PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnsan Tanıma Kılavuzu


ZipMaker
19.02.07, 10:51
Şimdi itiraf edin, büyük çoğunluğunuz karşınızdaki insanın kişiliğini analiz etmek için can atıp duruyorsunuz!

Karşımızdaki insanın dış görünüşüne, giyimine, konuşmasına, ses tonuna, saçına, kaşına, gözüne, el sıkışından oturuşuna kadar birçok özelliğe bakarak yorum yapar, kısaca insanları okumaya çalışırız. Bu bize müthiş ilginç ve keyifli gelir. Fakat bu analizde tam olarak başarılı olabilmek o kadar da kolay değil. Eğer bir insanı analiz etmek, bir insanı okumak, basit bir kaç özelliğe bakarak mümkün olsabilseydi herkes insan sarrafı olur çıkardı.

Bu kitabın amacı, sizin "insan sarrafı" olmanız için gerekli olan kişiliğin renklerini, yüzün anlamını ve beden hareketlerinin sırlarını açıklamak. Kısacası işinizde, evinizde ve sosyal hayatınızda başarılı bir iletişimci olmanız için hayatın rengi, yüzü ve hareketleri sizi çağırıyor.

"İnsan Tanıma Kılavuzu"nu bitidriğinizde, iletişimin anahtar unsurları, değişik kişilik tipleri ve bunların analizini, yüzün anatomik bazı özelliklerinden düşünce ve davranışları analiz etmeyi, beden ve hareketlerimizin boşuna olmadığını ve hareketlere göre içinde bulunan duygu ve düşüncelerin belirlenmesini, öğrenmiş olacaksınız. Size kalan sadece ve sadece bıkmadan usanmadan uygulamak. O kadar...

İçindekiler


--------------------------------------------------------------------------------
İnsan Sarrafı
1.Bölüm: Biraz iletişelim
2.Bölüm: Biraz da kendimizle ileteşelim
3.Bölüm: Biraz da diğerleri ile ileteşelim
4.Bölüm: Kişilik tipleri
5.Bölüm: Aslında yüzünüz de konuşuyor
6.Bölüm: Siz sussanız da vücudunuz konuşur
Son İpuçları
Murat Toktamışoğlu

Tarih : 10.02.2006

ZipMaker
19.02.07, 17:49
Teşekkürler...

kazan1961
27.10.10, 23:08
teşekür bykuş

sekizseksen
24.03.14, 01:04
teşekkür ederizde kitap nerde onu göremedim