacin

MAVİ BÖLÜMLER ALINTIDIR....

Skill Resetleme

SilkRoad Online oyununda kullanmış olduğun Skill Pointlerden yanlış harcadığınızı düşündüğünüz anlar mutlaka olacaktır. Bu nedenle de zaman zaman bazı harcamalarınızı geri çekmek ve kaybettiğiniz Skill Pointi geri kazanmak isteyebilirsiniz.

Bu olayı yapmak mümkün fakat bu işlemi yapmadan önce, en az 20 Level olmanız gerektiğini ve birazdan anlatılacak işlemleri yaptığınızda harcadığınız Skill Pointin tamamını değil %80'ini geri kazanabileceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Öncelikle Level 20 olduğumuzu doğruladıktan sonra, her şehirde bulunan Herbalist (Potion Satan Beyamca) yanına gidiyoruz ve Herblist amcama tıklayaraka karşımıza gelen menüden "Withdraw Skill " seçeneğini seçiyoruz.

Karşımıza bir pencere daha gelecektir ve bu pencerede 1 nci adım olan "Resuscitation Potion Quest" seçeneğini işaretliyoruz ve gelen görevi kabul ederek ayrılıyoruz.

Bu görevi aldıktan sonra öldürdüğümüz yaratıklardan "Curde Heart" isimli kalplerden düşecektir (Herhangi bir yaratıktan düşebilir). Bu kalplerden en az 10 tane toplamanız gerekmekte. En az 10 tane kalp topladığınızda yine "Herbalist" amcama giderek aldığınız görevi tekrar seçiyorsunuz ve kalpleri teslim ediyorsunuz. Herbalist amcam da bu kalplerin karşılığında sze bir adet "Resuscitation Potion" veriyor. Eğer 20 kalp topladıysanız 2 tane verir. Eğer işlem sonunda 1 adet "Resuscitation Potion" sahibiyseniz, vermiş olduğunuz skilllerden bir tanesini geri çekmeye hazırsınız demektir. Şayet görevi tamamladığınızda yeterli sayıda Potion edinememişseniz tekrar kalp düşmeye devam etmesi için aynı görevi tekrar almayı unutmayın. Yani her kalp tesliminden sonra tekrar görevin alınması gerekmekte.

Eğer yeterli sayıda kalp toplamış ve bunlardan "Resuscitation Potion" elde edebilmişseniz, artık gereksiz olarak verdiğiniz SP poinlerinizi geri almaya hazırsınız demektir.

Bu işlemi yapabilmek için yine "Herbalist" amcamı tıklıyoruz ve yine "Withdraw Skill" seçeneğini seçiyoruz. Fakat bu aşamadan sonra "Resuscitation Potion Quest" seçimi yapmak yerine 2 nci sırada bulunan "?????" soru işaretleriyle yazılmış seçeneği seçiyoruz.

Bu seçimi yaptığımız zaman karşımıza, hangi skilleri düşürmek istediğimiz bir pencere gelecektir ve bu pencereden ilgili skili kategorisini seçiyoruz ve bu kategori içerisinden de hangi skili aşağı çekmek istiyorsak o skilin altında bulunan "DN" yazılı butona basarak skill düşürme penceresinin açılmasını sağlıyoruz.

Seçimi yaptığımızda açılan pencere oldukça basit çalışır:
a. En üst kısımda kaç adet Potion sahibi olduğunuz gösterilmektedir.
b. Potion sayınızın hemen altında düşürmek istediğiniz skilin ismi ve hangi levelde olduğu gösterilmektedir. Buradaki aşağı ve yukarı oklarını kullanarak düşürmek istediğiniz sayıyı seçmeniz gerekmektedir. (Elinizde bulunan Potion sayısından daha fazla düşürmenize izin vermez, ayrıca indirmek istediğiniz seviye açık olan başka bir skill için gerekliyse gene izin vermeyecektir.)
c. Total Withdrawing Skill Point (Toplam geri kazanılan SP sayısı) bölümünde ise indirdiğini seviyelerin karşılığında ne kadar SP pointinizin geri verileceği gösterilmektedir.
d. Required Amount (Gerekli Para) kısmında işlemi yapmanız için gereken para miktarı gösterilmektedir.
e. Possessed Amount kısmında ise üstünüzde mevcut olan para miktarı gösterilmektedir.

Bu bölümdeki ilgili skill düşürme seviyesini belirledikten sonra, "Withdraw Skill" butonuna basarak skill düşürme işlemini tamamlıyoruz.
Teşekkür Edenler:
Sponsor
  #2 (permalink)  
Alt 16.01.09, 20:40
onurpolat10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kovuldu!

Kaydolma: 16.01.09
Erkek
Teşekkürler: 0
Üyeye 0 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Sp Hesaplama, Sp Farm ve Skill Resetleme (Resimli Anlatım)

eyvallah...
  #3 (permalink)  
Alt 03.02.09, 12:49
repçi bykuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 03.02.09
Erkek

iyiymiş.. bunu buraya koyduğun için teşekkür ederim.
  #4 (permalink)  
Alt 27.02.09, 19:59
123xxx123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 27.02.09
Erkek

yaw nasıl indiricem bu sp programını
  #5 (permalink)  
Alt 15.05.09, 15:15
M€rtH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genç Baykuş

Kaydolma: 18.12.08
Erkek - 36
Teşekkürler: 21
Üyeye 69 kez teşekkür edildi

süper bişey bu ya kullanmanızı tavsiye ederim çok işe yarıyor... özellikle yalnış bir hamle yaptığınız zaman

çok güzel bir paylaşım olmuş kardeşim eline sağlık
  #6 (permalink)  
Alt 05.08.09, 00:48
emresehit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 02.01.09
Erkek

Bunee yaa sp hesaplayıcı Yok burda düzqün şeyler koyarsanız sevinirim insanların vaktini alıyorsunuz.
  #7 (permalink)  
Alt 13.08.09, 16:26
gencshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 13.08.09
Erkek

yha kardesım ben sp hesaplayıcı indircem nasıl olcak o ?? bi yardım etseniz
  #8 (permalink)  
Alt 28.08.09, 13:22
NighTurks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Efendi Baykuş

Kaydolma: 21.08.09
Erkek
Teşekkürler: 102
Üyeye 62 kez teşekkür edildi

beyler isteyenlere sp kasarız venüste 75 lwl nukerimiz var isterseniz ıd hi_fi_turks bı PM yeter
  #9 (permalink)  
Alt 26.09.09, 22:56
lawfirst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 26.09.09
Erkek

ya kardeş boş yere vaktimizi aldın sp hesaplama programı diyorsun garip garip şeyler koyuyorsun
  #10 (permalink)  
Alt 11.04.10, 19:19
mhmt0102 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 11.04.10
Erkek

ellerine saglık kardes ii bir paylaşım ama şu sp hesaplama işinde herkes haklı...

Konuya Ait Popüler Kelimeler
silkroad gap hesaplama sro gap hesaplama sp hesaplama programı 100 lvl silkroad sp hesaplama programı silkroad sp hesaplama sp calculator 100 lvl sro sp hesaplama sp hesaplayıcı indir silkroad sp hesaplama 100 lvl sp hesaplayıcı 100 lvl silkroad sp hesaplayıcı indir silkroad sp hesaplayıcı sp hesaplama programı sp hesaplama programı indir silkroad sp hesaplama programı indir

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006