KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Spor > Basketbol

Basketbol - Basketbol hakkında her şey burada!

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 04.10.09, 21:34
EpiTaph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ergen Baykuş

Kaydolma: 31.08.09
Erkek
Teşekkürler: 180
Üyeye 53 kez teşekkür edildi
Arrow Samsun Basketbol Turnuvada Şampiyon

UyarıGörmek için lütfen buradan üye olunuz.

3. Geleneksel Kaya Cengiz- Serdar Sağıroğlu Basketbol Turnuvası son maçında Çankaya Üniversitesi’ni 84-58 yenen Samsun Basketbol Kulübü şampiyonluğa ulaştı.

Turnuvada ikinciliği Bulgaristan şampiyonu Lukoil Academic, üçüncülüğü Çankaya Üniversitesi ve dördüncülüğü ise BC Beroe 07 Stara Zagora takımı elde etti.

Şampiyon olan Samsun Basket'e şampiyonluk plaketini Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili İsmail Tekin verirken, 2. olan Lukoil Academic'e plaketini Samsun Basketbol Kulübü Genel Sekreteri Murat Özdemir, üçüncü olan Çankaya Üniversitesi'nde kaptan Dilek Ünüvar'a ise Samsun Basketbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tuncer takdim etti. Öte yandan Samsun Basketbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öztürk, turnuvada görev yapan hakemler Alper Özgök, Ali Özyurt, Taha Demir, Murat Turan, Taner İbin ve Vural Göksu'ya çiçek takdim etti.

3. Geleneksel Kaya Cengiz- Serdar Sağıroğlu Basketbol Turnuvası oynanan karşılaşmalar ile sona erdi. Turnuvanın son gün maçında Lukoil Academic - BC Beroe 07 Stara Zagora'yı mağlup ederek turnuvada ikinciliği elde etti. Turnuvanın son maçında ev sahibi Samsun Basketbol Kulübü ile Çankaya Üniversitesi ile karşılaştı. Mücadelenden galip ayrılan Samsun temsilcisi mutlu sona ulaştı.

Maçın ilk periyodunda her iki takımda temkinli basketbol oynadı. Mücadelenin ilk periyodunu Samsun Basketbol Kulübü 21-20 önde tamamlarken, ikinci periyotta farkı açtı. Samsun Basketbol’da 9 oyuncu skora katkı yaparken maç içinde farkı 20 sayıya çıkarttı. İlk yarıyı 50-30 önde kapatan Samsun Basketbol son 10 dakikasına 66-43 önde girdiği karşılaşmadan 84-58 galip ayrıldı.

Samsun Basketbol Kulübü’nde Amerikalı Quianna Chaney 16 sayı ile takımının en skorer oyuncusu olurken, Çankaya Üniversitesi'nde Sha Brooks 22 sayı ile maçın en skorer ismi oldu. Maçın ardından yapılan törende dereceye giren takımlara plaketleri ve hediyeleri takdim edildi.

SALON: Yaşar Doğu Spor Salonu

HAKEMLER: Alper Özgök, Ali Özyurt, Taha Demir

SAMSUN BASKETBOL (84): Cansu Aslan 2, Vera Perostiyska 6, Gülşah Akkaya , Katryna Gaither 12, Lyubov Alyoshkina 8, İlsu Darıcıoğlu 12, Dilek Biçer 12, Hande Kayalar 9, Quianna Chaney 16, Saynur Tozlu 7, Hanife Çakır , Nihal Güngör

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ (58): Bahar Kocaoğlu, Dilek Ünüvar 5, Damla Gengiz , Lindsay Bowen 15, Candide Öztürk 4, Dila Aşkın 3, Berrin Karabaş 4, Görkem Ertaş 2, İdil Özbayrak, Sha Brooks 22, Josephine Owino 3

1.PERİYOT: 21-20
2.PERİYOT: 29-10
3.PERİYOT: 16-13
4.PERİYOT: 18-15

basketbolseverler
Sponsor

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006