KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Yaşam & Eğlence > Kim Kimdir?

Kim Kimdir? - Ünlü kişilerin biyografileri burada

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 02.06.10, 10:59
pilaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Baykuş

Kaydolma: 14.09.06
Kadın
Teşekkürler: 268
Üyeye 216 kez teşekkür edildi
Wink O bİr ................... Sİsİ

UyarıGörmek için lütfen buradan üye olunuz.

ergin ardıç'ın tartışma yaratacak yazısı.

----- alinti -----

magazin çevrelerinde sisi namıyla maruf, aynı zamanda halk arasında \"dönme\" tabir edilen bir transseksüel vatandaşımız var: sayın seyhan soylu.

bir tarihte, kendisiyle yapılan bir söyleşide, mutluluğu, \"seviştikten sonra bir tek kâğıtlı sarmak\" şeklinde tanımlamıştı, belki hatırlarsınız.
bu değerli şarkıcı, televizyon sunucusu, radyo yöneticisi, dergi koordinatörü, menajer ve organizatör, bir dizi \"cumhuriyet kadınları gösterisi\" düzenlemiş. \"bu projeyi cumhuriyet mitinglerine dönüştürebilirsek ne mutlu bize\" diyor...
keşke... umarız katılım da beş milyon kişiyi bulur gene...
bu gösteri adım adım anadolu'yu dolaşacak, son olarak da cudi dağı'nda sergilenip milli birlik ve beraberliğimize atıfta bulunacak.
ben olsam, son programı 10 kasım sabahı dolmabahçe'de gerçekleştirirdim, işte en güzel \"matine\" ...

sisi'nin projesi

gösteri bir \"defile konsepti\" içinde ele alınmış, yakın tarihimizin ünlü kadınları birer birer \"podyuma\" çıkıp seyircilerin önünden geçeceklermiş. böylece seyircinin cumhuriyet bilinci ve sevgisi artacakmış.
ünlü kadınlar deyince, işte canım halide edip'ten başla, keriman halis'e uğra, afet inan'ın üstünden geç, safiye ayla, satı kadın, falan derken sabiha gökçen'den çık. bedia muvahhit de var içinde, semiha berksoy da var.

ama sabiha sertel ve behice boran da var, işin \"sol ayağı\" unutulmamış.
onlara çektirilen çileler ne yazık ki sahnede gösterilemiyor. bu bir tiyatro oyunu değil.
fotoğrafını gördüm, programın sonunda sahnede toplanıyorlar, selam veriyorlar, arkada yüksekçe bir yere çıkan bir kadın da -bizim nurseli- göğsünden bir türk bayrağı çıkarıyor, çadır canbazı boncuk gibi...

cumhuriyet kadınları, gene günümüzün önde gelen sanatçı ve mankenleri tarafından canlandırılıyorlar: örneğin hemşire esma hanım'ı şebnem schaeffer, safiye hanım'ı berrak deniz, keriman hanım'ı şenay akay, tansu çiller'i nurdan torun oynuyor. nurseli idiz de hepsinin ablası olarak sabiha gökçen kılığında.
hatta, çiller'i oynayacak bir hanım kızımız -çiğdem savaş- eski başbakanımıza daha çok benzeyebilmek amacıyla bıçak altına yatıp estetik ameliyatı yaptırmıştı da, bunun \"fazla kaçtığını\" düşünen soylu onu görevden almıştı, hatırlayacaksınız.

eski mhp'li, 28 şubat'in kraliçesi
bu gösteri-miting için sayın soylu'dan daha uygun bir yönetici bulunamazdı.
soylu, \"ulusalcı\" bir vatandaş. eski bir mhp taraftarı. uzun yıllar \"ülkücü camianın içinde\" yer almış.
annesi de, daha sonra \"oryantal\" olan emekli bir öğretmenmiş, o da eski bir chp üyesi. ana kız, geçen yıl ilhan selçuk tarafından önerilen ama başarılamayan chp-mhp birlikteliğini aile içinde halletmişler!
sayın soylu, bazı çevreler tarafından \"jitem'ci\" olmakla da suçlanıyor.

jitemci de oldu sisi
jitem'in finanse ettiği iddia edilen strateji adında bir dergi de çıkarmış. kendisine \"28 şubat'ın kraliçesi\" diyenler de yok değil. geçen yıl milletvekili aday adayı da olmuştu, fakat ecevit'in partisi dsp'den... önümüzdeki yıl yerel seçimlerde adaylığını aynı partiden gene koyacakmış.
biyografisini araştırırken ben de bu arada bir yaşıma daha bastım: polis akademisi'nden atılmaymış!
sayın soylu'ya bu defile-mitinglerde üstün başarılar diler, emeklerinin ve çabalarının hayırlısıyla bir chp-mhp-dsp koalisyon iktidarına yol açmasını niyaz eder, aydın doğan ve zafer mutlu yayın grubu'nun bazı değerli elemanlarını da gerek podyumda gerekse yaşamın her alanında sisi'nin yanında görmek isteriz!

----- alinti -----

(25/8/2008 13:44,MEDYA SÖZLÜKTEN junior)
#137634 [!] ALINTISIDIR. KENDİSİNE TEŞEKKÜRLER EDİYORUM

sisi'nin yanıt verdiği yazı.

engin ardıç 24 08 2008 pazar günkü köşesinde " cumhuriyet kadınları " adlı projeyi yaptığımdan dolayı şahsıma yönelik " cumhuriyet dönmesi " başlığı altında saldırıda bulunarak her zamanki pervasız üslubuyla aklınca onurumu yaralamak istemiştir..

UyarıGörmek için lütfen buradan üye olunuz.

kızdım mı?

ona hatırlatmak istediklerimden sonra bunun cevabını vermek isterim..

önce ona hatırlatmak istediğim bazı notlar var bu notlar zaten cevap niteliğinde olacaktır...

bu notlar onun demeçleri kendi demeçlerinden alınmadır.

" dönme engin " bu nasıl bir kindir, nefrettir, hasettir, garezdir? anlamış değilim... bu kadar hakaret edilecek ne yaptım tavuğuna mı kış dedik sorarım sana ?

ayrıca ben hukuken ve bedenen kadınım bana " dönme " tarzında bir üslupla köşende saldırman hukuki olarak ta suç teşkil etmektedir...

ayrıca " dönme" kelimesi islam'da 'ihtida etmiş' yani başka bir dinden gelip islam'ı seçmiş kişi, aşağılamak bir yana, tam tersine el üstünde tutulur ve çok sevilir.
yüzüne karşı ya da arkasından 'eskiden şu dine ya da bu dine mensuptu, sayemizde adam oldu' falan gibi sözler söylemek de çok ayıptır.

ayrıca neden " dönme " a partiden b partiye geçilince , o takımdan şu takıma geçilince ,falanca şirketten falanca şirkete başlayınca, x gazeteden q gazeteye veya tv geçildiğinde bunun adına transfer deniyor...

cinsiyet değiştirenlere " transseksüel "senin gibilere" dönme liboş " denir..

istersen sana yazdıklarından birkaç hatırlatma daha yapayım !!!

sisi ; "ah be liboş engin eski patronun cem uzan için bu yazıyı yazanda sen değimliydin?"...

e.a = "beni kovmadığı sürece, benim de elim ayağım tuttuğu sürece kendisinden ayrılmayı düşünmüyorum. allah korusun iflas - miflas ederse bir yazıhane tutar, iki masa bir telefon bir bilgisayar kiralar, sıfırdan tekrar başlarız! biz hayattan korkmayız, hayat bizden korksun.

babıali boyutlarında kendim de 'sürklase' ettiğim cahillerin, yeteneksizlerin, zavallıların hasediyle karşılaşmış ve bundan çok çekmiş bir adam olarak, onu çok iyi anlıyorum...

engin ardıç'ı öldürebildiler mi babıali puştları? bazı ticaret ve siyaset puştları da cem uzan' ı öldüremezler..."

sisi'nin ; dönek engin'e söylenecek tek bir söz vardır ; "ahmed arif'in dizelerinden alacağı on kelime: dört yanım puşt zulası, vurun ulan vurun, ben kolay ölmem dönek engin !

gerçi katarakt ameliyatı olduğunda eski patronu hatırlamış bizim liboşu bence uzanın dönek engin'i hatırlama sebebi engin'in patronunun yaptıklarına göz yumarken gözlerinin kör olup katarakt olmasıdır da j

dönme engin bunu ilk kez mi yapıyor !!!

" cumhuriyet dönmesi " köşendeki yazı ve üslubunla artık emperyalizmin uşaklığından terfi etsen de sen bizim yinede liboş enginimizsin...

yalnız şunu da göz ardı edemeyeceğim demek sana değince j kızılca kıyameti koparıyorsun ...

senin hakkında " süperpoligon " " medya tava " " medya faresi " gibi medyanın itibar ettiği değerli siteler star gazetesinden akşam'a geçerken aldığın parayı yazdıklarında onlara " o... çocukları " yazmana ne demeli ?

şimdide " cumhuriyet kadınları "gibi önemli bir sosyal projeyi ucuz cinsel suçlamalarla bel altından vurma çabaların ,esas bilinç altındaki halet-i ruhiyeyi ortaya koyuyor..

zaten daha öncede defalarca meslektaşların, aydınlar, yazarlar ve okurlar tarafından vahim bir klinik vaka olduğun defalarca deklare edilmişti...

meslektaşlarınca aforoz edilip bar köşelerinde kendini içkiye vurduğun günlerde ruh dengenin iyice bozularak vicdan azabı ile karışık bugünkü üslubunun oluştuğunu hepimiz biliyoruz ... bazı insanlar yaratır ,icra eder kalıcı olur,bazıları onları karalıyarak rant elde eder...ama tarihte adlarından bile söz edilmez ...yazık zengin kültürel birikimini paraya olan tapınması yüzünden şeytana bu kadar ucuza satan biri olmasaydınız keşke ... goethe'nin dr faust'u ruhunu şeytana evrenin, ölümün yaşamın ,sırrını öğrenebilmek için satmıştı... fakat sen kuyuya yine taş atıyor ve egzantrik mütefekkirler gibi olayı yahudilerin "sabetaycı" krizi gibi karşılamanız alıntısını hatırlatıyor ve taşın orada kalması işinize geliyor...

bunu hemen 'yazı dizilerine ve dolayısıyla satışa ve paraya' tahvil etmeye çalışıyorsunuz ve artık satacak bir şeyiniz de kalmadı kalemini satman yetmedi bari kalan bir parça insanlığın varsa onu satma...

gerçi televizyon yorumculuğundan atılıp mecburen gazete yazarlığına dönünce "kıymet-i harbiyen" azaldı sanırım... ne de olsa, eski havan yok artık...

peki " dönek engin " niye bu kadar belden aşağı vuruyorsun? itinize hoşt, tavuğunuza kışt mı dedik? top kah küllü avradınızı mı sürüdük bileğinden tutup? " cumhuriyet kadınları "na çık diye...

adama sorarlar " niçin liberal kapitalizmi kösteklediniz, burjuvazinin önünü açmadınız, açanı da aşağıladınız ve köylünün sağlıklı bir işçi sınıfına değil de "bunlara oy veren" lumpenproletaryaya dönüşmesine aldırmadınız, niçin?

şimdi senin sermayenin uşağı olup kalemşörlük yapma mı ? yoksa benim cebimdeki son kuruşuna kadar parayı yatırıp cumhuriyet tarihindeki nene hatun figürlerinden günümü " cumhuriyet kadınları" na kadar yansıtıp onları hatırlatmak , 86.700 şehit kadınımıza şapka çıkartmak adına verdiğim emek ve mücadelemi ? hangisi makbul?

tercih sizin. ben 'sahte kahraman' olarak tarihe utançla geçmektense, yapacaklarımı yaptıktan sonra rüzgarıyla beraber yok olmayı yeğlerim...

al bu da benden sana bir çelebilik dersi olsun...

tercihimin hesabını ,onun yapan ittihatçıların mirasçıları vermek durumundadır...bu hesap ,onun muhalifi ittihatçılarının mirasçılarına düşmez...
bu işler karacaahmet mezarlığı'ndan selimiye kışlası'nı havan çaprazınla mermileri salvolamaya benzemez ,bana saldıracaklarsa bu işi çoluk çocuğa "dönme engin " gibilere yaptırmasınlar, yok mu aranızda çavuşluk etmiş kimse yahu?

ayrıca " dönme engin " köşende beni geçtim valide hanımıma oryantal yazmışsın benim annem trakyalı olmasına rağmen düğünlerde damat oyununu dahi bilmez fakat galiba sen validen " vesile " hanımdan fazla kıvırma, çalkalama dersleri almış olacaksın ki parayı nerede görsen o kişinin önünde bayılıyorsun bu yalakalıkların bazen öyle bir cozutuyor ki eski patronun cem uzan' ı cumhurbaşkanı yapmaya kadar da gitti j))

sevgili basın mensupları arkadaşlarım bu adam öyle bir dönme - liboştur ki meslektaşları hakkın da;

hitler yapamadı ben onları sabun yapacağım. : laugh: ( YERLİ YADA YERSİZ AMA BU CÜMLE BENDEN ALKIŞ ALIR . )

medyamız bilgi, kültür, felsefe konusunda yetkin yazarlar değil, provokasyonu güçlü yazarlar istihdam eder. bunun moda ismi "elektrikli yazar"dır. bunlar halkın değerlerine, kültüre, bilime, bilgiye cehaletle saldırıp vicdansızca ahlaksızca eğlenirler.

sakın unutma liboş - engin ben cumhuriyet'ten dönmedim ama sen her şeyden dönebilirsin... ayrıca bana bu cinsel özgürlüğümü de cumhuriyet verdi senin gibi örümcek kafalı aydın geçinen karanlık insanlar bunu anlayamaz senin halen kafan orta çağ karanlığında kalmış ve bu ülkenin aydınlanmasına aydın geçinen karanlık insansın ...

enginisazyon kafalı insan...

unutma ki giyotini icat eden giyotinin kafası da giyotinde kesildi...bir gün kaleminden akan çamur bataklığında boğulacaksın...

sen okunduğunu mu zannediyorsun... senin kara yazın bana bir akşam üstü tesadüfen bir dosttum tarafından bana iletildi...

bu ülkede sokaklarda gazete sattırılmayacak bir adam gazetede yazarlık yaparsa cumhuriyetimiz dönmeyecek ama sen döneceksin...

sana bir örnekle yazıma son veriyorum liboş - engin

churchill başbakanlık yıllarında intelligenz servis başkanlarını odasında toplamış " ingiliz halkı benim için ne düşünüyor diye sormuş ?"...

onlarda ; sir churchill zaten siz ingiliz halkına başbakan olurken ; savaş, kan, göz yaşı ,açlık ve sefalet vaad etmiştiniz ekonomik konuda halkın sizden şikayet ve beklentisi yok " derler...

( BU DİYALOGA DİKKAT LÜTFEN ___ BİR DEVLET BAŞKANI LAFI NESIL GEDİĞİNE KOYUYOR )

churchill ; " hiç bir şey konuşulmuyor mu " diye sorunca..

intelligenz başkanları sessiz kalır ve biri çıkar " ayıptır söyleyemez sir churchill der "

churchill ; " devlet yönetiminde ayıp yoktur ,lütfen açıklayın.. " der .

servis başkanları " sizin için homoseksüel diyorlar "

churchill; " sizin asli göreviniz bu ülkeyi ( ingiltere yi ) benim popomla değil beynimle idare ettiğimi bütün ingiliz halkına yayacaksınız" ...der...

ah be liboş - enginim demokrasinin dünyada beşiği olan bir ülkenin başbakanı dahi türkiye cumhuriyet'inin özgürlüğüne haiz değildi...

onun için ben cumhuriyet'ten dönmeyi asla düşünmüyorum...

ben atatürk'ü ve türkiye cumhuriyetini çok seviyorum...

ya sen liboş - engin ????

bence " dönme engin " için kendisine yakışacak en güzel sözü yine kendisi söylemiş " bab-ı ali dekiler gazeteciyse ben kerhaneye gider peçete veririm" hadi enginoş gazeteciliği bırak, eline yakışmıyor !!!!

3. hamur kağıdı ne yapacaksın ,sen git peçete tut ))))

yazımın başında dönme engin'e kızdım mı ? elbette kızmadım kendisine peçete tutmayı layık gören bir adama kızılır mı? allah ıslah etsin " denir...

saygılarımla
seyhan soylu ___________________________DEMİŞ ZATI MUHTEREM
[/SIZE]

Bu mesaj; pilaki tarafından '02.06.10 - 11:08' tarihinde değiştirildi.
Sponsor