KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Yaşam & Eğlence > Kim Kimdir?

Kim Kimdir? - Ünlü kişilerin biyografileri burada

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 01.11.09, 11:38
ferdere07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Baykuş

Kaydolma: 21.08.09
Erkek
Teşekkürler: 56
Üyeye 55 kez teşekkür edildi
Cool Eminem

Marshall Bruce Mathers III (d. 17 Ekim, 1972), meşhur olduğu sahne adıyla Eminem, ya da ikinci kişiliği Slim Shady, Akademi ve Grammy ödüllü Amerikalı rapçi, yapımcı ve aktördür. 1999 yılında çıkardığı ilk ciddi albümü The Slim Shady LP ile şöhrete ulaştı ve bu albümle En iyi rap albümü dalında Grammy Ödülü kazandı. Bir sonraki albümü The Marshall Mathers LP, en hızlı satan rap albümü olarak tarihe geçti. Bu albümle yakaladığı başarıyla kendi plak şirketi Shady Records'u kuran Eminem, arkadaşlarıyla birlikte planladığı hiphop grubu projesi D12'i de hayata geçirme fırsatı buldu. The Marshall Mathers LP ve üçüncü albümü The Eminem Show ile de Grammy ödüllerini başkasına kaptırmayan Eminem, 2002 yılında kendi hayatını oynadığı 8 Mil filmi için yaptığı Lose Yourself şarkısıyla da En iyi şarkı dalında Oskar kazandı. Tüm zamanların en iyi rapçilerinden biri olan Eminem, 2005'te çıktığı turlardan sonra bir duraksama dönemine girdi. Ancak daha sonra çalışmalarına devam eden sanatçı, 19 Mayıs 2009'da, 2004'ten beri ilk albümü olan Relapse'i çıkarttı.
Bu sadece özettir
Diskografi - Aile hayatı vb. isteyenler yorum yapsın ekliiim ama isteyen olmazsa özet olarakda kalabilir..

Eminem, 17 Ekim 1972’de Detroit’te doğdu. Asıl adı Marshall Bruce Mathers olan Eminem, son derece fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Bir karavanda annesiyle birlikte yaşayan, ve ilaç bağımlısı bir anneye sahip olan Eminem, 14 yaşındayken arkadaşlarının bodrumunda rap yapmaya başladı. 17 yaşındayken liseden atılan Eminem, 19 yaşındayken de kendisiyle aynı yaşta olan amcasını kaybetti ve bundan sonra tüm dikkatini rap’e yöneltti.
UyarıGörmek için lütfen buradan üye olunuz.

1996 yılında, grubu D12’in de yardımıyla hazırladığı albümünü kendi imkanlarıyla satışa çıkardı. Infinite adını taşıyan bu albümün ardından The Slim Shady Ep’yi hazırladı. O dönemde Detroit’in yer altı rap dünyasında yavaş yavaş tanınan Eminem’in profesyonelliğe adım atma hikayesi ise tam bir muamma. Bilindiği kadarıyla Dr. Dre, Eminem’in demo kasedini plak şirketinin otoparkında yerde buldu. Eminem’in rap olimpiyatlarındaki başarısını gördükten sonra da onunla bir anlaşma imzaladı.

Şarkı sözlerinde çoğu zaman karısı Kim’le ilgili sorunlarından ve kızına olan sevgisinden bahseden Eminem, annesine olan öfkesini de şarkılarına yansıttı. 2002 yılında yayınlanan 8 Mile adlı filminde, kendi hayat hikayesinden esinlenen Eminem, aynı yıl The Eminem Show adlı albümünü yayınladı. Albümde yer alan Without Me ve Cleanin’ Out My Closet gibi single’lar topladığı tepkilerin yanında yinede çok başarılı oldu. 2004 yılında grubu D12’le My Band ve How Come videolarında çalışan Eminem, 2004 sonunda da Encore adını taşıyan albümünü yayınladı.

En yakın arkadaşı Proof, 2002 yılıda Eminem'in hap ve alkol bağımlılığından kurtulduğubu söylemişti. Ancak daha sonra uyku problemleri yüzümden Zolpidem adlı bir uyku hapı kullanmaya başladı. Bu hapların da bağımlılık yapmasıyla 2005 yazındaki Anger Management Tour'un Avrupa ayağını iptal etmek zorunda kalan Eminem rehabilitasyona girdi. 2009 yılında yaptığı bir röportajdai ilaç bağımlılığının had safhaya ulaştığı sıralarda intihar etmeyi bile düşündüğünü itiraf etti. Tamamen düzeldiğini söyleyen Eminem sözlerine şöyle devam etti : "benim ilacım rap... Beni iyi hissettirmesi için başka şeylere başvurmak zorundaydım. Şimdi rap beni uçuruyor."

Bu mesaj; ferdere07 tarafından '01.11.09 - 12:05' tarihinde değiştirildi.
Teşekkür Edenler:
Sponsor
  #2 (permalink)  
Alt 01.11.09, 11:40
Joannie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lonely...

Kaydolma: 15.07.09
Kadın
Teşekkürler: 1.351
Üyeye 613 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Eminem

Hımm...

Hayatım boyunca bir türlü sevemediğim nadir insanlardan biri...
  #3 (permalink)  
Alt 01.11.09, 12:00
Uzman Baykuş

Erkek

hehe tabi canım oda senin düşüncen dur bak burasıda sana gelsin tam senin sevmediğin yönlerinden bazıları
  #4 (permalink)  
Alt 02.11.09, 20:06
birbakıpçıkıcam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KeLBaYKuŞ

Kaydolma: 29.06.09
Kadın - 31
Teşekkürler: 247
Üyeye 174 kez teşekkür edildi

Neden olduğunu bilmiyorum ama seviyorum bazı şarkılarını...
  #5 (permalink)  
Alt 04.11.09, 11:50
Uzman Baykuş

Erkek

mesela hangi şarkıları ?
  #6 (permalink)  
Alt 04.11.09, 18:05
birbakıpçıkıcam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KeLBaYKuŞ

Kaydolma: 29.06.09
Kadın - 31
Teşekkürler: 247
Üyeye 174 kez teşekkür edildi

Beautiful var mesela...
  #7 (permalink)  
Alt 04.11.09, 19:43
Uzman Baykuş

Erkek

oooww ewt yaa bnm en sevdiğim şarkısıdır....
  #8 (permalink)  
Alt 23.11.09, 22:58
!R3M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 16.10.09
Kadın
Teşekkürler: 2
Üyeye 1 kez teşekkür edildi

bayılıorum bu adama ya bi tane
  #9 (permalink)  
Alt 12.01.10, 19:13
kepezgangsta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genç Baykuş

Kaydolma: 15.12.09
Erkek
Teşekkürler: 0
Üyeye 42 kez teşekkür edildi

adam king --
  #10 (permalink)  
Alt 16.01.10, 09:29
Walter Bishop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Profesör Baykuş

Erkek - 30
Teşekkürler: 447
Üyeye 347 kez teşekkür edildi

Hayranım bende şarkılarına.

My Band adlı şarkısını çok dinliyorum bu aralar.

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006