KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Genel Başlıklar > Atatürk ve Atatürkçülük

Atatürk ve Atatürkçülük - Ulu Önder Atatürk ile ilgili her şey burada

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 18.01.10, 20:38
_JHendRix_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KeLBaYKuŞ

Kaydolma: 17.09.09
Erkek
Teşekkürler: 397
Üyeye 269 kez teşekkür edildi
Standart Türkiye'de Atatürk Düşmanları Cirit Atarken Çinliler Atatürk'e Nasıl Bakıyor?

Çin’de okutulan lise ikinci sınıf tarih kitabında ATATÜRK şu sözlerle yer almaktadır. “Birinci Dünya Savaşı ile yenilen ülkeler arasında bulunan Türkiye, savaştan sonra emperyalist ülkelerin istila ettiği hedef bir ülke oldu. Ülkelerini kurtarmak için, Türk Halkı, önderi ve yurtsever komutanı olan Kemal ATATÜRK ile ülkelerinin bağımsızlığını kazanmak için çalışıyorlardı.
M.Kemal liderliğindeki yurtsever grup, padişahtan ayrılarak, Nisan 1920’de milli bir hükümet kurdu.
O yıl Ağustos’ta padişah, ittifak devletleriyle Sevr Anlaşması’nı imzaladı ve böylece Türkiye, İngiltere, Fransa ve İtalya’nın yarı sömürgesi oldu.
Uzun süren bir savaştan sonra, M.Kemal hükümeti 1922 yılında İngiltere’den destek alan padişahın ordusunu ve işgalci Yunanlıları yendi ve 1923 yılında ittifak devletleri ile Lozan Anlaşması’nı imzaladı. Lozan Anlaşması’nda Türkiye’nin bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü kabul edildi. Yabancı ülkelerin Türkiye üzerindeki egemenlikleri ve ekonomi üzerindeki özel denetim hakları ortadan kaldırıldı. Ayrıca, boğaz bölgesinin tarafsızlaştırılması kabul edildi.
Milli bağımsızlığı kazandıktan sonra, Türkiye Cumhuriyeti kuruldu ve M.Kemal Birinci Cumhurbaşkanı olarak seçildi. Daha sonra M.Kemal bazı demokratik reformlar uyguladı. Siyasi olarak padişahlık sistemine son verdi. Din ve devlet işlerini birbirinden ayırdı. Ekonomik alanda önlemler aldı. Kültür ve eğitim alanında laik eğitimi geliştirdi ve harf devrimi yaptı. Arap alfabesinin yerine Latin alfabesini getirdi. Sosyal olarak tüm eski kötü alışkanlıkları ortadan kaldırdı.
Bu türlü yenilikler ülkenin bağımsızlığını kuvvetlendirdi ve halkı tekrar diriltecek yola girmesini sağladı.
M.Kemal devrimi başarılı bir devrimdir. M.Kemal devrimi Osmanlı İmparatorluğu’nun yüzlerce yıl süren derebeylik sistemini bitirdi ve Türkiye tarihinde yeni bir sayfa açtı.”

Görüyorsunuz, Türkiye’de ATATÜRK bir takım kişilerce “gerici” olarak nitelendirilirken elin Çinlisi ATATÜRK’ü böyle görüyor.
Demek ki bundan sonra, Çin’de yalnızca bilimi değil, gerçekleri de arayacağız.

ALINTIDIR...
Teşekkür Edenler:
Sponsor
  #2 (permalink)  
Alt 18.01.10, 22:48
Sonduraq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Efendi Baykuş

Kaydolma: 06.10.09
Erkek - 32
Teşekkürler: 157
Üyeye 238 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Türkiye’de Atatürk Düşmanları Cirit Atarken Çinliler Atatürk’e Nasıl Bakıyor?

Güzelmiş. Çin'liler Türkleri Eski tarihlerinden tanır tabikide.Bunları bazi arkadaşlarının gözüne sokmak gerek .!
  #3 (permalink)  
Alt 18.01.10, 22:51
chaqla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KeLBaYKuŞ

Kaydolma: 04.08.09
Kadın
Teşekkürler: 241
Üyeye 194 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Türkiye'de Atatürk Düşmanları Cirit Atarken Çinliler Atatürk'e Nasıl Bakıyor?

cidden güzel paylasım..tesekkürler oğuz
  #4 (permalink)  
Alt 18.01.10, 23:01
Estergon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KeLBaYKuŞ

Kaydolma: 07.09.09
Erkek
Teşekkürler: 315
Üyeye 796 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Türkiye'de Atatürk Düşmanları Cirit Atarken Çinliler Atatürk'e Nasıl Bakıyor?

Yanlız padişahtan ayrılma durumu yanlış bence.
Çünkü padişah Atatürk'ün parasını veriyor.Atatürk'ü padişah görevlendirip Anadolu'ya gönderiyor.Çünkü İstanbul'da artık devletin yapabileceği birşey yok.İngilizlerin elinde.
  #5 (permalink)  
Alt 18.01.10, 23:08
ZipMaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İlk KeLBaYKuŞ!

Kaydolma: 28.08.06
Erkek
Teşekkürler: 516
Üyeye 12.628 kez teşekkür edildi

Estergon demiş ki:
- Yanlız padişahtan ayrılma durumu yanlış bence.
Çünkü padişah Atatürk'ün parasını veriyor.Atatürk'ü padişah görevlendirip Anadolu'ya gönderiyor.Çünkü İstanbul'da artık devletin yapabileceği birşey yok.İngilizlerin elinde.
UyarıGörmek için lütfen buradan üye olunuz.
  #6 (permalink)  
Alt 18.01.10, 23:08
jjjensen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bi rain

Kaydolma: 28.10.09
Kadın
Teşekkürler: 549
Üyeye 526 kez teşekkür edildi

Estergon demiş ki:
ben burda ne demek istedğini tam anlamayamadım da. açıklarsan sevinirim.
  #7 (permalink)  
Alt 18.01.10, 23:10
ZipMaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İlk KeLBaYKuŞ!

Kaydolma: 28.08.06
Erkek
Teşekkürler: 516
Üyeye 12.628 kez teşekkür edildi

jjjensen demiş ki:
- ben burda ne demek istedğini tam anlamayamadım da. açıklarsan sevinirim.
Verdiğim linkteki tüm mesajları okumanı tavsiye ederim.
  #8 (permalink)  
Alt 18.01.10, 23:24
bi rain

Kadın

Estergon demiş ki:
ilk başta kendimce yanlış birşey bu yazıdaki diye düşündüm.okudum ve bu yazıyla çeliştiğini gördüm.padişahtan ayrılma durumu neden yanlış.yanlış düşünüyorsam estergon u tam anlayamadım o zaman.
  #9 (permalink)  
Alt 18.01.10, 23:44
Sonduraq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Efendi Baykuş

Kaydolma: 06.10.09
Erkek - 32
Teşekkürler: 157
Üyeye 238 kez teşekkür edildi

1-Atatürke ölüm emri verdi
2- milli mücadele dinen sakıncalı diye fetva yayınlattı
3-ingilizleri halifeliğin koruyucusu ilan etti
4-yunanlılara batı anadoluda özerk bir devlet kurulsun valisi hristiyan olsun diye dilekçe verdi
5-ingilizlere yaranmak için onların destekçilerini ve hainleri önemli mevkilere getirtti
6-milli mücadeleye karşı ayaklanmalar çıkarttı
7-milli mücadeleye halktan kopartmak için dini sömürge etti

Padişah Vahdettinin Atatürk'e yaptıkları jensen.
İngilizlere görede ; Önce Atatürk'e yardım edip daha sonra İngilizlere danışmış onlarda olumsuz yanıt verince Atatürk'ü öldürmek istemiştir.buyane

Link için teşekkür
  #10 (permalink)  
Alt 18.01.10, 23:46
bi rain

Kadın

tamam onu anladım da estergon un yazdığında bir yanlışlık yok mu. yoksa bende mi bir sorun var

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006