PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 Microsoft Office ilk mezunlarını verdi


ZipMaker
19.02.07, 10:28
2007 Microsoft Office ilk mezunlarını verdi Lansmanı yapılmadan eğitim çalışmaları başlamıştı. Microsoft Türkiye, Milliyet İK ve SmartPro işbirliğiyle oluşturulan 2007 Microsoft Office System eğitim programına katılan 350 kişi sertifikalarını aldı.

İlgi de, peşinden sürüklediği heyecan da görülmeye değerdi bence... Öyle ya, Microsoft gibi bir devin yeni ürününü bilen, gören ilk insanlardı onlar... Sıra mezuniyet coşkusunu yaşamaya gelmişti.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Microsoft Zirvesi’nde hem Windows Vista ve 2007 Office sisteminin lansmanı yapıldı hem de 2007 Office System temel düzey eğitim programına katılıp başarılı olanlara sertifikaları dağıtıldı.

Microsoft Türkiye, Milliyet İK ve SmartPro işbirliğiyle oluşturulan bu program sayesinde ürünün ilk kullanıcıları arasına giren 350 kişi sertifikalarını aldı.

KALKINMA İÇİN BİR IŞIK

Eğitimin yaşam boyu sürdüğünü ifade eden Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, “Doğduğunuz günden hayatınızın sonuna kadar sürekli kendinizi geliştirmek zorundasınız. Bunu da artık bilgi, internet, bilgisayar ekseninden farklı düşünemezsiniz. Bugün bilgisayar kullanmayan bir kişinin iş bulması, bugün sürekli kendisini yenilemeyen birisinin hayallerini gerçekleştirmesi bizce mümkün değil. Bu programa katılanlar kendilerine önemli bir yatırım yaptı” diyor.

Eğitim programına katılanların Türkiye’nin geleceğini temsil ettiğini de belirten Arkan, şöyle devam ediyor: “Eğitim refleksine sahip olan, verimliliğe, teknolojiden önce bilgiye yatırım yapanlar Türkiye’nin kalkınması için bir ışıktır. Çünkü Türkiye’nin kalkınması, bilgi ve teknoloji ekseninde olacaktır. Bunu başka bir türlü düşünmek mümkün değil.”

EĞİTİM SÜRECİ ÇOK KIYMETLİ

Milliyet İK’nın, dünya teknoloji devi Microsoft’la çok değerli bir işbirliği gerçekleştirdiğini ve SmartPro’nun da bu işbirliğine yardımcı olduğunu dile getiren Milliyet Gazetesi Yayın Danışmanı Nurcan Akad ise “Ürünün kendisi çok değerli. Ürünün kullanımıyla ilgili eğitim süreci de bizim gazetemizin açısından çok değerli. Milliyet İK’nın en önemli konu başlığı eğitim. Dünyada teknoloji üreticileri milyar dolarlar yatırarak çok büyük araştırmalar yapıyor ve ürün geliştiriyor ama kullanıcılar az bir bedel karşılığı bu ürünlere sahip olabiliyor ve hayatlarını dönüştürebiliyor. Burada, bu ürünü dünyada ilk kullanacak kişilerin eğitimi konusunda Milliyet İK’nın devrede bulunması, teknoloji üreticisi ile kullanıcısını doğru bir platformda bir araya getirmiş olması bizim açımızdan çok kıymetli” diyor.

TÜRKİYE’NİN ÖNCÜLERİ

Microsoft Türkiye Office 2007 System Ürün Müdürü Sibel Yılmaz da kampanyanın duyurularının Microsoft, Milliyet ve SmartPro ortaklığıyla Kasım ayında yapılmaya başlandığını hatırlatıyor ve ekliyor: “Bu eğitim kampanyasındaki mesajımız şuydu: 2007 gelmeden bin kişiye 2007 Office System eğitimi. İlk kullanıcıların sertifikalarını da zirvenin heyecanlı ortamında vermek istedik.”

SmartPro Bilişim Akademisi Genel Müdürü Önder Eker ise, “Biz, ürünlerin lansmanı yapılmadan, bu ürünleri kullanabilen, uygulayabilen, öncülüğünü yapabilen insanlar ortaya çıkaralım dedik ve iki ay önce programla ilgili tanıtımlarını yaptık. Türkiye’nin değil, dünyanın öncülerini ortaya çıkaralım istedik. İlgi hızla oluştu ve eğitimlere başladık. Proje devam ediyor. Sertifikalarını alanlar, bu ürünler konusunda Türkiye’nin öncüleri oldu” diyor.

Eker, Türkiye’nin ciddi bir teknoloji hamlesi yapması gerektiğini de söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Bunun için teknoloji uzmanlarına ihtiyaç var. Biz de SmartPro, Microsoft, Milliyet olarak uzmanların sayısının artması, daha çok insanın teknolojiye hâkim olması ve teknoloji üreten hatta ihraç eden bir konumda olmamız için bu projelere devam edeceğiz.”

--------------------------------------------------------------------------------


HÂLÂ KATILABİLİRSİNİZ

Microsoft Türkiye, Milliyet İK ve SmartPro işbirliğiyle oluşturulan eğitim programına katılım için hâlâ geç değil. SmartPro Bilişim Akademisi Genel Müdürü Önder Eker, ilk etapta 350 kişinin sertifika aldığını belirtiyor ve ekliyor: “Eğitim mart ayına kadar devam edecek. Yaklaşık bin kişiye sertifika vereceğiz. Programa şimdi katılmak da mümkün.”

Bilgi için:--------------------------------------------------------------------------------


KATILIMCILAR MEMNUN

Şevket Cenk Özengin/Üniversite öğrencisi (19): “Ürün daha çıkmadan tanıtılacağı için içimde bir merak oluştu. Bu nedenle katıldım. Ayrıca bu tarz bir programda yer almak istedim çünkü geleceğin, bilgisayarlar ve onlarla ilgili yapılanlar üzerine kurgulanacağını düşünüyorum.”

Nazlı Erkılıç/Fatih Belediyesi’nde çalışıyor (32): “Fatih Belediyesi’nde anlattığımız her arkadaş bize imrenerek baktı, 'Keşke bizde bu programın içinde olsak' dediler. Gerçekten bugün çok mutluyuz.”

Bekir Tuluk/Arkeolog (45): “Genç arkadaşlarım gibi ileriye dönük çok mesleksel bir şey düşünmedim. Programı en iyi ve en hızlı şekilde kullanmak istedim.”

Betül Yüzüncüyıl Tavlı

Tarih : 29.01.2007

ZipMaker
19.02.07, 22:30
Ah ah katılabilsek bi de...

ZipMaker
19.02.07, 22:33
dene belkide olur ne kaybedersin

ZipMaker
19.02.07, 22:34
dene belkide olur ne kaybedersin

Yaş 18 değil ki?

ZipMaker
19.02.07, 22:36
o zaman araştır iice 18 olunca gidersin