KeLBaYKuŞ Forum

Geri git   KeLBaYKuŞ Forum > Genel Başlıklar > Tartışma

Tartışma - Bir çok konu hakkında burada tartışabilirsiniz

Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 13.06.09, 17:19
baran43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genç Baykuş

Kaydolma: 09.01.08
Erkek
Teşekkürler: 54
Üyeye 103 kez teşekkür edildi
Standart İmam Tayyip Erdoğan'ın Sözleri

“Elhamdülillah şeriatçıyız” (21.11.1994 Milliyet)
13.05.2007

“Yılbaşına karşıyım” (19.12.1994 Sabah) “Ben tekkeye değil dergaha gittim” (22.1.1997 Gözcü) “Ata’ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok” (12.5.1994 Hürriyet) “Her 10 kasım’da yaygara kopartılıyor” (14.11.1994 Hürriyet) “İçki yasaklansın” (1.5.1996 Hürriyet)

“İstanbul’u Medine yapacağız” (Akis)

“Bütün okullar İmam Hatip yapılacak” (17.9.1994 Cumhuriyet)

“Sarık operasyonu çok komik” (15.5.1995 Sabah)

“Yeşil (kaldırım rengi) medeniyettir” (25.6.1994)

“Sadece imamlar resmi nikah kıysın” (9.5.1995 Milliyet)

“Ben Millet Meclisi’nin de dua ile açılmasından yanayım” (8.1.1996 Milliyet)

(Belediye Başkanlığı döneminde Belediye meclisinin her açılışı İstiklal Marşı yerine Kuran okunarak yapılmıştır. Yine böylebir dualı açılıştan sonra bunu söylüyor.)

“Ben İstanbul’un imamıyım” (8.1.1995 Hürriyet)

“Mayo reklamı şehvet sömürüsüdür” (6.3.1996 Hürriyet)

“Milli Piyango zulümdür” (29.9.1994 Hürriyet)

“Taksim’deki caminin temelini inşallah atacağız” (1.7.1994)

“Cumhurbaşkanı’nın imam hatipli olacağı günler yakındır” (5.2.1996 Akit)

“Türkiye kendine din olarak Kemalizmi almış ve başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir…”

“Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslam’ın etkileridir. Her şey ona göre belirlenir.”

“Camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miğfer,müminler askerimizdir.”

“Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız.”

“Demokrasi bizim için bir tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz.”

Dinci bir miting sırasında halka sesleniyor:

“Yolumuzun ortasında inek oturmuş, yolumuzu kapatıyor, menzile ulaşmamızı engelliyor. İneği yolumuzdan önce lafla, usul usul, sonra evvelallah sizlerin yardımıyla, artık nasıl olursa, nasıl denk gelirse kaldıracağız.” (İnek olarak Laik Cumhuriyeti ve Atatürk devrimlerini kastediyor.)
O dönem yanında olduğu Erbakan hocasının “kanlı mı olacak, kansız mı” söylemini bir başka şekilde seslendiriyor.

“Türkiye’yi eyaletlere bölmek lazım. Merkezi yönetimin bir takım yetkileri bunlara verilmelidir. Belediye Başkanları da bu konuda en yetkili olmalıdırlar. O bölgelerdeki her türlü eğitimde bunlara bırakılmalıdır.” (PKK gibi bölücülerle aynı söylem)

“Hem laik, hem müslüman olunmaz. Ya müslüman olacaksın, ya laik. İkisi birarada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi birarada olamaz.”

“Referansımız islamdır. Tek hedefimiz islam devletidir.”

“Sen “Ne mutlu Türküm diyene” dersen, onun da “Ne mutlu Kürdüm” deme hakkı vardır.”
Oğlunun nikah davetiyesindeki tarih: “29 Zilkade 1421” (Nikah tarihi olarak Arap takvimindeki tarihi kullanıyor)

“1.5 milyarlık islam alemi, müslüman milletimizin ayağa kalkmasını sabırsızlıkla bekliyor. Kalkacağız, bu ayaklanma başlayacak.”

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafı koskoca bir yalan, Egemenlik kayıtsız şartsız Allah’ındır.”

Başbakan olduktan sonra

“Türkiye’yi pazarlıyorum. Bizim için verilecek para önemlidir. Herşeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar.”

“Bir tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabii ki gidecek be.”

“Kadın nereye isterse oturur, Sana ne yaa! Ayıp yaa!” (Kars’ta AKP toplantısında kadınlarla erkeklerin ayrı yerlerde oturtulmasını eleştiren gazeteciye)

“Bana verilen maaş çok düşük, yetmiyor. Sen ne kadar maaş alıyorsun?” (Almanya Başbakanı’na)
“Türkiye’de kürt sorunu vardır. Bunu Türkiyelilik kavramıyla çözmeliyiz. Türkiyeli kimliği her vatandaşın üst kimliği olmalı, Türk kavramı da alt kimlik olarak değerlendirilmelidir. İsteyen isterse yine ben Türküm derse desin.”

(Diyarbakır’da halka yaptığı konuşmada alt üst kimlik tartışmasıyla Türk kimliğini de Ermeni, Rum, Kürt gibi alt kimlik olarak gösteriyor.) PKK ile aynı söyleme giriyor.

“PKK’nın cenaze töreninde bayrağını açması da, F-16’ların alçaktan uçuş yapması da yanlış. İki tarafında yaptığı yanlış” PKK terör örgütü ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ni aynı kefeye koyuyor, kendince her iki tarafa da eşit yaklaşıyor.

“Suriye’yi Lübnan’dan çıkardıkları gibi, bizi de Kıbrıs’tan çıkartırlar. Birileri bize çık der, kuzu kuzu çıkarız.”

“Ben müslümanım diyenin aynı zamanda laikim demesi mümkün değil”

“Fazla içmedin değil mi? Ağzın içki kokuyor.” (Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi’ne)

“Dur dinle be!.. Dur dinle!.. 9 ay 10 gün be!..” (Seçim konuşmaları sırasında vatandaşa)

“Yahu, bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak.” (Erzurum’da çiftçilere sesleniyor)

“Sana mı kaldı türban konusunda karar vermek, bu ulemanın işidir. Ulema ne diyorsa o

olur.” (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne)

(Danıştay’ın türban kararı konusunda) “Efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (şeriat hukuku) karar verir”

(Bir kaç hafta sonra işareti alan şeriatçı bir terörist Danıştay’ı bastı ve türban kararı veren Danıştay üyelerini silahla taradı, Danıştay üyesi bir hakimi öldürdü.) “Sallamaa.., elini kolunu sallamaa.., her yerin oynuyor be!” (Muhalefet milletvekiline)

“ABD’de özgürlük anlayışı var ama benim ülkemde yok” (Benim ülkem özgür değil diye, ABD gezisinde ülkesini Amerikalılara şikayet ediyor.)

“Ulan terbiyesizlik yapma! Artistlik yapma ulan! Hadi ananı da al git burdan” (Mersin’de bir vatandaşa)

Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmayan yüzlerce atamanın vekaletlerle yürütülmesi konusunda: “Biz hukuka aykırı bir şey yapmıyoruz. Mecelle’de (şeriat hukuku) böyle bir kaide var.”

“Ne konuşacam ben o kadınla yahu!” (Şehit annesine)

“Askerlik yan gelip yatma yeri değil” ( Şehit yakınlarına)

“Söyleyin şu sahtekâra ne istiyormuş” (Almanya’da bir gurbetçi için söylüyor)

Bu lafı söylediği toplantıda salondaki vatandaşlara Türkiye Cumhuriyeti’nin Büyükelçisi’ni yuhalatıyor.
“Burası (kafasını göstererek) basmıyor. Hayatında iki koyun gütmediği için bunu kavrayamıyor.” (YÖK Başkanı Prof.Dr. Erdoğan Teziç’e)

“Kendisine kefilim, babam gibi güvenirim, Ona kendime inandığım gibi inanıyorum.” (Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada terörist ilan edilen ve aranan El Kadı hakkında)

“Onları hoplatacağım.” (Terörist El Kadı’yı eleştiren muhalefet üyeleri ve gazetecilere)
PKK ateşkes kararı verince: “Biz de durduk yerde onlara operasyon yapmayız” (PKK’yı muhatap alıyor ve ateşkes kararlarına jest yaparak karşılık veriyor.)

“Neyseki, yaşına başına saygı duyuyorum. Ağzı olan konuşuyor be!” (Kıbrıs davasının 50 yıllık lideri Rauf Denktaş’a)

“Ulusalmış, milliyetçiymiş, Ne milliyetçisi yahu, Bunlardan olsa olsa saman milliyetçisi olur.”
“Sanki maçta gibi bağırıp çağırıyorlar, (Türkiye laiktir, laik kalacak) diye, bunlar hoş şeyler değil.” (AKP Genel Kongresinde)

Alıntıdır...
Teşekkür Edenler:
Sponsor
  #2 (permalink)  
Alt 01.07.09, 05:35
cyaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 30.04.09
Erkek
Teşekkürler: 45
Üyeye 4 kez teşekkür edildi
Standart Cevap: İmam Tayyip Erdoğan'ın Sözleri

bizim yeni bir kurtuluş savaşına ihtiyacımız var bence
  #3 (permalink)  
Alt 31.08.09, 13:24
gonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genç Baykuş

Kaydolma: 28.08.09
Kadın
Teşekkürler: 0
Üyeye 11 kez teşekkür edildi

bu sözler yalan, sen önce kendinden Utan........
  #4 (permalink)  
Alt 01.09.09, 00:33
ZipMaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İlk KeLBaYKuŞ!

Kaydolma: 28.08.06
Erkek
Teşekkürler: 516
Üyeye 12.628 kez teşekkür edildi

gonzales demiş ki:
- bu sözler yalan, sen önce kendinden Utan........
Yalan falan değil. Birçok kayıta ulaşabilirsin, mesela engellenen YouTube'da...
  #5 (permalink)  
Alt 01.09.09, 02:16
ragazzo.17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genç Baykuş

Kaydolma: 24.08.09
Erkek - 34
Teşekkürler: 10
Üyeye 20 kez teşekkür edildi

abicim bir kere imamdan başbakan mı olurmuş bea. Ayrıca dünyanın neresinde görülmüş imamın devlet yönettiği .
Teşekkür Edenler:
  #6 (permalink)  
Alt 01.09.09, 02:41
KuTy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
V.I.P.

Kaydolma: 03.09.06
Erkek
Teşekkürler: 18
Üyeye 29 kez teşekkür edildi

gonzales demiş ki:
- bu sözler yalan, sen önce kendinden Utan........
hepsini kanıtlarsam 10.000tl koyar mısın ortaya
  #7 (permalink)  
Alt 01.09.09, 03:31
Joannie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lonely...

Kaydolma: 15.07.09
Kadın
Teşekkürler: 1.351
Üyeye 613 kez teşekkür edildi

Abartma Kutay.
Ayrıca çok gitmeyin kızın üstüne.
  #8 (permalink)  
Alt 01.09.09, 03:33
vecihii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yavru Baykuş

Kaydolma: 08.07.09
Erkek
Üyeye 8 kez teşekkür edildi

ragazzo.17 demiş ki:
- abicim bir kere imamdan başbakan mı olurmuş bea. Ayrıca dünyanın neresinde görülmüş imamın devlet yönettiği .
benim iki dayım da imam. biri sosyal hizmetler il müdürü, diğeri sosyoloji bölümünde doktor. eyvah napıcaz şimdi, iran mı oluyoruz ne
  #9 (permalink)  
Alt 01.09.09, 10:01
ZipMaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İlk KeLBaYKuŞ!

Kaydolma: 28.08.06
Erkek
Teşekkürler: 516
Üyeye 12.628 kez teşekkür edildi

ragazzo.17 demiş ki:
- abicim bir kere imamdan başbakan mı olurmuş bea. Ayrıca dünyanın neresinde görülmüş imamın devlet yönettiği .
Meclis Başkanı eski köy imamı, bu adam meclisi yönetiyor ya?

bkz:
UyarıGörmek için lütfen buradan üye olunuz.

Joannie demiş ki:
- Abartma Kutay.
Ayrıca çok gitmeyin kızın üstüne.
Abartılacak birşey yok. Doğruları doğrusuyla söylemek abartma olmaz, aksine doğru söylemek olur.

Bu mesaj; ZipMaker tarafından '01.09.09 - 10:02' tarihinde değiştirildi. Sebep: Üst üste birden fazla mesaj yazamazsınız.
  #10 (permalink)  
Alt 01.09.09, 10:08
gonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Genç Baykuş

Kaydolma: 28.08.09
Kadın
Üyeye 11 kez teşekkür edildi

siz boş boş konuşun koltuk sevdalıları)))

Seçenekler

© 2013 KeLBaYKuŞ Forum | AtEsH
Telif Hakları vBulletin v3.8.4 - ©2000-2024 - Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0'e Aittir.
Açılış Tarihi: 29.08.2006