KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Eğitim > SBS & Liseler

SBS & Liseler - SBS ve liseler ile ilgili haberler, geyiqler

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 10.09.09, 19:04
byZaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Baykuş

Kaydolma: 13.01.08
Kadın
Teşekkürler: 17
Üyeye 92 kez teşekkür edildi
Alarm! 4. YükseLme İşLemi ! ?

Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen Ve Anadolu Liseleri İle Sağlık Meslek Liselerine 4. Yerleştirme İşlemi İle İlgili Açıklama

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi çerçevesinde öğrenci alan okullarda 2009-2010 Öğretim yılında 9. sınıfta öğrenim görecek öğrencilerin seçme, yerleştirme ve kayıt işlemleri 07 Eylül 2009 tarihinde tamamlanmıştır.

Ancak, bu işlemlerin sonucunda Fen ve Sosyal Bilimler Liselerinde 173, Anadolu Liselerinde 4389, Anadolu Öğretmen Liselerinde 162, Sağlık Meslek Liselerinde 789 olmak üzere toplam 5513 kontenjanın boş kaldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu kontenjanların değerlendirilmesi açısından, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme e-kılavuzunda, 'Tercihinde Yükselme İşlemi' başlığı altında yer alan esaslara göre yeni bir yerleştirme işlemi daha yapılacaktır.

Bu yeni yerleştirmede; başvurular 11-14 Eylül 2009 tarihleri arasında ilgili ilköğretim okulu müdürlüklerinden, doğrudan öğrenci velisi tarafından elektronik ortamda yapılacak olup, yerleştirme sonuçları 16 Eylül 2009 tarihinde Bakanlığımızın internet sitesinde (
UyarıGörmek için lütfen buradan üye olunuz.
) yayımlanacaktır.

Kayıt hakkı kazananların kayıtları ise 16-18 Eylül 2009 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Teşekkür Edenler:
Sponsor

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006