KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Genel Başlıklar > Tartışma

Tartışma - Bir çok konu hakkında burada tartışabilirsiniz

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 03.07.10, 03:24
RG350 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Efendi Baykuş

Kaydolma: 03.02.10
Erkek
Teşekkürler: 25
Üyeye 258 kez teşekkür edildi
Ünlem Türkiyenin en çok satan gazetesi!!!

bir başka konuda arkadaşlar değinmiş bende Emin çölaşan'ın yazısını paylaşayım dedim

SEVGİLİ okuyucularım, bugün size basından çok çarpıcı bir örnek daha vereceğim. Bu örneği daha önce de vermiştim, adı geçenlerden ses seda çıkmadı.

Gazetelerin o hafta kaç adet “net satış” yaptığı, her hafta Pazartesi günü açıklanır. Meraklısı bunu internet sitelerinden, örneğin Medyatava'dan yedi gün boyunca izleyebilirsiniz.

Gerçi pek çoğunun rakamlarında hile ve şike vardır ama, elde başka veri olmadığı için biz o rakamları dikkate almak zorunda kalırız.

Türkiye'de en çok “satan” gazete hangisidir?

Zaman gazetesidir!
O rakamlara göre kaç satar?

Tam olarak 806 bin adet satar!
Çok güzel bu gazeteyi kutlamak gerekir! Fakat gelin görün ki, ABD'de yaşayan ve Türkiye'ye bir türlü dönemeyen Fethullah Gülen isimli ilkokul mezunu ve kerameti kendinden menkul bir vaizin cemaatine ait olan bu gazetenin gerçek satıl rakamları çok ilginçtir. Şimdi son haftanın rakamlarına bakalım.

Birinci sıradaki Zaman gazetesinin ne satışı: 806.005.
Demek ki geçen hafta her gün ortalama tam 806 bin vatandaşımız gazete bayilerine gidip parayı bastırmış ve bir Zaman gazetesi satın almış! Yok, yanıldınız efendim! Durum öyle değil.

Peki bu gazetenin bayi satışı ne kadar? Yani her gün bayilere gidip parayı bastıran ve “Ver bana bir Zaman” diyenlerin sayısı kaç?

Sadece 19.965.
Allah Allah! O halde geri kalan tam 786.040 adet Zaman gazetesi ne oluyor?

Efendim, onlara her gün beleş-bedava dağıtılıyor. Devlet dairelerine, belediyelere, öteki kamu kurumlarına, işyerlerine, evlere, apartmanlara, aklınıza gelen her yere, Türkiye'nin dört bir yanında beleş dağıtılıyor!
Sakın inanmadığınızı söylemeyin, gerçek myle. (Bu rakamlar her hafta üç aşağı beş yukarı değişiyor. Ben size son haftanın rakamlarını veriyorum.)

Bu gazete Tayyip'in ve AKP iktidarının borozanı. Bu gazete Türk Ordusu'nun amansız karşıtı. Darbe-cunta-suikast çığlıkçılarının önde gelen lideri.
Aynen Sabah, Vakit, Star, Yeni Şafak, Bugün, Taraf gazeteleri gibi.
* * *

Her hafta 800 bin'den fazla sattığını gerine açıklayan, ancak bayi satışı sadece 20 bin dolaylarında olan bu Fethullah gazetesi, her gün yaklaşık 800 bin gazeteyi nasıl ve hangi örgütlenmeyle bedava-beleş dağıtıyor? Basit bir hesapla ayda 24 milyon, yılda yaklaşık 300 milyon adet gazeteyi böyle ücretsiz armağan etmeye hiçbir babayiğitin gücü yetmez. İster Koç Holding, ister Suudi Arabistan Kralı, isterse Barack Obama olsun! Bu mümkün değil.

Kaldı ki, bu gazete her gün ekleriyle birlikte ortalama 40-50 sayfa basılıyor.

O halde bu değirmenin yüzlerce trilyonluk, katrilyona yaklaşan suyu nereden geliyor?
Bu rakamın resmi adı “abone satışları” oluyor. Peki kimdir senin abonelerin arkadaş? Şu 800 bin adet gazetenin parasını kimler sana abone adı altında veriyor? Açıkla listeyi, açıklayamazlar! İsimleri ver, veremezler!

Versayalım piyasada aynen Zaman gibi çalışıp örgütlenen ve Fethullah hariç arkasındaki güçler bilinmeyen bir gazete verdı... Ve bu gazete Tayyip iktidarına karşı çıkıyordu. Her gün 800 bin adet beleş dağıtılıyor, bayi satışı 20 bin oluyordu.
Tayyip ve iktidarı o gazeteyi bir dakika yaşatır mıydı? Önce üzerine vergicileri gönderilir, ardından dağıtım kanalları kontrol altına alınır, para kaynakları araştırılır, abone listeleri didik didik edilir ve gazete batırılır.

Ama sen iktidara destek verirsen, Fethullah'ı da arkana alıp Tayyip'e borazanlık yaparsan, kendi ordunu adeta düşman ordusu gibi gçrüp saldırırsan, hele bu çığırtkanlıkta arkanda Samanyolu ve Samanyolu Haber gibi iki adet televizyon kanalın da varsa, Tayyip iktidarından her türlü kolaylığı görürsün. Üzerine asla gelmezler, gelmezler.

Bu son bir soru daha sormak gerekiyor:

Bu hileyi sadece Zaman gazetesi mi yapıyor? Hayır! Pek çok gazete aynı dümeni çeviriyor.
Gazetelerini benzinciler, marketler, kumar bayileri dahil bir sürü yerde beleş dağıtıyor ve onları satılmış gibi gösterip milleti kandırıyorlar!
Ancak inanılmaz rekor Zaman'da.
(Burada bir parantez açayım, Örneğin Sözcü'nün böyle bir pisliği, abone dümeni, beleş dağıtımı yok. Hilesiz hurdasız net 150 bin satılıyor, sizlerden aldığı güçle, sadece kendi yağıyla kavruluyor.)

Şimdi Zaman gazetesine bir kez daha soruyorum: Her gün 800 bin, yılda 300 milyon (40-50 sayfalık) gazeteyi nasıl, hangi güçle beleş veriyorsunuz? Bu değirmenin suyu nereden geliyor?
Siz yine yanıt veremezseniz, ABD'nin korumasında orada yaşayan ağababanız ve önderiniz Bay Fethullah'a sorarım, o mutlaka ses verir!

* * *

Emin Çölaşan'ın notu: Bu yazıyı geçmişte yaşadığım ve kitabımda da yazdığım bir anı ile bitireyim. Hürriyet'te iken bazen bu Fethullah ve Zaman gazetesi hakkında yazılar yazardım. Bir gün Ertuğrul Özkök aradı ve aynen şunları söyledi:

“Lütfen bir daha bunların aleyhine bir şey yazma. Bu Zaman gazetesinin dağıtımını biz yapıyoruz ve çok büyük paralar kazanıyoruz. Senin anlayışına kazanıyoruz. Senin anlayışına havale ediyorum.”
Meğer beni kendisine şikayet etmişler! Sonra kendisi, bunlara övgüler düzen yazılar kaleme aldı.

Medyadaki şu vıcık vıcık, parasal çıkara endeksli ahbap çavuş ilişkilerine bakar mısınız!

alıntıdır...
Teşekkür Edenler:
Sponsor
  #2 (permalink)  
Alt 03.07.10, 09:49
XyZ9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Baykuş

Kaydolma: 09.10.09
Erkek - 28
Teşekkürler: 81
Üyeye 42 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Türkiyenin en çok satan gazetesi!!!

Çok garip Bende diodu bazı yerlerde en çok satılan gazete die şaşırmıştım Dikkate alınmalı bence bu bilgiler
  #3 (permalink)  
Alt 03.07.10, 10:11
Joannie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lonely...

Kaydolma: 15.07.09
Kadın
Teşekkürler: 1.351
Üyeye 613 kez teşekkür edildi

Zaman gazetesinin beleş dağıtılması neyi gösterir?
ayrıca neden beleş dağıtılıyor?

hz. fethullah gülen hocaefendi(!) paraya önem vermez mi?
biri bana bunu açıklasın.
Teşekkür Edenler:
  #4 (permalink)  
Alt 03.07.10, 13:50
-KaRaNT!Na- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
V.I.P.

Kaydolma: 28.01.10
Erkek
Teşekkürler: 69
Üyeye 493 kez teşekkür edildi

Evet bu yazıyı 2-3 ay önce gazeteden taze taze okumuştum. Milleti nasıl zehirliyorlar buyrun görün...

Feto paraya değer vermiyor gibi görünüyor ama bilirsiniz 5 alabilmeniz için 3 harcamanız gerekir...
Teşekkür Edenler:
  #5 (permalink)  
Alt 03.07.10, 13:56
HarektOrdusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesör Baykuş

Kaydolma: 14.11.09
Erkek - 14
Teşekkürler: 376
Üyeye 306 kez teşekkür edildi
Arrow Cevap: Türkiyenin en çok satan gazetesi!!!

XyZ9 demiş ki:
- Çok garip Bende diodu bazı yerlerde en çok satılan gazete die şaşırmıştım Dikkate alınmalı bence bu bilgiler

Güzel kardeşim, gerçektende en çok basılan gazete olabilir ama gelin görün ki çoğunluğu dağıtılıyor; bizim yandaki 7 dairelik apartmana her gün 15 kadar bırakılıyordu. Sabahın köründe herkesden önce kalkıp topluyorduk bizde.

Aynı şekil son peygamber (!) Hz. Fettullah'ın hemen her ilde 2'şer 3'er öğrenci yutları bulunuyor. Sadece bizim Tekirdağ'da 2 tane doğrudan Fettulah'a bağlı 2, dolaylı yoldan aynı hizmeti farklı 2 öğrenci yurdu da mevcut. Bereket benim kaldığım devlet yurdu. O dediğim yurtlara hergün en az 30-40 kadar zaman gazetesi geliyor. Diğer gazetelerin başı kel onların girmesi yasak.

Aynı şekilde Fettulah'ın daha kaç ilde ne kadar daha yurdu olduğunu düşünürsek. Bu gazetelerin beleş dağıtımının neden bu kadr çok olduğunuda anlamamızı zor olmaz. Fettulah bugün uçan kuştan bile para kazanır hale geldi. Ama başşaklaba... pardon başbakana olan desteği ve onlarında Fettulah'a olan yalakalığı yüzünden bu para akışınında önü kesilemez...
Teşekkür Edenler:
  #6 (permalink)  
Alt 06.06.11, 16:52
IronPunch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genç Baykuş

Kaydolma: 31.05.11
Erkek
Teşekkürler: 5
Üyeye 7 kez teşekkür edildi

beleş dağıtıldığı doğru benim dayımın dükkanına hergün getiriliyor..

Konuya Ait Popüler Kelimeler
türkiyenin en çok satan gazetesi türkiyede en çok satan gazete türkiyede en çok satan gazeteler türkiyenin en çok satan gazeteleri türkiyede en çok satılan gazete türkiyede en çok satılan gazeteler en cok satan gazete listesi türkiyede satılan gazete sayısı türkiyede satılan tüm gazeteler

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006