KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Genel Başlıklar > Kariyer

Kariyer - İş hayatı ile ilgili bilgiler burada

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 19.09.09, 15:36
mutfak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderatör

Kaydolma: 10.09.09
Kadın
Teşekkürler: 50
Üyeye 387 kez teşekkür edildi
Standart Bilgisayar Ögretmenliği

BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği- Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği- Bilgisayar Öğretmenliği- Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği 8 yıllık zorunlu eğitim yasasının kabulu ile Dünya Bankası’nında katılımlarıyla ilk ve ortaöğretim kurumlarımız eğitim teknolojisinin zorunlu kıldığı araç ve gereçleri ile donatılmaya başlanmış, pilot okul uygulamaları ülkemizin dört bir yanında başarıyla uygulanmıştır

Bu yükseköğretim programlarınında amacı, her kademe ve türde temel eğitim ve lise düzeyindeki öğretim kurumlarında öğretim teknolojisi laboratuarlarının sorumluluğunu alacak, bilgisayar destekli öğretim ve öğrenim konusunda okullardaki ihtiyaçı karşılayacak ve diğer branşların öğretmenlerine yardımcı olabilecek bilgi ve beceriye sahip öğretmenler yetiştirmektedir

Lisans eğitimi süresi 4 yıldır Mezunlar “Bilgisayar Öğretmeni” ünvanı alırlar Bu programlardan mezun olanlar, resmi ve özel öğretim kurumlarında yada bilgisayar kursu veren özel kurslarda öğretmen olarak görev yapabilirler Ayrıca bilgisayar üreten ve pazarlayan özel kuruluşların bilgi – işlem merkezlerinde çalışabilirler

Bölümde okutulan dersler

Bölüm öğrencileri lisans eğitimleri süresince matematik, genel biyoloji, genel kimya, fizik, genel programlama, programlama dilleri, işletim sistemleri ve uygulamaları , bilgisayar ağları ve iletişim , eğitimde ınternet uygulamaları gibi derslerde eğitim görmektedirler Ayrıca öğretmen olmak için gerekli formasyon dersleride okutulmaktadır
Sponsor

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006