KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Çöplük > Çöp Tenekesi

Çöp Tenekesi - Eski, gereksiz konu ve mesajlar burada toplanacaktır!

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 20.02.07, 14:42
cabin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 14.02.07
- 37
Teşekkürler: 0
Üyeye 1 kez teşekkür edildi
Post Kanaltürk'e SANSÜR !..

Kanaltürk'ten Erdoğan'a mektup
Gazeteci Tuncay Özkan, Maliye Bakanlığı'nın, kendisinin de aralarında bulunduğu bazı gazeteciler ile Kanaltürk'ün ortağı olan şirketlere yönelik incelemesini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektupla şikâyet etti. Özkan mektubunda, "Hukuk ve adalet arıyorum. Başbakan olarak bu skandalın gereğini yapmanızı istiyorum" ifadesine yer verdi.
'Uygulama yasal değil'
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 8 Ocak 2007 tarihli bir yazıyla; Özkan, Cüneyt Arcayürek ve Mine Kırıkkanat'ın da aralarında yer aldığı Kanaltürk yöneticilerinden ve gazeteci kadrosundan 10 kişinin hesap hareketlerine ilişkin bankalardan ayrıntılı bilgi istemesi tartışma yarattı.
Uygulamanın yasal olmadığını belirterek, 50'nin üzerinde dava açmaya hazırlandıklarını belirten Özkan, "Bu sindirme operasyonudur" dedi. Özkan mektupta şu satırlara yer verdi:
"Suçluyorum. Sayın Başbakan beni yanıltmadınız. Sizin bir gün bu kadar kötü olabileceğinizi yakın geçmişte de anlamıştım. Türkiye'nin gözünde onca yolsuzluk ve haram dosyası ile dikilen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı, hasım gördüğünüzün üzerine salıyorsunuz. Maliye Bakanlığı'nın Kanaltürk'e ilişkin işlediği suç, yüzünüze çaldığınız kara çamurdur. Başbakan olarak yapabilirseniz, bu skandalın gereğini yapmanızı istiyorum."
Bankalara gönderilen yazıda, listedeki kişi ve şirketlerin para transferleri, kimden, nereden geldiği, kime gönderildiğine ilişkin bilgi ve belgelerin 15 gün içinde Gelirler Kontrolörleri İstanbul Grup Başkanlığı'na gönderilmesi istenmiş, aksi halde yasal işlem başlatılacağı ifade edilmişti.
ANAP İzmir Milletvekili Serpil Yıldız, bir soru önergesiyle konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşıdı.

Ekşi'den tepki
Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Kanaltürk televizyonuna yönelik vergi incelemesine ilişkin sorulara, "Siyasi iktidar insanların gelirini giderini inceleme hakkını Kanaltürk bağlamında iyi niyetli olarak kullanmamaktadır. Bu olay, siyasi iktidarın yetkisini bazı sesleri kısma amacına dönük olarak kullandığı izlenimi veriyor" yanıtını verdi..

ÇGD: Medyaya gözdağı
Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Abakay, sıkıyönetim dönemlerindeki "arananlar" listesi benzeri bir listenin bankalara gönderildiğini belirterek, "AKP iktidarı, Maliye Bakanlığı'nı tetikçi olarak görevlendirerek, basına, medyaya gözdağı veriyor" dedi.

KAYNAK : Medyatava
Sponsor
  #2 (permalink)  
Alt 20.02.07, 14:43
Yavru Baykuş

- 37

doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar demişler ya.tüm gerçekleri ortaya çıkara nadir 3 kanaldan biridir kanaltürk.
kanalın 2. katını sırf müfettişlere ve denetmenlere ayırmışlar gelen giden kanala giriyomuş.hatta bir ara itfaiyeden gelip kanalın yangın merdiveninin standartlara uygun olup oılmadığını denetlemişler.kanala reklam veren şirketlere reklem vermeyin verirseniz sizede vergi incelemesi yaparız diyolarmış
  #3 (permalink)  
Alt 20.02.07, 14:46
ZipMaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İlk KeLBaYKuŞ!

Kaydolma: 28.08.06
Erkek
Teşekkürler: 516
Üyeye 12.628 kez teşekkür edildi

işte bu demokrasi görün halimizi
  #4 (permalink)  
Alt 20.02.07, 18:08
REİS_SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Baykuş

Kaydolma: 30.08.06
Erkek - 35
Teşekkürler: 1
Üyeye 8 kez teşekkür edildi

zamanında kanal türk ve aynı gruba mensup kanallar(kanalD,CNNTürk,vs.)erdoğanı göklere çıkarıodu şidmi nie hepside ters düşüo bence bunda da vardır bi bit enii mutlaka size tafsiyem kanal D,star,habertürk,kanaltürkCNN bu kanalların sahibi Aydın Doğan(Türkiye'nin 3. zengini aynı zamanda) ve kendisi yahudi asıllı Amerikan'ın ve İsrail'in Türkiye'deki en büyük destekçisi bu kanallar bir sürü gazate ve dergisinin olmasıylada Türkiye deki gündemi belirliyor istediği gibi her dediklerine inanmayın hatta ben izlemiyorum bile.
  #5 (permalink)  
Alt 20.02.07, 23:07
Yavru Baykuş

- 37

ben kanaltürk'ü yeni kuruldu diye biliyorum..başındada tuncay özkan var önceden savunduğu göklere çıkardıkları adamları şimdi niye eleştirsinler eğer öyleyse erdoğan bu kanalı kapatmasınıda bilirdi şimdi niye kapatmıyo.. içeriği bambaşka bikeç kez izlemek yetmez anlamak için..
  #6 (permalink)  
Alt 20.02.07, 23:17
REİS_SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Baykuş

Kaydolma: 30.08.06
Erkek - 35
Teşekkürler: 1
Üyeye 8 kez teşekkür edildi

Doru Dİyon Bİ Kez İzlemek Yetmes Bazi İnsanlar İÇİn.bİ Kanalin İzlenmeden Ne Oldu Anlasilmio Mu ?hem Tuncay Özkan Gİbİ Medya Maydonozu Bİ Adama Sen Kanal Kurduracaklarini Mi Sanion Nerden Geldİ Bu Parada Kurdu Kanali Tuncay Özkan Veya Kendİsİ Kurmus Olsa Bİle Arkasinda Kİm Var Kİm İzİn Verdİ Bu Ülkede Kanal Kurmak Kolay İŞ Deİldİr
  #7 (permalink)  
Alt 21.02.07, 01:37
ZipMaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İlk KeLBaYKuŞ!

Kaydolma: 28.08.06
Erkek
Teşekkürler: 516
Üyeye 12.628 kez teşekkür edildi

Paylaşım için teşekkürler...

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006