KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Yaşam & Eğlence > Anketler

Anketler - Anketler oluşturabilir ve olanları oylayabilirsiniz

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 31.05.10, 20:49
ZipMaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İlk KeLBaYKuŞ!

Kaydolma: 28.08.06
Erkek
Teşekkürler: 516
Üyeye 12.628 kez teşekkür edildi
Standart İsrail'in Bu Vahşetine Karşılık Türkiye'nin Yapması Gerekenler?

Evet arkadaşlar, geceden beri takip ediyorum başbakan Şili'deydi ne halt ediyor belli değil, İskenderun'dan gelen roketatarlı saldırı haberi, İsrail'in vatandaşlarımızı öldürmesi...

Haber sitelerindeki yorumları okduğumda İskenderun'daki saldırının İsrail'in misillemesi olduğunu düşünenlerin sayısı oldukça fazla.

Türkiye ne yapmalı? Bir zamanlar 3 kıtaya hükmeden bir devletin torunları olarak şu anki tablo gerçekten düşündürücü. Biz kendimizi ezdirecek kadar zayıf bir ülke haline mi geldik?

Yorumları alalım, ancak lütfen ırkçılıktan kaçınalım.
Sponsor
  #2 (permalink)  
Alt 31.05.10, 20:59
PL@y€R1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KeLBaYKuŞ

Kaydolma: 11.05.10
Erkek - 28
Teşekkürler: 168
Üyeye 317 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: İsrail'in Bu Vahşetine Karşılık Türkiye'nin Yapması Gerekenler?

bence israil küçük bi yer orayı yok edicek kadar uçak gönderelim
  #3 (permalink)  
Alt 31.05.10, 21:02
zgrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yerine Sevemem

Kaydolma: 25.02.10
Erkek - 36
Teşekkürler: 560
Üyeye 796 kez teşekkür edildi

Bu siyasilerle hiç bir şey yapılabileceğini düşünmüyorum...
Bakın X PARTİ - Y PARTİ yada Z PARTİ DEMİYORUM tamamen hepsini dahil ederek sölüyorumki bu siyasilerle bu iş yürümez...

Daha adam akıllı sert , yumruğu masaya vurur cinsten bi açıklama yapan olmadı bile...
Ne yapabilirki bu el ayak öpücüler... Yıllardır alışa gelmiş bir şekilde Amerika nederse yapmaya o kadar alışmışlarki tepki vermek için allah bilir Amerikadan gelicek tepkiyi bekliyorlardır...

Aslında yapılması gereken basittir... Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bölgeye BİR yada DAHA FAZLA FIRKATEYN sevkedip bölgenin güvenliğini ele almalı... Hatta ve hatta biraz da abartmam gerekirse uygun karşılık olması bakımından '' İsrail'in sanki babasının toprağıymış gibi rahatça Gemilere saldırı düzenlediği ULUSLARARASI SULARDA yakaladığımız İsrail'e ait tüm gemi , bot ve fırkateynlerinide batırmalıdırlar''... Tabi bu benim şahsi görüşüm , katılırsınız katılmazsınız herkesin fikrine de saygı duyarım...

YanlıZKurT demiş ki:
- bence israil küçük bi yer orayı yok edicek kadar uçak gönderelim
Adamların Savunma sistemleri yokmu kardeşim ?
Anlıyorumki Ordu ve Savunma Silahları dalında pek bi bilgin yok... ( Bunu seni küçük görme falan gibi amaçlı değilde , bu konuda az bilgi sahibi olduğunu anladığım için söledim sadece kardeşim...)

İsrail yıllardır İRAN tehdidine karşı kendilerine koruma amaçlı çeşitli koruma ve savunma sistemleri geliştirdi... Bizim oraya göndereceğimiz Jetleri düşürmeleri çok ufak bir zaman alır onlar adına ayrıca bu senin dediğinde '' SOYKIRIM '' gibi bir şey olur ben katılmıyorum...
Bu operasyonu gerçekleştirenleri yada izin verenleri ele geçirmedikten sonra ( ÖLÜ yada DİRİ ) bi işe yaramaz...

Bu mesaj; zgrock tarafından '31.05.10 - 21:05' tarihinde değiştirildi. Sebep: Üst üste birden fazla mesaj yazamazsınız.
Teşekkür Edenler:
  #4 (permalink)  
Alt 31.05.10, 21:10
fairytale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
V.I.P.

Kaydolma: 01.09.09
Kadın - 35
Teşekkürler: 620
Üyeye 402 kez teşekkür edildi

ne oldu anlamıyorum şimdi..
adamlar bizim gemimize gayet rahat bi şekilde çıktılar insanları ortada bi neden yokken öldürdüler...daha kaç kişi öldü onu bile söylemediler..biz ne yaptık büyükelçiyi çağırdık ayıp dedik bu yaptığınız sonra da oturduk yerimize..

diplomasi ile halledeceğiniz bişeyse bunu daha önce yapsalardı..israil gemi ilk yola çıktığında uyardı..madem güveniyorsunuz diplomasi gücünüze ozaman bişiler yapsaydınız..

ben bi şekilde karşılık verilmesini bekliyorum..direk savaş olsun demiyorum..ama bi şekilde kınamadan başka elimizden bişey gelmeli diyorum...
  #5 (permalink)  
Alt 31.05.10, 21:15
Orangepuff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
V.I.P.

Kaydolma: 05.12.09
Kadın - 28
Teşekkürler: 432
Üyeye 1.349 kez teşekkür edildi

Savaş çıkmasını istemem ama bu gidişle zaten çıkacak biz vatandaşlarımızı koruyalım ama tabi ki israilli itlere de cevap verelim arkalarında destek olabilir ama bu Türk ulusu birlik olduğu zaman neler yapabileceğini bütün dünyaya kahramanca göstermiştir.
Bu itlerin A.B.V diyorum herşeyi hesabını verecekler
  #6 (permalink)  
Alt 31.05.10, 21:16
ZipMaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İlk KeLBaYKuŞ!

Kaydolma: 28.08.06
Erkek
Teşekkürler: 516
Üyeye 12.628 kez teşekkür edildi

Acaba Türkiye'nin güçlü ordusunu çeyiz diye mi saklıyoruz? Kana kan, dişe diş. Birileri Türk'ün gücünü göstermeli, küçücük bir vatancık bizi aşağılıyor. Yıllardan beri bu toprakların hakimi Türk Milletinin şerefi de hiçe sayıldı.

Savaş çıksın demiyorum ancak artık dişimizi göstermeliyiz! Siyasiler neye yararsınız onu da sorarım size!
  #7 (permalink)  
Alt 31.05.10, 21:17
love_jensen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesör Baykuş

Kaydolma: 19.04.10
Kadın - 31
Teşekkürler: 169
Üyeye 248 kez teşekkür edildi

kimse savaştan yana değildir eminim ama bunlar resmen 'gel de bize savaş aç' dio yaa böle insafsızlık olur mu. Ayrıca bizim hükümet naaptı adece KINADI!!! sanki bu olanların bizim insanlarımızla hiç alakası yokmuş gibi gayet sakin herkes ne bu rahatlık yaa nie kimse harekete geçmio
demek ki çekinilen bişi var bunu demek istemiyodum ama bence amerika'dan çekiniolar aryı bozmak istemiyolar.israil de amerika'dan güç alıo ztn yani amerikaya yaranmak için yine kendi insanlarını hiçe sayıyolar ben sadece allahlarından bulsun buna göz yımanlar diorum keşke bizim elimizden bişi gelse
  #8 (permalink)  
Alt 31.05.10, 21:25
Karakutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ergen Baykuş

Kaydolma: 11.05.10
Erkek - 33
Teşekkürler: 101
Üyeye 133 kez teşekkür edildi

ne yazık ki üç kıtaya hükmümüz bir zamanlarda kaldı diğer ülkeler üzerinde pek fazla yaptırımımız da yok artık gelişen teknolojiyle inancın da bir önemi kalmadı ki şu gemileri karadan yürütelim. şu an izlenilen politika gayet iyi bence sakin bir şekilde (uluslararası kamuoyunu israile karşı kışkırtmak) gemide diğer uluslardan da insanların olması biraz daha kolaylaştıracaktır bunu. sinirlenip heyecan yapıp da zararla oturmak var bir de.
amerikanın inceleme sonucunu bekliyorum. amerikanın inceleme dediği şeyi taraf seçme süreci diye tanımlayabilirim. amerika, müttefikinin yaptıklarına bir bahane bulamadığı takdirde diğer ülkeleri karşısına almak istemeyecektir. diğer yandan israil de böyle bir şeyi yaparken tedbir almadan bodoslama dalacak bir ülke değil. amerikayı beklemekten başka çaremiz yok gibi görünüyor.

tam olarak hareket alanımızın ne olduğunu bilmediğimden bunları söylüyorum. israile karşı askeri hamle yapacak kadar güçlü olduğumuzu pek sanmıyorum (siyasi açıdan yani. yoksa o donanımla bi yük gemisine 252323489 saatte çıkabilen heriflerle mücadele edemeyecek değiliz) askeri hamleye giden yol siyasetten geçiyo diğer ülkelerin desteğini almadan hiçbir şey yapamayız. malesef bizim siyasetçilerde de (ayrım yapmadan hepsini kastediyorum) iş yok.
  #9 (permalink)  
Alt 01.06.10, 01:51
jjjensen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bi rain

Kaydolma: 28.10.09
Kadın
Teşekkürler: 549
Üyeye 526 kez teşekkür edildi

adamlar resmen bu bizim savaşımızdır karışmayın diyor...
obama konuşmuş merkel konuşmuş bizimkiler konuşmuş falan filan. dedikleri şu:kınıyoruz.gerçekten komik.
bizim başbakan da yaptıkları yanına kalmayacak diyor. ne yapmayı düşünüyor acaba? daha kendi içindeki 3-5 kıytırıktan resmen başımıza musallat olan terörü bitiremedi ve her geçen günde bu terör ülkemizi içine çekiyor. bu olayda Türk ordusunun gücünü mü gösterecek. hani şu var olup da boşuna beklettiğimiz gücümüz.
bu işe çözüm bulacaksa filistin halkını kurtarsınlar.32 ülkenin mallarına el koyan bu bu küçücük dediğimiz israil in arkasında ABD olmasaydı. şimdiye o küçücük ülke yerler bir olurdu.32 ülke???=israil bile değil.yazık.
  #10 (permalink)  
Alt 01.06.10, 02:37
ers_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ergen Baykuş

Kaydolma: 10.03.10
Erkek
Teşekkürler: 6
Üyeye 19 kez teşekkür edildi

bizim basımızdakı adamlar hıc bıse yapmaz yapamazlar daha basımızdakı teror olayını ıcımızde olan bu turk kurt meselelerını cozemezken kaldı kı israile kafa tutcaklar bence basımızdakılerde bunu yapabılcek bı durum yok kucuck bi ülkecik bize kafa tutuyo resmen bu durum cok komık we su saatten sora ben sawas baslıyacagınıda pek sanmıyorum hersey siyasi sawasa icten cokertmeye donmusken gercekten bir savas cıkıpta bızım ısraıle gırmemız cok zor hem daha amerikadan izin sawasa gırmek ıcın ızın alıncakda amerıka bıze ızın wercekte ooohhoooo oturup gulerım ben aglancak halıme

Konuya Ait Popüler Kelimeler
türk ordusunun vahşeti

Seçenekler

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006