KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Yaşam & Eğlence > Kim Kimdir?

Kim Kimdir? - Ünlü kişilerin biyografileri burada

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 27.09.09, 15:18
ferdere07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Baykuş

Kaydolma: 21.08.09
Erkek
Teşekkürler: 56
Üyeye 55 kez teşekkür edildi
Cool Kolera (Esen Güler ÖZyavuz)

Kolera Biyografi
(asıl adı esen özyavuz) İstanbul doğumlu bir rap müzisyenidir.
MTV Türkiye'de katıldığı programda 1983 doğumlu olduğunu söylemiştir.
Turizm ve Otel işletmeciliği Yüksek Okul mezunu sanatçı 1998 yılında Yunus Özyavuz (Sagopa Kajmer) ile tanıştı ve rapi fiilen icra etmeye başladı.
İlk kaydını 1998 yılında Kuvvetmira Stüdyosu'nda İnkar Boşuna adlı parçaya yaptı. Aynı sene Silahsız Kuvvet ile Neden Ağlıyorum ve Dünden Kalma Hayaller adlı parçaları kaydetti. 1999 Senesinin sonunda yoğun okul ve iş temposu nedeniyle rape 2 yıl süreyle ara verdi. 2001 senesinde ilk Underground EP'sini internet yoluyla dinleyicilere sundu. 2004 yılında Sagopa Kajmer'in Bir Pesimistin Gözyaşları adlı albümünde sanatçıya Kalp Atışlarım 78 BPM adlı parçada eşlik etti. Aynı sene Sagopa Kajmer düetleri Günlerim Ağlak (Dişikişilik) ve Aklımın Odaları adlı 2 parçayı internet yoluyla yayınladı. 2005 yılı başında Sagopa Kajmer Pessimist EP 3'te Süper Sperm adlı parçaya eşlik etti. Aynı sene, Sagopa Kajmer'in Romantizma albümünde, Sago Vs Kolera adlı parçaya eşlik etti.
24.09.2005'te prodüktörlüğünü Sagopa Kajmer'in yaptığı ilk solo albümü Karantina Embryo'yu İrem Records etiketiyle dinleyenleriyle buluşturdu. Yine 2005 yılında Kuvvetmira Disstortion EP 'de 2 düet parça ile hazır bulundu.
Aynı sene,kendi albümlerini çıkarmak ve yeni yeteneklere daha geniş imkanlar sunarak kapılar açmak üzere Sagopa Kajmer ile 11.08.2005 te kendi plak şirketleri Melankolia Records 'ı resmen kurdular.
2006 yılında KuvvetMira ailesi olarak "Kafile" albümünü Melankolia Records plak şirketi üzerinden çıkardılar. Bu albümde Kolera'nın 1 adet şarkısı 2 adet düeti bulunmakta...
1 Ağustos 2006 da Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz) ile evlenmişlerdir
En son Sagopa Kajmer ile düet albümleri İkimizi Anlatan Birşey 24 Nisan 2007 tarihinde piyasaya sürülmüştür.Albümün ilk klibi ise Kolera'nın tek başına seslendirdiği Kolaysa Anlat şarkısına çekilmiştir.

Biraz Ayrıntılı Biyografi

Adı
Esen

Soyadı
Güler Özyavuz

Yaptığı
Türkçe sözlü hafif rap.

Ne zamandan beri?
1998

Nasıl başladı
Radyodan vokalsiz müzikler bulup, üzerine rap yapmaya çalışarak,Sagopa Kajmer ile tanıştıktan sonra ufkunu genişletti.

İlk Kayıt?
1998' yılında Kuvvet Mira stüdyosunda kaydettiği "inkar Boşuna"

Ya Sonra_?
Silahsız Kuvvet ile"Neden Ağlıyorum ve Dünden Kalma Hayaller" İlk Underground Ep
20ûTde -> Psikolog *Komada Martı *Eksik Eylüllerin Geciken Yağmurları Sagopa Kajmer ile......
2004 Bir Pesimistin Gözyaşları->"Kalp Atışlarım 78 Bpm "Günlerim Ağlak" - "Aklımın Odaları" 2005 Pesimist Ep 3 ->"Super Sperm" Sagopa Kajmer- Romantizma->Sagopa Vs Kolera Kuvvetmira Disstortion Ep-> Duygu Sömürgesi, Toplamam Yerde Kalır Kırıntın

Melankolia?
Ailemiz.

ilk solo albüm
24.09.2005 "Karantina Embryo"

Compilation
06/2006 Kafile-> '"La Kayyume İlla Hu", "Sevemedim Vedaları", "Kuvvetmira Rap Stickz

Ne Dinler?
El-R Old Anticon Camp, Atmosphere (Dose( Slug,Jel),Howİe Bee. Josh Martinez.Roots Manuva, Eligh.Sage Francis,Buss Driver.Melankolik Goa Trance.Old School Elektro Funk(Portishead,Radiohead(IMichael Jackson, Pink Floyd,Barry Whİte, 70'ler Türkçe Pop.Ner Belda Yoldaş.Salim Dündar,Yeliz,Orhan Gencebay, Müzeyyen Senar,Banş Manço.Kurtalan Ekspress.Ömer Faruk Tekbilek, Levent Yüksel,Kibariye,Müslüm Gürses, Grup Vitamin.

En Sevdiği Dj'ler
D-Stylez,Q Bert,PFL,,Ned Hoddings,J Rock.Dj Formula,Dj Tarkan,Dj Fattish, Digweed,Dj Flare.

Ne izler ?
Jeux De Fants,Leon The Professıonal, Lords Of The Ring Serisi, Shining,Misery Kar ve Kaplan,Hayat Güzeldir,Lost Series, Romeo & Juliet, Le Triplettes De Belville.

Ne Yer?
Tavuk ve patates her türlü,Kentucky, Kağıt Kebabı,tatlılaaar,zeytinyağlılaaar,Osmanlı ve Meksika Mutfağı daima.

Ne İçer?
Ağırlığınca su,Türk kahvesi,smoky tea(is kokulu çayın teki),kola (cam şişe yada 111)

Kitap Okur mu?
Vakit bulduğunda,Şark Edebiyatı ve vasıflı tasavvufi eserler.

Bilgi/Beceri
Kendi çapında scratch atar,resim çizer,tuval boyar.çok iyi yemek yapar,vokallerini kaydeder bizzat editler, Turizm ve Otelcilik kategorisinde 1 .likle diplomalıdır,diplomasını hala gitip okulundan almamıştırjlerlemeli oyunlarda estirir,,Winning 10 de İyi,SSX de gayet iyidir. Crush Bandicoot" Twin Sanity " nin%97 sinde tıkanmış hala geçememiştir buna inat, Kya Dark Lenauge'i 1 aya yakın bir sürede bitirmiştir.

Kimlere Saygı Duyar
Yaptığı işi hakkıyla yapana,benden çok bilene,bazı mucitlere,Amazon belgeselleri çekenlere,aileme,eşime,eşimin ailesine,tüm hayvan aleminin beklentilerine,çalışıp didinene,kötü koşullara rağmen parasını helal yoldan kazanana,kendisini sevenlere,gülü sevip dikenine katlananlara ve kendine.

Kolera Diskografi
KARANTİNA EMBRYO
1-Black widow (intro)
2-Matine araları
3-Kleptoman
4-Karantina embryo
5-Yaprak dökümü
6-Kurgu bilimi 7-Triplex mazi (f.Derin Darbe)
8-Avam bir kurgu
9-Kontralto kontra
10-Aklımın odaları (f. Sagopa Kajmer)
11-Bugün mutlu olamayacak gibiyim
12-Küllendim yıllarla (f. Abluka Alarm)
13-El izi koleksiyonum
14-Günlerim ağlak (dişi kişilik) (f. Sagopa Kajmer)
15-İrtifa kaybı
16-Türbülans & odessa

UNDERGROUND
Komada martı ft.sahtiyan
Eksik eylüllerin geciken yağmurları
Neden ağlıyorum
Paranoyak
Psikolog

DÜETLER
Kolera ft. sagopa kajmer-süper sperm
Kolera ft. sagopa kajmer-soğuk küvet
Kolera ft. sagopa kajmer-pesimist ep 4
Kolera ft. sagopa kajmer-disstortion ep

KAFİLE
Kolera ft.mozole mirach-sevemedim vedaları
Kolera-la kayyume illa hu

Kolera Gifleri...

İkimizi Anlatan Birşey 2007 Albümü [Tüm Lirikler]

İnziva 2008 Albümü [Tüm Lirikleri]

Kolera Şarkı Sözleri

Bilmedıkleriniz....
1-)Bir Pesimistin Gözyaşları albüm kapağındaki,yüzü kapalı,elinde yüzük olan kişi olduğunu,
2-)Örümcek fobisi olduğunu,
3-)Marka bağımlısı olmadığı halde,koyu bir adidas aşığı olduğunu.
4-)Kentucky Fried Chicken a bayıldığını,
5-)En sevdiği filmlerin:
Jeux De Fants(Çocuk Oyunları)
Les Triplettes De Belville(Belville Üçüzleri)
Leon
(Stephan King's) Misery ve
Lordz Of The Rings serisi olduğunu,
6-)Türk Kahvesi düşkünlüğü olduğunu,
7-)Mevlana nın eteğinden tuttuğunu,
8-)Tahmin edilenin aksine,Wu Tang,2Pac gibi rapin çok sevilen isimlerinden hiç de hoşlanmadığını,
9-)Aesop Rock,EL-P,Sole,Slug,Dose One,İllogic,Roots Manuva,Eligh,Anticon Camp,Sixtoo gibi Underground MC leri ve grupları,sevdiğini,
10-)1960 ların ve 70 lerin Türkçe Pop Müziğine hayran olduğunu,
11-)En sevdiği Türkçe Pop Albümü nün Nur Yoldaş'ın Sultan-ı Yegah'ı olduğunu,
12-)Barış Manço,Sezen Aksu ve Erkin Koray ın müzikteki gücüne inandığın,ı
13-)Pink Floyd'un babayadigarı olduğunu ve çok sevdiğini,
14-)Kendi kayıtlarını,Sago evde yokken kendi başına yaptığını,
15-)Tamamiyle tüm sözlerini kendi yazdığını ve kesinlikle başka kişilerden etkilenmediğini,filozofiye ilgi duymadığını,kendisine diss atan hemcinsleriyle daha önce hiç karşılaşmadığını,
16-)Stajlarından birini de Swissotel mutfaklarında yaptığını,her çeşit yemeği ustaca icra ettiğini,Osmanlı Yemek ve tatlılarını özellikle iyi yaptığını,
17-)Baba kökeninin Bulgaristan,anne kökeninin Yugoslav ve arap olduğunu,
18-)Atatürk e hayran olduğunu,
19-)5 Vakit ibadet ettiğini
20-)Müzikte neşeden tiksindiğini,melankoli ve coşkudan yana olduğunu,
21-)Çok parfüm sıkan kadınlardan ve moda diye giydikleri rüküş kıyafetlerden bunaldığını,
22-)Bir tane dünya şirinesi dişi terriere i ve bir tane de gayet ciddi, katil bir Bull Terrier inin olduğunu,kızdığı zaman düşmanlarının üstüne saldığını ve adını 13.Cuma nın sakin katili Jason dan aldığını
23-)En sevdiği PS oyunlarının,
Crush Bandicoot Twin Sanity
Def Jam Vandetta New York Underground
Crazy Taxi
Virtual Fighters
Kya
Power of Juju
Grand Thieft Auto
Tekken
K 1 Proffessıonal
Winning Eleven (Türkiye Ligi hariç)
24-)Lindt in hindistancevizli beyaz çikolatasını bir kere yediğini ve bir daha bulamadığı için hala marketlerde bu çikolatanın sohbetini açtığını
25-)Geleneksel Erkek Tavlasında çok başarılı olduğunu,Çin Damasında olağanüstü olduğunu,
26-)Boş vakitlerinde amatörce scratch yaptığını,bazen kendini bu işe çok kaptırdığını,odasında 2turntable 1Mixer olduğu halde Sago nun Vestax larına gözünü diktiğini,scratch yaparken hep aynı hataları yaptığı için kendine sinir olduğunu.
27-)Normal insanın 5 katı fazlası su içtiğini,
28-)Çok neşeli muhabbeti olmasına karşın,sinirliyken yanına yaklaşılmaz olduğunu,
29-)Küçükken lakabının denizkızı olduğunu,çok iyi yüzdüğünü, ]] 30-)Gayet amatör, tual üzerine yağlı boya çalışmaları olduğunu,
31-)Lise ve Üniversite deki bölümü nedeniyle,İstanbul un tarihi mekanlarını iyi bildiğini(Ayasofya Camii nin kubbesinin çapından,Yerebatan Sarnıcı Direklerinin uzunluğununa kadar)Türkiyenin Turistik Yöreleri Bilgisinin de küçümsenmeyecek derecede olduğunu.
32-)Hastalık derecede olmamakla birlikte,temizlik konusunda gayet hassas olduğunu,
33-)Yüksekokulu 1.lik derecesiyle bitirdiğini,
34-)Yener in Çöktü Gece parçasını çok beğendiğini,
35-)Sitesine gelen Demo ve Lyrickleri titizlikle takip ettiğini,
36-)Darwin Teorisine gıcık olduğunu,
37-)Türk Televizyonu programlarından hiç hoşnut olmadığını bu nedenle hayli çok film izlediğini,çok fazla film satınaldığı için,filmlerin ilk 10-20 dakikasına şans tanıdığını,beğenmezse hemen idam ettiğini.
38-)Sago nun kendisinden yapmayı öğrendiği Türk Kahvesini,artık daha köpüklü ve kıvamlı yapmasından dolayı bozulduğunu (formülü çok soğuk su ve kısık ateşmiş,birde suyla şekeri evvela karıştırmak
39-)Vücudunda dövme olmadığını,
40-)2001 de diline piercing yaptırdığını ve kayıtta çıkardığı çıt çıt sesi yüzünden 1 haftada çıkardığını,şuan bu tarz olaylardan nefret ettiğini,
41-)Yabancı Rap ten ziyade Türkçe Rap müziğini duyduğunda mutlu olduğunu ve Türk Rap Müziği ne gönül verdiğin,
42-)Hiç kimse yanında yokken Sagopa'nın İstanbuldaki ilk samimi kız arkadaşı olduğunu biliyormuydunuz

Kolera Dan 50 SaĞlam SÖz

1- duvarlar renkli olsada karanlıkta ne görebilirsinki, bir köre rengi nasıl anlatabilirsinki

2- aksiliğim üstümde senle kelimeler hep farazi, gördüğün kadar arazi kimse mükemmel değil ki

3- annemin karnımdaki embriyo ezan sesleriyle gelişti

4- ilk öğrenmen gereken kim yarattı kainatı hani göremiyorum nerdesin ben berrağım sen karaltı

5- kalbin yalın hali bulutsuz,ah şu mevsim değişmekte,billur su kusursuz,ruhum sensiz huzursuz

6- dilin kirli emellerle hiddet kuyusuna düşmüş ahh esen demeden önce ağzını temiz suyla çalkala

7- Benden korkun diyen herkes korkaktır,rap gök gürültülü sağanaktır,

8- bendim en asil tek kişilik harem

9- aside baz ekledim maksat Ph olsun diye

10- biyerini mi kestin acaba mis gibi hıyar koktuda

11- düş ve melodi en güsel düet ,suretin silindi kaldı silüet uykum yok yatağım soğuk küvet

12- ruh bedenden çekilince kalırsın anadan üryan

13- Merak etti bir sakat nasıldı acaba zıplamak, Merak etme dünyanın ömrü bir günde bir kaç saat

14- Gümüş halkalarla ruhum bağlı ALLAH'a..

15- kendime çıkan garip bi merdivenim

16- Kalbim büyüdükçe beden küçüldü

17- Babam azı bozuk olandan haz etmez ! baba bu kez affet ama bunların hepsi aynı bok ...

18- Hemen durmaz egale ederim af benim işim değil, zararlısın kimyama..

19- yokluğum varlığımı arat

20- benimle konuşmayın almadan abdest

21- yaratıcılıklar sessiz ihanetlerde kullanılmakta,hezeyanlar haksızlık gibi ortada

22- Kolera vebası karabasanın hası..

23- İki çocuğum olsa aklım salıncakta sallanır, büyümek istemiyorum annem babam yaşlanır

24- hoşçakal hayat,gidişatı gözüm pek tutmadı kemirilmedi mi söyleyin bu kızın eti kemiği kıkırdağı

25-yüzüm sarkmamıştı,kimsenin cebinde gözüm kalmamıştı,gözü olanın gözü çıksın!!

26-Bir Fincan kahve var mı? Derken başlayan hikaye kahveden öte kocasındaydı gözü hoşbeş sohbetlerde

27-Madem uyku yarı ölüm,Canıma gecedir kast eden

28-Dinleyicilerime sataşma,açılır karantina kapısı..

29- Burası Türkiye konuşamıyorum özgürce..

30- Kaderdaşlar sıralı kader sıvadı kolları!

31-Görürdü eLmas muameLesi, Az oLsaydı eğer kum

32- Bensiz yanmaz cehennem

33- Gurur Gerek sen Gereksiz,hep kendini akladın,içimden yavaş yavaş muhabbetini kopardın,kalbimin taa kapı dışına atandın Önceleri Hayat veren Şah Damarımdın Atardın

34- Kısa tutalım son sözleri sevemedim vedaları

35- Gerilim hattına gerçek gerilecek

36- lan gözüme bakma MALCA konuşmuyorum ARAPÇA

37- arsız güçlü olunca haklı haksız olur budur yazı..

38- kara saplıyı yalanamın gördüm çok du balyası 2 bayana selam ilet bu ne şöhret sevdası sizde üne merak bizde yaşam kavgası..

39- lirikal seviyen sıfır altı yaş gurubu hizzası

40- Kendini melek sananların hepsi cani !

41- adres belli melankolime gel

42-kıyametten önce bir kıyamet kopsa Allah'ım şükür sana kavuş bana

43- Gurur gerek sen gereksiz !!

44- Ben karanlık bir kasabayım sabrımın adı gubar-ı gam..

45- kendimi unutmak istiyorum yol kenarına biriken kuru yapraklar gibi

46- benden kaçamassın oğlum saklanacağın ilk yer yatağının altı..

47- Gecmisine kufreden tarihi acimazdir kolay siler!!

48- kendine güveni olan kişiyi kıskanır raatsız

49- yürekte doldu kontenjan sevgin bana has değilki seni gidi DonJuan

50- KOLERA OYUNA GELMEMEKTİR ...

ee bu kadar araştırmayada +rep verilir herhalde
Sponsor
  #2 (permalink)  
Alt 27.09.09, 16:29
Estergon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KeLBaYKuŞ

Kaydolma: 07.09.09
Erkek
Teşekkürler: 315
Üyeye 796 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: Kolera (Esen Güler ÖZyavuz)

Verelim Kanka Rep imizi senden mi esirgeyecez...
Hemde sevdiğimiz bir şahsı araştırmışsın
  #3 (permalink)  
Alt 27.09.09, 16:34
ferdere07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Baykuş

Kaydolma: 21.08.09
Erkek
Teşekkürler: 56
Üyeye 55 kez teşekkür edildi

teşekkürler kardeşim
  #4 (permalink)  
Alt 27.09.09, 17:00
Estergon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KeLBaYKuŞ

Kaydolma: 07.09.09
Erkek
Teşekkürler: 315
Üyeye 796 kez teşekkür edildi

Emeğe saygı...
Kolo Lov Lov ,,, Koleraaaa...

Konuya Ait Popüler Kelimeler
özyavuz otel esen güler özyavuz kimdir esen özyavuz kimdir

Seçenekler

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006